Rüyada “Rüyada Özlemden Ağlamak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Özlemden Ağlamak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Özlemden rüyada ağlamak çok geniş kapsamlı değerlendirilebilen bir rüyadır. Genel anlamda hayırlı ve aydınlık bir rüya olarak tabir edilmekle birlikte rüyayla alakalı olumsuz yorumların olduğu da görülmektedir. Rüyada özlemle ağlamak bazen sevinç, bazen de keder olarak nitelendirilmekle birlikte genel anlamda rüyada özlemle ağlayan kişinin yaşamındaki hüzün ve kederden kurtulmaya çok yaklaştığı ve güzel günlerin oldukça yakın olduğu rivayet edilmektedir.

Rüyada Allah’a Duyulan Özlemden Ağlamak

Rüyada özlemden ağlamak ile alakalı yapılacak ilk tanımlama rüyada Allah’a duyulan özlemden dolayı ağlamak olarak belirtilmektedir. Rüyada Allah’a duyulan özlemden ağlamak hane üzerindeki kara bulutların dağılarak feraha çıkılacağı, kişinin üzerindeki keder ve olumsuzlukların biteceği olarak yorumlanır. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre rüyada Allah korkusundan ve Allah’a duyulan özlemden dolayı hıçkırarak ağlayan kişinin sağlık ve para problemlerinin bitmek üzere olduğu ve artık kişinin feraha çıkacağı rivayet edilir. Bu rüyada ağlayan kişinin gözünden yaş akmaması ise hayal kırıklığı olarak tabir edilirken, kişinin yakın bir zamanda dostlarıyla ya da akrabalarıyla ilgili yaşadığı bir hayal kırıklığından ötürü bu rüyayı gördüğü ifade edilir.

Rüyada Özlemden Hıçkırarak Ağlamak

Rüyasında özlemden dolayı hıçkırarak ağlayan bir kişinin gördüğü rüya oldukça güzel bir rüya olarak kabul edilir. Burada bahsi geçen “özlem” kelimesi ikili ilişkilerle alakalı bir özlem, bir hasret olgusu olabileceği gibi; bir eşyaya ya da manevi bir değere duyulan özlem de olabilir. Rüyada özlemden hıçkırarak ağlamak öncelikle mutlu bir yuva anlamına gelmekle birlikte, kişinin geleceğiyle alakalı aldığı kararları en iyi şekilde uygulaması anlamına gelmektedir. Ek olarak İmamı Gazali (r.a) yorumunda; kişinin ve ailesinin dertlerinin azalıp hatta bitecek güzel olayların gerçekleşmesini bu rüyaya bağlarken devam eden bir hastalık varsa bunun sona ereceğini de ifade etmektedir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ağlamak neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Özlemden Göz Yaşı Dökmek

Rüyasında özlem dolayısıyla gözlerinden yaşların döküldüğü bir rüya gören kişi; kendi tarafından oldukça değer verilen, unutulmayan bir insanın varlığını hatırlarken; her anlamda ona maddi ve manevi yardıma devam edeceği rivayet edilir. Bu yönde rüyada özlemden göz yaşı dökmek ile alakalı rüya sahibinin çok özlediği birinden müjdeli bir haber alması ya da hiç beklemediği bir anda onun tarafından çok güzel bir sürprizle karşılaşacağı da bu konuda salık verilir.

Rüyada Çekilen Özlem Dolayısıyla Ağlamak

Rüyada çekilen özlem dolaysıyla ağladığını gören kişinin fikirlerini sorgulaması ve verimliliğini tekrar değerlendirmek için adım atması gerektiği belirtilir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyada çekilen özlem dolayısıyla ağlamak ile alakalı kişinin son dönemde meydana gelen başarısızlıklarıyla alakalı öz eleştiri yapmasının gelecekte alacağı kararlar için oldukça belirleyici olacağını ifade etmektedir.

Rüyada Sevgiliye Duyulan Özlemden Ağlamak

Rüyada sevgiliye duyulan özlemden ağlamak ile alakalı Câferi Sâdık (r.a) rüya sahibinin çevresindeki muhtaç birine önemli bir yardımda bulunarak onun hayatında önemli değişikliklere yol açacağını belirtmektedir. Rüya sahibinin bu yardımları karşı tarafı çok mutlu ederken, rüya sahibinin manevi huzura ermesine de oldukça yardım edecektir.

Ağlamak İsteyip Ağlayamamak tabiri için, Rüyada Ağlamak İsteyip Ağlayamamak neye işarettir? Yazımızdan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Babaya Duyulan Özlemden Dolayı Ağlamak

Rüyada babaya duyulan özlemden dolayı ağlamak da güzel ve hayırlı bir rüya olarak kabul edilir. Rüyada babaya olan özlemden ağlamak rüya sahibinin zararlı bir alışkanlığı terk edeceğini, bu yönde çaba sarf edeceğine delalet ederken yakın zamanda önemli bir organizasyona katılacağı şeklinde de yorumlanmaktadır. Aynı zamanda son zamanlarda bozulan sağlığın düzelmesi de bu rüya için yapılan bir diğer yorumdur.

Rüyada Özlemden Dolayı Birine Sarılarak Ağlamak

Rüyada özlemden dolayı tanımadığı birine sarılıp ağlamak rüya sahibinin güzel ahlakına yapılan bir atıf olarak değerlendirilebilir. Bu yönde görülen rüya, kişinin yalandan, dedikodudan ve riyadan uzak durduğunu; bu sayede ticarette önemli başarılar kazanarak hanesine bol rızık gireceği şeklinde yorumlanabilir. Burada İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre özlemden ağlayarak sarılan kişinin tanınmış olması gerekmemektedir. İbn-i Sirin (r.a) bu rüyayla alakalı gözyaşı döküleceğini de belirtmekle beraber özellikle kısmetinden yana yüzünün güleceğine inanır. Kişilerin kalan hayatlarının daha kolay olacağı, sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürüleceği rüyada özlemden sarılıp ağlamak rüyası için belirtilecek bir diğer detay olarak göze çarpmaktadır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani