Rüyada “Rüyada Okyanus Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Okyanus Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüya tabirleri ile ilgili olarak merak edilen bir konuda okyanusu rüyada görmek ne anlama gelir sorusu. Okyanus veya deniz görmek genellikle iyilik ve güzelliğe yorulan bir rüyadır. Ancak tabi burada rüyayı kimin, ne zaman ve ne koşulda gördüğü önemlidir. Örneğin rüyada açık havada sakin bir okyanus görmek ile fırtınalı bir okyanus görmek arasında fark vardır.

Rüyada Okyanus Görmek

Birçok kişinin zaman zaman gördüğü şekilde rüyada okyanus görmek genel olarak çok büyük varlık ve kısmet habercisidir. Okyanus bilhassa denizden de öte çok büyük varlık ve bolluk sembolüdür. Rüyasında deniz gören bir kişi bolluk içinde yaşar ve istediği bir paraya kavuşur. Okyanus ise denizden bile daha çok büyük varlık ve paraya işaret eder. Ancak dikkat edilmesi gereken şudur ki okyanus hem çok büyük varlık hem de aynı zamanda çok büyük mücadele demektir. Birçok küçük balık okyanusta kaybolur gider. Bu sebeple okyanus görüp bir varlığa kavuşacak kişi aynı zamanda bu kısmetine kavuşmak için büyük mücadeleler de verecektir anlamına gelebilir.

Rüyada Okyanusta Yüzmek

Rüyada okyanusta yüzmek genellikle kişinin çok büyük sorun ve sıkıntılarla mücadele edeceği anlamına gelir. Aynı zamanda rüyada okyanusta yüzmek kişinin bu zorlukları alt edeceği anlamına da gelmektedir.

  • İbn-i Sirin (r.a) yorumlarında okyanusta yüzen bir kişinin şayet boğulursa büyük bir sorunun altında kalkmayacağını şayet sağ çıkarsa çok büyük bir sorunu alt edeceğini söylemektedir.
  • Okyanusta yüzmek aynı zamanda temizlenme işaretidir. Okyanusya yüzdüğünü gören bir kişi okyanus sakin ve temiz ise başındaki büyük bir beladan kurtulacaktır.
  • Şayet okyanus kirli ise bu durumda kişi sorunlarından kurtulmak için daha çok çaba göstermelidir anlamına gelir.

Rüyada Okyanus Kenarında Yürümek

Okyanus kenarında yürümek dinginliğe ve huzura işarettir. Özellikle bazı sorunları sebebiyle huzursuz olan veya sıkıntılı günler geçiren kişinin feraha ereceğine işarettir.

  • Bir kadın için rüyada okyanus kenarında olmak ailevi sorunlarının feraha ereceğine
  • Bir erkek için ise maddi sorunlarının feraha ereceğine işaret kabul edilir.
  • Birçok tabire göre rüyada okyanus kıyısı görmek kişinin o ana kadar içinde sıkıntı yaratan bir çok sorununun yakın zamanda hallolacağına ve kişinin büyük bir iç huzuruna kavuşacağına işaret gösterilir.
  • Rüyada okyanus görmek Câferi Sâdık (r.a) yorumuna göre hem iç ferahlaması hem de Allah katında taktir kazanmış kimselerin başına gelir.

Rüyada Okyanus Ortasında Olmak

Birçok âlimin yorumuna göre okyanusun içinde kendini görmek kişinin yakın zamanda kendini çok büyük bi varlığın içinde bulacağını gösterir. Ancak rüyada okyanusta gemide olmak kişinin bğyğk bir servetin kontrolünü ele geçireceği anlamına yorulur. Şayet bilhassa kişi bu gemiyi kullanıyorsa o zaman büyük bir miktar paranın da kontrol ve tasarrufu onun eline geçecek demektir. Diğer yandan İmamı Gazali (r.a) da rüyasında okyanusun ortasında olduğunu gören kişinin büyük bir servete kavuşacağını ancak bunun için önünde biraz daha zaman olduğunu ve sabretmesi gerektiğini söylemektedir. Evlenmeden önce kendisini okyanus ortasında gören bir erkek ise evleneceği kadının ailesinden büyük bir servete kavuşacaktır. Bir genç kız bu riyayı görürse çok zengin bir erkekle evlenecektir.

Rüyada Okyanus Dalgası Görmek

Okyanus içinde dalgalarla boğuşurken görülen rüyalar genellikle büyük sorunlarla mücadele eden kişiler tarafından görülür. Yapılan çoğu yoruma göre rüyada okyanus dalgası görmek kişinin ilevi bazı sorunları ile mücadele edeceğini işaret eder. Burada yorumlar şu şekildedir;

  • Rüyada dalgalı bir okyanusta boğuşan kişi sorunları ile mücadele etmekte zorlanacaktır ve yardım istemesi gerekir
  • Okyanus dalgaları ile boğuşup kurtulan kişi sorunları ile mücadele sonunda galip gelecek ve feraha çıkacaktır
  • Rüyada gemi içinde dalgalarla boğuşan kişinin iş yeri varsa iş yeri ile ilgili büyük bazı sorunlar olabilir

Rüyada Okyanus’ta Boğulmak

Rüyalarda ölmek genellikle tersine yorulur ve kişinin ömrünün uzadığına işarettir. Ancak diğer yandan rüyada bir şey ile mücadele ederek ölmek kişinin bir kimseden veya bir yakınından sorunlarının üstesinden gelebilmesi için yardım istemesi gerektiği anlamına da gelir. Genellikle rüyada dalgalı okyanus görmek ve bu okyanusta boğulmak kişinin önünde zorlu bir hata mücadelesi olduğu anlamına gelir. Ancak birçok alime göre kişi bu mücadeleden gaip çıkarda sonunda çok büyük bir zenginliğe kavuşacaktır. Zaman zaman görülen rüyada denizin üstünde yürümek ise kişi için çok büyük hayırlara yorulur. Kişinin çok büyük sorunların kolaylıkla üstesinden geleceği ve istediği mevki ve makama kavuşacağını işaret eder. Deniz veya okyanus üstünde yürümek kişinin büyük ihsan ve ilim sahibi olacağına da işaret eder.

Rüyada Okyanus’ta Giden Gemi Görmek

Rüyada okyanus içinde giden bir gemi görmek genellikle yolda olan yakın zamanda gelecek olan çok büyük bir haberi işaret eder. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre okyanus içinde giden bir gemide olmak düşmanlardan kurtuluşa işarettir. Bir yakını okyanus içinde gemde görmek ise bazı alimlerce o kişinin veya başka bir yakının yakın zamanda kaybedilebileceğine işarettir.

Rüyada Okyanus’a Dalmak

Okyanusa dalan kişi için bu rüya kişinin cesaretine işaret eder. Kadın açısından rüyada okyanusun dibini görmek çocukları ile ilgili olarak arzuladığı çok büyük bir iş gerçekleşecek demek anlamına gelir. Erkek için ise okyanusa dalmak c esaret ve mücadele göstergesi kabul edilir. Okyanusa dalan bir erkek işi ile ilgili büyük bir başarıya ulaşır. Şayet bir öğrenci okyanus dibine dalarsa eğitim ve tahsil hayatında çok büyük başarılara ulaşacağı anlamında gelir.

Rüyada Okyanus’ta Balık Tutmak

Okyanusta balık tutmak kişi açısından kararlılık ve güçlülük simgesidir. Okyanusta tek başına balık tutan kişi tek başına ve kimsenin yardımı olmadan çok önemli yerlere gelecek demektir. Okyanusta tuttuğu balığı gören ve eline alan kişi ise çok büyük kısmetler ile karşılaşacaktır.

Rüyada Okyanus’ta Bir Yakınını Görmek

Bir kişi rüyasında bir yakını denizin veya okyanus içinde görürse o kişiyi çok özlediği anlamına gelir. Burada şayet yakını olan kişi okyanusta yüzüyor ise o da o kişini çok özlemiş ve düşünüyor anlamına gelir. Diğer yandan rüyada deniz kenarında biriyle oturmak çok özlenen yakın bir kimsenin yakın zamanda görüleceği ve hasretin sona ereceği anlamına gelir. Örneğin askerde nişanlısı olan bir kız bu rüyayı görürse nişanlısı ile yakın zamanda kavuşacağı ve evleneceği anlamına yorulur. İmamı Nablusi (r.a) okyanusta bir yakını gören kimsenin o yakına yakın zamanda büyük bir destek veya yardım yapması gerekebilir diye yorumlamıştır.

Rüyada Okyanus Geçmek

Rüyada yüzerek okyanus geçen bir kişi hayatı boyunca önüne gelen tüm sıkıntıları kolaylıkla atlatır. Okyanus geçmek verilecek bir mücadelenin kazanılacağına işarettir. Gemi ile rüyada okyanus geçmek ise kişinin işlerini büyüteceğine ve büyük bir varlığa kavuşacağını gösterir. Okyanus geçmek genel olarak sıkıntıların atılması anlamına gelse de bazı yorumlara göre hastalıkların atılması ve iyileşme anlamına da gelir. Okyanus geçen kişi şayet büyük bir hastalıktan mustarip ise bu durumda yakın zamanda hastalığını atlatıp şifa bulacağı anlamına gelebilir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani