Rüyada “Rüyada Oruç Tutmak” Görmek

Rüyada Oruç Tutmak

Rüyada oruç tutmak, rüyayı gören kişinin bir dostunun veya akrabasının yardıma muhtaç olacağına işarettir. Rüya sahibi ise yardım ve desteğini ondan esirgemeyecektir. Sonradan ise ihtiyaç sahibi bu kişi, kendisine yardım eden kişinin çok büyük bir ihtiyacını karşılayacaktır. Aslında bir bakıma rüyada oruç tutmak, karşılıklı yardımlaşmayı temsil eder. Rüyayı gören kimse, hem yardım edecek hem de biri tarafından kendisine yardım edilecektir.

Rüyada Oruç Tutmak İslami Anlamı

İmam Nablusi (r.a) ise şu şekilde buyurmaktadır: “Rüyasında oruç tuttuğunu gören kimse, çok fazla yardıma ihtiyacı olan birine elinden gelen tüm desteği verir. Onun derdinden kurtulmasını sağlamak için tüm benliğini ortaya koyar.” Kısaca rüyada oruç tutmak kişinin yapacağı fedakarlığı simgelemektedir.

Rüyada Oruç Tuttuğunu Görmek

Rüyada oruç tuttuğunu görmek, kişinin aile hayatındaki birtakım sıkıntılardan kurtulacağını ima eder. Bu sıkıntıların yarattığı kasvetli havadan sıkılan kişi, artık bunu çözmek için yeni adımlar atar. Tamamen kendi çabalarıyla aile içindeki tüm problemleri tek tek çözer. Rüyasında oruç tuttuğunu gören kimse ailevi sorunları çözerken önemli bir rol oynar.

Rüyada Oruç Tutan Birini Görmek

Rüyada oruç tutan birini görmek, bireyin iyi niyetli kimselerle yapacağı arkadaşlık anlamına gelir. Bu arkadaşlar rüya sahibinin hayatına yeni girecektir. Ancak aralarında kalıcı bir dostluk oluşacaktır. Ayrıca birbirlerinin yanlışlarını düzelteceklerdir. Hep birlikte doğru yolu bulacaklardır. Rüyasında oruç tutan birinin olduğunu gören kimse, kendini temiz kalpli insanlar arasında bulur.

Rüyada Oruç Açmak

Rüyada oruç açmak, hayattaki sorunları azim ve hırs ile aşmakla ilgilidir. Rüyayı gören kimse hayatında var olan ve yavaş yavaş olumsuz etkiler yaratan bu sorunları sabrederek çözüme kavuşturmaya çalışır. Ayrıca elinden gelenin en iyisini yaparak bu zorlukları aşar. Rüyasında oruç açtığını gören kimse bazı sıkıntılarla karşılaşacak olsa da bunları kendi çabalarıyla bir şekilde halleder.

Rüyada Oruçlu Olmak

Rüyada oruçlu olmak, genelde dini anlamda hayırlı bir rüya olarak yorumlanır. Çünkü kişinin kendini tamamen ibadetlerine ve yaratıcısına adadığına işaret eder. Rüyayı gören birey, dininin tüm gereklerini yapıyor demektir. Çok temiz kalpli ve dindar bir insandır. Doğru yoldan ayrılmaz. Ayrıca insanlara da bir yol gösterici niteliğinde dini ve ahlaki öğütler verir.

Rüyada Oruç Bozmak

Rüyada oruç bozmak, kişinin dini anlamda bir ikilem içinde kaldığını gösterir. Yani inanıp inanmamak arasında gidip geliyordur. Bu kişi bir nevi dini sorgulamaktadır. Bu yüzden hayırlı bir rüya olarak görülmez. Rüyasında orucunu bozduğunu gören kimse, dininden uzaklaşmıştır ve onun gereklerini artık yerine getirmiyordur.

Rüyada Ramazanda Oruç Tutmak

Rüyada ramazanda oruç tutmak, bireyin çok hayırlı bir insan olduğunu ima eder. Toplum içinde çok saygıdeğer biri olarak görülmektedir. Bu kimsenin kalbi öyle temizdir ki aklından hiçbir kötülük geçmez. Bu yüzden insanlar tarafından büyük takdir ve beğeni toplayacak demektir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani