Rüyada “Rüyada Ölüyle Beraber Ağlamak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Ölüyle Beraber Ağlamak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Ölüyle beraber rüyada ağlamak genel anlamda kişi için oldukça güzel ve hayırlı bir rüya olarak kabul edilir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda rüyasında ölüyle beraber ağlayan kişinin çevresinde uzun zamandır yaka silktiği birinden kurtulup yakasını kurtaracağını belirtirken, bu kişinin rüya sahibine duygusal anlamda külfet oluşturduğundan da bahsetmektedir. Aynı zamanda rüyasında ölüyle birlikte ağlayan kişinin çektiği zorluk ve sıkıntıların ardından aydınlığa çıkarak zorlukların meyvesini alacağına inanılır. Câferi Sâdık (r.a) ise bu durumu hem maddi hem de manevi yönden açıklarken kişinin bir süredir beklediği ve hayalini kurduğu toplu paraya ulaşarak bol rızk sahibi olacağını aynı zamanda da huzur ve güce kavuşacağını ifade eder. Burada bahsedilen rızk temiz bir rızk olarak ifade edilmesinin yanı sıra zorlukla ve uğrunda çok emek verilerek kazanılmış bir ticari kazançtır. Rüya başarı yönünden değerlendirildiğinde rüya sahibinin uzun süredir beklediği başarıya nihayet kavuşarak şan ve şöhret sahibi olacağı da belirtilir.

Rüyada Ölüye Sarılıp Ağlamak

Rüyada ölüye sarılıp ağlamak İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre bir rüyadan öte önemli bir duygusal hezeyandır. Bu noktada rüya sahibinin rüyasında gördüğü ölü kimse için hayır yapması ve bol bol dua etmesi salık verilir. Rüyadaki ölmüş kişiye sarılıp ağlama hususunda İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyadaki ölmüş kişi rüya sahibinden dua beklemektedir. Bu nedenle rüya sahibinin rüyasında gördüğü ve tanıdığı ölmüş kişiye yapacağı dua aynı zamanda kişinin iç dünyası için de oldukça huzur verici sonuçlar doğuracak, kişiyi manevi yönden oldukça tatmin edecektir.

Rüyada Ölmüş Birine Sarılarak Ağlamak

Rüyada ölmüş birine sarılarak ağlamak rüyasıyla ilgili rüya alimlerinin geneli bu rüyayla ilgili oldukça olumlu yorumlar yapmakta, rüyanın direkt olarak rüya sahibinin sağlığına yapacağı olumlu etkiden söz etmektedirler. İmamı Nablusi’ye (r.a) göre rüyada ölmüş birine sarılarak ağlamak rüya sahibinin oldukça sağlıklı ve uzun bir ömür geçireceğine işaret ederken; kişinin bu sürede haram ve günaha bulaşmayacağını da belirtir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ağlamak neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Ölünün Ağlaması

Rüyadaki ölünün ağlaması pek hayırlı bir rüya olarak görülmese de sonuçları bakımından da oldukça dikkat çekicidir. Rüyasında ölünün ağladığını gören kişinin ciddi sağlık sorunları yaşayacağı ve bununla ilgili bir süre mücadele vereceği ifade edilirken, sağlık sorunlarının gittikçe artmasının olası olduğundan da bahsedilir. Kişi burada Allah’a sığınmalı ve kendi sağlığı için tıp adamlarının verdiği tedaviyi eksiksiz uygulamalıdır.

Rüyada Ölüyle Beraber Hıçkırarak Ağlamak

Rüyada ölüyle beraber hıçkırarak ağlamak rüya sahibinin oldukça eli açık bir insan olduğuna delalettir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; oldukça bol gözlü ve eli açık olan rüya sahibinin ihtiyacı olan kişilere durmaksızın yardım etmesini ve bu yönde Allah tarafından mükafatlandırılacağını belirtirken kişinin bol rızık sahibi olacağını da ifade eder. Rüyada ölüyle beraber hıçkırarak ağlamak aynı zamanda rüya sahibinin uzun süredir beklediği ve hayalini kurduğu hayata çok yakında kavuşacağının da bir işareti olarak kabul edilir.

Rüyada Ölen Birinin Ağladığını Görmek

Rüyada ölen birinin rüya sahibine bakarak ağladığını görmek de genel anlamda olumlu olarak kabul edilen bir rüyadır. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre daha çok iş hayatı için değerlendirilmesi yapılan rüya; kişinin uzun süredir beklediği iş fırsatlarının karşısına çıkacağı ve bu sayede mutlu olduğu işte çalışacağı ifade edilirken, bu işle birlikte bol kazanç ve bol rızık sahibi olacağına da inanılır. Ticaret yapan bir kişinin yapacağı yatırımın karşılığının misliyle alınacağı belirtilen rüya, mevcut sıkıntıların tam anlamıyla ortadan kalkacağının da bir anahtarı olarak kabul edilir.

Ölünün Ağlaması tabiri için, Rüyada Ölünün Ağlaması neye işarettir? Yazımızdan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Beraber Ağlanan Ölünün Elini Öpmek

Rüyada ölüyle beraber ağlamak ile ilgili yapılan rüya tabirlerinden biri de rüyada birlikte ağlanan ölünün elini öpmek ile ilgilidir. Rüya sahibi erkek ise yapacağı ticari yatırımlar sonucu büyük kazançlar elde edileceği düşünülürken, rüya sahibinin kadın olması durumunda ise hayırlı bir kısmet ve hayırlı evlatlar sahibi olacağı düşünülür.

Rüyada Ölmüş Anneyle Beraber Ağlamak

Rüyada ölmüş annenin ağladığını görmek ya da ölmüş anneyle beraber ağlamak kişinin hayatında atmayı planladığı radikal adımlarla ilgili biraz daha beklemesi anlamına gelmektedir. Bu yönde kişinin istediklerini yapmak için biraz daha sabretmesinin kendi yararına olacağı işaret edilir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani