Rüyada “Rüyada Petek Görmek Ne Anlama gelir? Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Petek Görmek Ne Anlama gelir? Neye İşarettir?

Rüyada petek görmek genel olarak hayırlı biçimde yorumlanmaktadır. Rüyada petek gören kimse, gerçekte son derece faydalı bir yiyecek olan bal ve peteği rüyada görmek de bu nedenle iyidir. Rüyada petek görmek bol rızk, nimet, sıkıntılardan sonra feraha ermek, sağlığa kavuşmak, bekar olanlar için evlenmek, evli olanlar için aile huzuru ve evlat sahibi olmak gibi yorumlar ile açıklanmaktadır.

Rüyada Petek Görmenin Anlamı Nedir?

Ulemadan olan din büyükleri de rüyada petek görmek hakkında bazı yorumlarda bulunmuştur. Bu rüya için Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; rüyada görülen balın ve peteğin üç yorumu bulunmaktadır. Bu yorumlara göre helalinden kazanılan rızk, elde edilecek olan menfaatler, bir kimsenin istediği bir muradına ermesidir. İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; Bir kişinin rüyasında gördüğü petek, o kimseye kalacak olan hayırlı ve helal bir mirastır. Aynı zamanda bu rüya dinen elde edilecek olan sevaplara ve hayırlara da işarettir.

Rüyada Boş Petek Görmek

Rüyada boş petek görmek, bir kimsenin beklentilerine işaret eder. Bu beklentilerinin gerçekleşmesi için de biraz daha zaman olduğu işaret edilmektedir. Bu rüyanın sahibi sabırlı olduğu ve tevekkül içinde Allah’a dua ettiği takdirde yaşamdan her istediğine kavuşacaktır.

Rüyada Petek Arısı Görmek

Rüyada petek arısı görmek, çalışıp çabalamaya, bu çabaların sonucunda da elde edilecek olan kazançlara işaret eder. Arılar, gerçekte çok çalışkan hayvanlardır. Bu hayvanların rüyada görülmesi bazı alimler tarafından elde edilecek kazançlı bir işe, alın terine ve maddi olarak güçlenmeye delalettir.

Rüyada Petek Balı Görmek

Rüyada petek balı görmek, ağız tadına, bir evde elde edilecek olan huzura, aile içinde yaşanan bazı sorunların çözümlenmesine, birlik beraberlik içinde geçecek olan bir yaşama işaret eder. Bu rüya kimi zaman evlilik olarak da yorumlanır. Bu rüyanın sahibi bekar ise, kendisi için hayırlı bir eş ile evlenerek, mutlu bir yuva kurar ve hayırlı evlatları olur.

Rüyada Sıcak Petek Görmek

Rüyada sıcak petek görmek bol nimet ve rızk demektir. Aynı zamanda ticaret yaşamında kazanılan başarılara işarettir. Ancak bu rüyanın sahibi dikkatli olmalı ve birlikte ticaret yapacağı kimselere karşı temkinli davranmalıdır.

Rüyada Petek Balı Yemek

Rüyada petek balı yemek, büyük bir maddi kazanca aynı zamanda işlenen hayırlı ameller neticesinde elde edilecek manevi kazançlara işarettir.

Rüyada Petek Bal Toplamak

Rüyada petek bal toplamak, bir kimsenin emekleri sonucunda elde edeceği kazancı işaret eder. Bu kimse alın terini helal kazanca dönüştürecektir.

Rüyada Petek Bal Almak

Rüyada petek bal almak, rüya sahibinin hayırlı kimselerle karşılaşacağına salih amelleri olan bu kimseler sayesinde manevi huzura kavuşacağını işaret eder.

Rüyada Bal Kovanı Görmek

Rüyada bal kovanı görmek kişinin hem maddi yaşamında hem de özel yaşamında feraha erişeceği anlamına gelir. Bu rüya hastalıklardan kurtulmaya şifa bulmaya da yorumlanır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani