Rüyada “Rüyada Patates Görmek” Görmek

Rüyada Patates Görmek

Rüyada patates görmek uzun uğraşlar sonucu elde edilen mevki ile birlikte tüm hane halkının mutlu ve huzur dolu bir zaman dilimine gireceğine işaret eder. İmam Nablusi (r.a) buyurmuştur ki: Rüyada patates görmek hane içinde gerçekleşecek yeni bir izdivaca ve kız evlada delalettir. Rüyada patates kızartması görmek, toplanmaya veya gün yapmaya bir yakını ile bir araya gelmeye tabir edilmektedir.

Rüyada patates görmek, rüyada aldığı patatesleri yol boyunca düşürdüğünü gören kimse için hayırla sonuçlanacak kısa hastalıklar ortaya çıkabilir. Rüyada Patates salatası görmek, bekar erkek için hayırlı bir izdivaç ve evlilik hazırlığı yapmasına işarettir. Kadın biri rüyasında patates salatası görse, bekar ise bir kısmeti ve isteyeni olur. Bazı tabircilere göre; Rüyada patates salatası görmek, eğer rüyayı görenler evli ise ve çocuğu olmazsa yakında çocuğu olacağına delalet eder.

Rüyada Patates Görmek İslami Anlamı

Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki: Rüyada aldığı patatesleri dağıtan kişi gerçek hayatta da insanlara yardım ederek hayır duası kazanacak ve Allah katında hayırlı müminlerin safına katılacaktır. Aldığı patatesleri evine götürdüğünü gören kimse gerçek hayatta kazandığı paralar ile kendine yeni bir ev alacak demektir.

Rüyada Patates Almak

Rüyada patates almak yüce ve hürmetli bir kişiden el almak anlamına gelir. Rüyada pazardan patates aldığını gören kişi ermiş mertebesinden bir kişi tarafından alacağı hikmetli bilgiler ışığında hayatında ilme yönelecek ve artık nedamet gerektiren işlerin peşini bırakacak demektir

Rüyada Patates Ekmek

Rüyada patates ekmek yeni girişilecek ortaklıklara, sermaye ortaya koyup yeni bir iş kurmaya delalettir. Rüyada kendisine ait bir tarlada patates ektiğini gören kimse için yeni umutlar ile birlikte yeni ve helal yoldan para kazanabileceği yeni ve hayırlı iş imkanı doğmak üzeredir.

Rüyada Patates Soymak

Rüyada patates soymak hayırlı bir kısmete, sonunda evlat sahibi olunacak bir izdivaca işaret etmektedir. Farklı kaynaklardaki rüya tabirlerine göre büyük bir bıçak ile patates soyduğunu gören kişinin evine hırsız girecek anlamı da taşımaktadır. Rüyada soyduğu patatesleri çöpe atan kişi için ise umut mevsiminden sonra umutsuzluk zamanı yaklaşıyor demektir.

Rüyada Patates Yemek

Rüyada patates yemek memurlar için mevki yükselmesine, işsizler için yeni ve hayırlı bir işin başlangıcına delalettir. Rüyada çıplak elle patates yediğini gören kimse gerçek hayatta uzun süredir peşinde olduğu meşakatli bir işin sonuna gelecek demektir. Rüyada başkalarıyla birlikte patates yediğini gören kişi için büyük ve önemli bir toplantı gerçekleşeceği an meselesidir.

Rüyada Çuvalla Patates Görmek

Rüyada çuvalla patates görmek çuval dolusu bir paraya hak ve helal yol ile ulaşmak demektir. Çuval dolu patates boş bir tarla ya da ona benzer bir alanda bulunuyorsa hiç beklenmedik bir yerden alınan bir karar ile kendisine miras düşecek anlamına da gelebilmektedir. Eğer çuval delik ise miras kavgaları yüzünden zorlu günler rüya sahibini bekliyor demektir.

Rüyada Soyulmuş Patates Görmek

Rüyada soyulmuş patates görmek, ihtiyaç sahibi birine yardım etmeye, evsizlerden ve düşkünlerden hayır duası almaya delalettir. Aynı zamanda müşkül durumda birine ya da bir aileye yardım elini uzatarak Allah katında göze giren mümin kullardan birinin mertebesine erişmek anlamlarına gelmek demektir. Rüyada soyduğu patatesin içinden böcek çıktığını gören kimse için kıskançlık okları söz konusudur.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani