Rüyada “Rüyada Ölüye Ağlamak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Ölüye Ağlamak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Ölüye rüyada ağlamak ağlamanın derecesine ve şiddetine göre farlı anlamlarda yorumlanabilir. Genel anlamda rüyada ölü için sesli ve hıçkırarak ağlamak pek hayra yorulmazken, sessizce ağlamanın da iyi bir şekilde yorumlandığını söylemek mümkündür. Rüyada ölü için ağlamak İmamı Nablusi (r.a) tarafından nasihat olarak belirtilmekle beraber, kişinin hayatının yoluna girmesi için uymak zorunda olduğu yükümlülükleri de ifade eder.

Rüyada Kendi Ölüsüne Ağlamak

Kişinin rüyasında kendi ölüsüne bakıp ağlaması rüyanın tam tersine çok mutlu olacağına, hayatının tam anlamıyla yoluna girmesine ve kişiyi neşeli günlerin beklediğine delalettir. Rüyada kendi ölüsüne ağlamak mutlu ve müjdeli bir haber anlamına da gelmekte, alınacak bu müjdeli haber sonucunda kişinin hayatında köklü değişikler olacağı da belirtilmektedir.

Rüyada Ölü Üzerine Yakılan Ağıtı Dinleyip Ağlamak

Kişinin rüyasında ölü üzerine yakılan bir ağıtı dinleyip ağlaması bataklığın kurutulması, tıkanan bir kuyunun açılması ve tahliye edilmesi anlamına da gelirken; genel anlamda güzel bir rüya olarak tabir edilir. Kişinin hayatında özellikle son dönemde ters giden durumların artık düzeleceği ve işlerin yoluna koyulacağı bu rüya için yapılan bir diğer durumdur. Rüyada ölü üzerine yakılan ağıtı dinleyip ağlamak ayrıca bir düğün ya da çalgılı bir ortama girilerek eğlenmek anlamına da gelmektedir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Ağlamak neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Ölüye Ağlayan Ağlama Ekibi Görmek

Rüyada ölünün başında parayla tutulan ağlama ekibi görmek pek hayra yorulmayan bir rüya olarak ifade edilir. Rüya kişinin genel düzenini bozacak bir durumla karşılaşılacağını, hanenin tüm düzeninin bozulacağını, mutluluk ve huzurun bir süre kaybolacağına delalet olarak kabul edilirken; İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre kişinin suç işlemesine yorulur. Burada rüyada ağlamak ile alakalı ağlama ve bağırma derecesinin de rüya yorumunda belirleyici olduğu düşünülür. Ağlama ve bağırma derecesinin yüksek olması pek hayra yorulmaz.

Rüyada Yeni Ölen Bir Kişiye Ağlamak

Rüyada henüz yeni ölen bir kişiye ağlamak rüya sahibinin son dönemlerde yaşadığı kayıplar neticesinde oldukça mutsuz olması, bundan dolayı hayıflanması anlamına gelmektedir. Rüyada yeni ölen bir kişiye ağlamak ortaya çıkan bu olumsuzluklar neticesinde kişinin manevi hayatının çalkantıya uğramaya başladığı da bu rüyayla alakalı belirtilmesi gereken diğer bir detaydır.

Rüyada Ölen Akrabasına Ağlamak

İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyasında öle akrabasına ağlayan kişilerin gerçek hayatlarında oldukça içten davrandıklarını, özellikle yakın çevrelerinden hiçbir şey gizlemediklerini, çevrelerindeki yakın kişilerin acı ve sıkıntılarını dinledikleri gibi kendi sıkıntılarını da onlarla paylaştıkları ifade edilmektedir. Rüyada ölen akrabasına ağlamak aynı zamanda kişinin çevresine örnek olması anlamına da gelmektedir.

Rüyada Ölen Komşuya Ağlamak

Rüyada ölen komşusuna ağlamak ile alakalı rüya sahibinin çevresine karşı çok paylaşımcı ve yardımsever olması; bununla birlikte yaptığı bu yardımların karşılığında iyi amellere ulaşacağı ifade edilmektedir. İmamı Nablusi (r.a) tabirinde kişinin beklediği bazı haberlerin vakit kaybetmeden geleceği ve bu haberlerle birlikte kişinin çektiği acılar varsa tamamının geride kalacağı da belirtilir. Rüyada ölen komşuya ağlamak çözüm ve hayır anlamına gelmektedir.

Rüyada Oğlunun Öldüğünü Görüp Ağlamak

Kişinin rüyasında oğlunun öldüğünü görmesi kötü bir rüya olarak nitelendirilmemekle birlikte rüya sahibinin en hassas noktasının ailesi olduğu anlamına gelmektedir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; bu rüya kişinin çok duygusal olduğunu ifade ederken özellikle yakın çevresi için yapamayacağı hiçbir şeyin olmadığı anlamına gelmektedir.

Ölünün Ağlaması tabiri için, Rüyada Ölünün Ağlaması neye işarettir? Yazımızdan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Kızının Öldüğünü Görüp Ağlamak

Rüyada kızının öldüğünü görüp ağlamak da oldukça güzel bir rüya olarak ifade edilmektedir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda; bu durumun görülen rüyanın tam tersi olarak rüya sahibinin kızının başarılarıyla övüneceği, mezuniyet ve mürüvvetini göreceği anlamına geldiğini belirtir. Rüya sahibi bu belirtilen aşamaların hepsini görecek kadar uzun yaşayacak; makam ve mevki sahibi olacaktır.

Rüyada Yakın Arkadaşının Ölümüne Ağlamak

Rüyasında yakın arkadaşının öldüğünü gören kişinin gerçek hayatta o arkadaşıyla arasındaki ilişkinin ilerleyerek güzel bir boyuta geleceği düşünülür. İmamı Nablusi (r.a) tarafından bu rüyayla ilgili yapılan yorumda rüya sahibinin rüyadaki arkadaşıyla daha çok manevi anlamda olmak üzere paylaşımlar yapacağı, aralarındaki ikili ilişkilerin ise kusursuz bir duruma geleceği salık verilir. Rüyada yakın arkadaşının ölümüne ağlamak ile ilgili ayrıca arkadaşının hayatıyla yakından ilgilenmek sonucu da çıkarılabilir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani