Rüyada “Rüyada Odun Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Odun Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada odun görmenin savaş, düşmanlık, koğuculuk ve hakkında dedikodu yapılma gibi anlamları vardır. Rüyada görülen odunun birçok tabiri yapılmıştır. Rüya tabircileri odunla ilgili rüyaları genellikle insanlar arasındaki ilişkilerle yorumlamıştır.

Rüya tabircisi İmam Abdülgani Nablusi (r.a)’ın tabirine göre rüyada odun görmek, koğuculukla tabir olunur. Bir kimse rüyasında yakmak için birkaç odunun bir yere konulduğunu görse, o yerde kaba ve çirkin bir söz söylenir ve dedikodu artar.

Dindar bir kimse rüyasında odun görürse, bu rüya sahibinin katil, zâni veya hırsız olacağına ve işlediği suçun hükümdar tarafından cezalandırılmasına yorulur.

Rüyada meşe odun görmek hayattaki keşmekeşliğin düzenlenmesi, yerli yerince rayına oturtulması gerektiğine ve bolluk bereket zamanlarının geleceğine işaret eder.

Rüyada Odun Yakmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada odun yakmak birini hâkime şikâyet etmeyle tabir olunur. Rüya sahibinin hayatındaki gereksiz fayda vermeyen şeylerden kurtulmaya da işaret eder.

Rüyada odun yakan bir kimsenin değeri ileride anlaşılacak iyi bir iş yapacağına yorulur. Rüyada odunla ateş yaktığını gören bir kimse için bu rüya yüksek makamdaki kişilerle görüşeceğine veya ilim tahsil etmeye yahut muradına ermeye delalet eder.

Rüyada Ateşe Odun Atmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada ateşe odun atmak ümit beslemeye işaret eder denmiştir. Genç bir erkek tarafından görülüyorsa görüştüğü dostunun düşmanlık etmesine işaret eder. Genç bir kız rüyasında ateş karşısında oturup odun atarsa bir ormancıyla evleneceğine, evliler için para meselelerinden dolayı kavga etmeye, tecrübeli bir kişi için ise kıskanılacağına işarettir.

Rüyasında bir kimsenin ateşe odun koyması, Allah’a yaklaşmasıyla tabir edilir. Bazen de bir talebeyi bir alimin yanına göndermeye, ya da bir suçluyu hâkime teslim etmeye yahut bir hastayı doktora götürmeye işarettir.

Rüyada Odun Yığını Görmen Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen odun yığını cimrilikle yorumlanır. Gelecek kaygısı yaşayan ve fakirliğe düşmemek için mal harcamadığını işaret eder. Sabit fikirli ve boş laflar eden bir kimse olduğunun alametidir.

Rüyada yanında odun yığını veya az miktarda odun olduğunu görmek, nimete, beklenmedik yerden rızık gelmesine, hacetini karşılamaya yahut miras elde etmeye yorumlanır. Yanında görülen odunun kırılması veya kesilmesi gerekecek kadar büyükse, zorla ve kötülük ile kazanılacak mala yorumlanır. Eğer odunun kırılması veya kesilmesi gerekmiyorsa, halledilmesi zor olan işlerin kolaylaşmasına yorumlanır.

Rüyada yığılı odun görmek iş hayatında işini ciddiye alan disiplinli bir kimseye işaret eder.

Bazı yorumlarda da evinden huzurun azalacağına ve sıkıntıların artacağına, rüya sahibinin arzularına kavuşamayacağına keder ve üzüntüye düşeceğine yorulur.

Rüyada bir yere odun yığmak ise servetle, malla yorumlanır.

Rüyasında odun biriktiren bir hasta, tedavi olmaya ve şifa bulmaya tabir olunur.

Rüyada Odun Kesmek Ne Anlama Gelir?

Rüyasında odun kestiğini gören bir kimsenin düşmanına galebe çalacağına işaret olunur. Balta veya testereyle odun kesmek düşmana galebeyle birlikte malda kazanç ve sağlık habercisidir.

Rüyada Odun Taşımak Ne Anlama Gelir?

Rüyada kucağında odun taşımak, çeşitli türlerdeki mala işarettir. İşsiz bir adam rüyasında bir kucak odun taşıdığını görse, ulu, kıymetli birinin hizmetinde bulunur.

Rüyada odun taşımak İslam’a uygun yaşamaya, namazları aksatmamaya, manevi olgunluğa işaret eder.

Rüyada küfeyle odun taşımak bekar kimse için cimri biriyle evleneceğine ve varlık içinde yoksulluk yaşayacaklarına işaret eder. Diğer tabirinde de sonradan görme zengin olup, gösteriş budalalığı içine girerek, komik ve kötü duruma düşmeye işaret eder.

Rüyada sırtında odun taşımak ne demek? Sırtında odun taşıyan birinin iki yüzlü, münafık ve şer birine hizmet ettiği şeklinde yorumlanır. Bazen de rüyasında sırtına odun yüklenen kimse insanların namusuna laf atar denmiştir.

Rüyada Odun Toplamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada odun toplamak helal kazanca ve hayatını mutlulukla sürdürmeye işarettir. Mutlu, sıcak ve huzurlu bir yuvaya sahip olma anlamı da vardır.

Rüyasında topladığı odunu bir bineğe yükleyen kimse, düşündüğü veya yapmak istediği bir konuda karşısında birçok kişinin dikilmesi nedeniyle çalışmasına engel olunacağına ve bu sebepten münakaşalar yaşayacağına tabir olunur.

Rüyada odun toplanan yerle ilgili farklı ve birçok yorum yapılmıştır. Bunlardan bir kısmı:

  • Rüyada denizden odun toplamak: temiz kalpli ve güler yüzlü bir kimseye, evliyse evlada işaret eder.
  • Rüyada havuzdan odun toplamak: sevap kazandıracak amellere ve duaların kabulüne işaret eder.
  • Rüyada ırmaktan odun toplamak: kazanca, servet edinmeye ve sıkıntılardan kurtuluşa delalet eder.
  • Rüyada sudan odun toplamak: bir şeyden veya durumdan yarar sağlamaya ve düşmanın tuzaklarının farkına varıp bozmaya yorulur.
  • Rüyada yanık odun toplamak: Rüyada yanmış odun görmek büyük işler yapmaya ve istihdam sağlamaya delalettir.
  • Rüyada babayla odun toplamak: maneviyatın artacağına gizli kalmış yönleri keşfetmeye işarettir.
  • Rüyada kırık odun toplamak: Allah yolunda hayırlı işlere, tebdil-i mekâna ve güzel gelişmelere tabir olunur.
  • Rüyada ölüyle birlikte odun toplamak: toplumun hilafına hareket edip dışlanmaya işaret eder.

Rüyada Ormandan Odun Toplamak Ne Anlama Gelir?

Soyu Peygamber Efendimizin (SAV) torunu Cafer-i Sadık (r.a)a dayanan Seyyid Süleyman el-Hüseyni Efendi’nin İmam Gazali (r.a)’dan 3 asır önce yaşamış Abbasi dönemi rüya tabircisi Kirmani’den aktardığı yoruma göre; ormandan veya çölden odun toplayıp da sırtında taşıdığını gören kimse kötü fiiller işleyen, söz getirip götüren, insanlara iftira atan ve haset eden bir insandır.

Ormandan odun kesip de bir hayvana taşıttığını gören ise çok insanla düşmanlık ve kavga eder. Rüyasında ormandan odun toplayan kişinin büyük biraderinden destek alacağı ve sıkıntıları çözerek ferahlayacağı tabiri yapılır.

Rüyada Odun Dizmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada odun dizmek rüya sahibinin hayatını düzene sokacağına işarettir. Sorunların üstesinden gelip ferahlayacağına yorulur.

Rüyada Oduncu Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada oduncu görmek ticaret yapmaya ve bu ticaretten kazanmaya, bazen de mirasa alamettir. Oduncu görmenin başka tabiri ise dedikoduculuk ve günahkarlığa delalet etmesidir.

Rüyada oduncu görmek hayra alamet olarak görülmemiştir. İnsanlar arasına fitne sokan adama da yorulmuştur.

Rüyada Kereste Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kereste görmek münafıklık ile tabir edilmiştir. Keresteci görmek de münafıkların reisine delalettir.

Bazen de keresteci görmek imar edilmiş bir yeri görmeye delalettir. Rüyada görülen keresteyi ev alma müjdesi olarak da yorumlamışlardır.

Rüyada Yaş Odun Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yaş odun görmek zorlu bir düşmana işaret eder denmiştir. Haksız kazanılan paranın hayır getirmeyeceğine ve bereketin kaçması yüzünden borçların artacağına işarettir.

Rüyada görülen yaş odun zamansız gerçekleştirilen bir başarının ilgi görmeyeceğiyle de tabir edilir.

Rüyada Kütük Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kütük görme laf anlamaz kimseye işaret eder denmiştir. Farkına varılmayan düşmana veya kindar kimselerin varlığına da işaret eder denmiştir.

Diğer manasıyla kütük rüyası soyun devamı için erkek evlat istemeye ve hane bireylerinin sağlığına işaret eder.

Rüyada Odun Çalmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada odun çalmak maldan ve kazançlarından hayır görülmeyeceğine delalet eder. İnsanların kalbini kırması nedeniyle yuvada huzur kalmamasına yanlış yollara sapıp, kötü arkadaşlıklar edinmeye yorulur.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani