Rüyada “Rüyada Palyaço Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Palyaço Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada palyaço görmek, rüya sahibinin biraz içe kapanık olduğunu vurgulamaktadır. Örneğin yaşadığı büyük küçük sıkıntıları çevresine ya da ailesine açmayan kişilerin bu tip rüyalarla uyanması muhtemeldir.

Rüyada Palyaço Görmek İslami Anlamı

İslami yoruma göre bu kişiler genellikle etrafına hayatının sıkıntısız sürdüğünü, bir derdinin tasasının bulunmadığını lanse eder. Ancak durum hiç de öyle değildir. Pek çok din alimine göre rüyada palyaço görmek bu durumu yaşayanların bu yanlış davranıştan dönmeleri gerektiği şeklinde yorumlanır. Bu yüzden Cafer-i Sadık (r.a) bu tip hallere uygun olarak, “Sıkıntısını içe atan, ancak onu büyütür” buyurmuştur.

Rüyada Palyaço Kıyafeti Giymek

Rüyada palyaço kıyafeti giymek de derin anlamları olan bir düştür. Eğer kişi rüyasında bir palyaçoya büründüğünü, ya karşıdan bir göz gibi üzerinde palyaço kıyafeti olduğunu görürse bunun anlamı biraz daha farklıdır. Bu, kişinin mutluluğunu doyasıya yaşaması gerektiğini açığa vurur.

Rüyada Palyaço Öldürmek

Rüyada palyaço öldürmek ise kişinin etrafında bulunan, çok yakınındaki ya da çevresindeki iki yüzlüleri anlatmaktadır. Buna göre yüzüne gülüp arkasından iş çeviren bazı kimselerin rüyayı görene bir kötülük edeceği çıkarımı yapılabilir. İmam Nablusi (r.a) bu tip insanlardan uzak durmanın en akıllıca davranış olduğunu buyurmuştur.

Rüyada Palyaço Makyajı Yapmak

Rüyada palyaço makyajı yapmak iki yönlü bir metafor içermektedir. Rüyadaki makyajın netliğine güzelliğine ve duruşuna bakmak gereklidir. Eğer ki makyaj bulanık, akmış ve çirkin bir görünüme sahip ise kötülüğe dalalet eder. Görenin başına kötü bir işin geleceğini, kara bulutların toplandığını ortaya çıkarmaktadır. Bunun olumlu haliyse, makyajın düzgün ve mutlu bir görünümü olduğu takdirde geçerlidir. Tıpkı İbni Sirin (r.a) hazretlerinin dediği gibi: “İyi görmek iyi hissettirir.”

Rüyada Palyaço Balığı Görmek

Rüyada palyaço balığı görmek rüyayı görenin kafasını doğal güzelliklere, dünyanın renklerine çevirmesi gerektiğine dalalettir. Rüya açık açık der ki: “Dünyanın sıkıntılarını bir kenara bırak, biraz da güzelliklerini gör.” Tıpkı hüznünü sakladığı gibi insanlar bazen mutluluklarını da başlarına bir şey geleceği korkusuyla gizlemeye çalışırlar.

Rüyada Palyaço Kovalaması

Rüyada palyaço kovalaması şöyle yorumlanabilir: Karakterinize hapsolmuş, sık sık karşınıza çıkan davranışlarınızdan hızla kaçtığınız ve bunlarla artık yüzleşmek zorunda olduğunuz ortadadır. Palyaço veya benzeri bir şeyden korkmanız sizin aslında kendinizden utanç duyduğunuzu ve bu fireleri gidermeniz için adım atmanız ya da en azından kaçmamak gerektiğini açığa vurmaktadır.

Rüyada Palyaçodan Kaçmak

Rüyada palyaçodan kaçmak da benzer yorumlarla tanımlanabilir. Ancak buradaki küçük fark rüyayı gören kişinin kendine olan güvensizliğini de aynı zamanda vurgulamasıdır. Yani kendinize biraz daha zorluklarla savaşma şansı tanıyabilirsiniz.

Rüyada Palyaçodan Korkmak

Rüyada palyaçodan korkmak şahsın kötülüklerden uzaklaşmaya çalıştığını beyan eder. Bu yakın güruhtan birilerinden kötülük geleceğinin de habercisidir. Bu imgede de mutluluğun tadının çıkarılması gerektiği vurgulanmaktadır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani