Rüyada “Rüyada Pencere Görmek” Görmek

Rüyada Pencere Görmek

Rüyada Pencere görmek, yaşanacak olan kötü günlerin ardından mutluluk, huzur ve ferahlıkla yorumlanır. Rüyasında pencere gören kişi bekarsa evlenir, hastaysa iyileşir, üzüntü ve keder sahibiyse içi ferahlar. İslamiyete göre, rüyayı gören bireyin pencerenin gerisinde gördüğü şeylerle değişiklik gösterir. Rüyada görülen pencerenin dışından güzel şeyler görmesi onun geleceğe dair içinde güzel umutlar barındırdığını ve bu konudaki inancının da çok güçlü olduğu söylenebilir.

Rüyada Pencere Görmek İslami Anlamı

Rüyada Pencere görmek, bunun yanı sıra kişinin günlük hayatta geçici olarak yaşadığı korku ya da iç sıkıntısı da rüyaya yansımış olabilir. Birey bundan dolayı pencere ve gerisinde olumsuz şeyler görebilir. Dolayısıyla her kötü manzara genelleme yapmak için uygun olmayabilir. Bir diğer deyişle rüyada pencere görmek rüya sahibinin yaşama isteğiyle dolacağına, neşesinin ve keyfinin yeniden artacağına işarettir.

Rüyada Pencereden Bakmak

İslam alimleri de rüyada pencere görmeyi çeşitli şekillerde yorumlamışlardır. Abdulgani Nablusi (r.a)’a göre rüyayı gören kişi tüccarsa kazanç ve kara delalet eder. Penceresi olmayan bir evde pencere görmeyi ise sultanlar için saltanata yorumlamıştır. Rüya sahibinin düşmanı varsa rüyanın düşmanını yeneceğine işaret ettiğini savunur. Seyyid Süleyman (r.a)’a göre ise bir pencereye dayanmak mevki ve selamet demektir.

Rüyada Kirli Pencere Görmek

Rüyada kirli pencere görmek, sahibinin kendisini meşgul eden, huzursuzlaştıran ve sıkıntıya düşüren durumların varlığına işarettir. Rüyada pencere camı kırılması ve pencereden karanlık, çirkin ya da kötü manzaralar görüyorsa birey için karamsarlık, mutsuzluk ve geleceğe dair umudunu yitirmişlik yorumu yapılabilir.

Rüyada Pencere Açmak

Rüyada pencere açmak, rüyayı gören kişinin hayatına gelecek yenilikleri gösterir. Rüyasında pencere açan kişinin yeni arkadaşlıklar ve dostluklar edineceği ya da yeni kişilerle karşılaşacağı söylenebilir.

Rüyada Pencere Kapatmak

Rüyada pencere kapatmak, kişinin maddi açıdan zarara uğrayacağı şeklinde yorumlanabilir. Manevi açıdan da oldukça yıpratıcı ve kırıcı durumlarla karşılaşacağına delalet eder. Burada pencere bireyin hayata ve geleceğe bakış açısının sembolüdür. Bu da pencerenin bireyin ruh halini yansıtan bir obje olduğunu açıklamaktadır.

Rüyada Pencere Silmek

Rüyada pencere silmek, rüya sahibinin geçmişini kafasından silmeye çalıştığı şeklinde yorumlanabilir. Özellikle kişinin beynine kazınmış ve onu sıkıntıya düşürecek şeylerden kurtulmaya çalıştığı söylenebilir.

Rüyada Pencereden Atlamak

Rüyada pencereden atlamak, zor durumda kalınan bir durumdan kurtulmak ve rahata ermek istenildiği şeklinde yorumlanabilir. Rüya sahibinin bir kaçış yolu aradığı anlaşılabilir.

Rüyada Pencere Camı Görmek

Rüyada pencere camı görmek, aydınlığa işarettir. Bir yandan da cam, çabuk kırılan bir nesne olduğu için geçici bir üzüntüye yorumlanabilir.

Rüyada Perdesiz Pencere Görmek

Rüyada perdesiz pencere görmek, uzaktaki tanıdık veya akrabalarla yorumlanır. Rüya sahibinin uzaktaki akrabalarından haber alacağına, kariyerinde ilerleme kaydedeceğine, kaybettiği şeylerin yerine daha iyilerini koyacağına işaret eder. Diğer yandan rüyayı gören bireyin yediği içtiği şeylerden tat alamayacağı, birileriyle yol ayrımına gireceği şeklinde de yorumlanabilir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani