Rüyada “Rüyada Nişan Almak” Görmek

Rüyada Nişan Almak

Rüyada Nişan almak, rüyayı gören kişi için gelecekte çok zengin olacağını, maddi sıkıntıların gideceğini, rahat ve huzurlu bir dönemi işaret etmektedir. Rüyada nişan aldığını gören kişi hayattaki hedeflerini doğru bir şekilde belirlemesi ve Allah rızası doğrultusunda yaşaması gerekmektedir.

Rüyada Nişan Almak İslami Anlamı

Rüyada Nişan almak, İslam alimleri bu rüya ile alakalı olarak şu yorumları yapmıştır. Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; rüyada nişan aldığını gören kişinin, çok girişken büyük işlere girişen bir yapısı olduğu, Bundan dolayı çok para kazandığı, zengin birini göstermektedir.

Bu anlamda rüyada nişan alıp vurduğunu gören kişinin kazandığı paradan yetim ve yoksullara dağıtması, sadaka ve zekat’a önem vermesi gerekmektedir. İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; kişinin çok dikkatli karar vermesi gereken bir süreçte olduğunu, doğru adımlar atması ve sonucunda iyi hayırlı işlere yönelmesi gerekmektedir.

Rüyada Tanımadığı Birine Nişan Almak

Rüyada tanımadığı birine nişan almak, kişinin gerçek hayatta bilmediği şeylerden korktuğu, Bu anlamda onları yok etmeye çalıştığı söylenir. Yok etmeye çalışmaktan ziyade öğrenmeye çalışması, bilmediği bir bilgiye araştırması gerekmektedir. Bilmediği şeye düşmanlık yapmak yerine anlamaya çalışmalıdır.

Rüyada Tanıdığı Birine Nişan Almak

Rüyada tanıdığı birine nişan almak, rüya sahibinin düşmanlarına karşı iyi strateji geliştirdiği, düşmanlığın zayıf noktasını bilen, nasıl hareket edeceğini daha önceden düşünen, temkinli biri olarak tabir edilir. Bu tür kişiler çevresi tarafından fikirlerine danışılan, kanaat önderi diye bilinmektedir.

Rüyada Nişan Alıp Ateş Etmek

Rüyada nişan alıp ateş etmek, Hayatta her şeyi düzenledikten sonra harekete geçmek, bütün ihtimalleri düşünüp ona göre karar vermek, Bundan dolayı çoğu zaman karlı bir sonuç elde etmek anlamlarına gelir. Bu tür kişilerin inanç anlamında da aktif fikirli olarak, dua ve gayret bir çalışan, kişiler olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada Tüfekle Nişan Almak

Rüyada tüfekle nişan almak, rüya sahibini uzun süredir uğraştığı bir projenin bitme aşamasına gelmesi, uzun uğraşlar verilen bir sınav gününün geldiği, gibi durumlar olduğu bilinmektedir. Bu anlamda kişinin son aşamada yapacağı çalışmanın da baştan sona kadar gösterdiği hassasiyetle tamamlayıp, sonuca hayırlı bir şekilde ulaşması gerekmektedir.

Rüyada Hedefe Nişan Almak

Rüyada hedefe nişan almak, bir işe girişmek önce piyasa araştırması yapmak, evlenmeden önce çok ince ve detaylı düşünmek, büyük kararlar vermeden önce çok düşünmek gibi anlamlara gelir. Başka bir yoruma göre ise, sonucunda kötü bir işin de çıkacağı riski göze alarak hareket etmek anlamına geldiği rivayet edilir.

Rüyada Silahla Nişan Almak

Rüyada silahla nişan almak, kişinin evinde bulundurduğu imkanları çok iyi bir şekilde kullandığı, düşmanlarının elinde olmayan fırsatlara sahip olduğu, bundan dolayı rakiplerinden bir adım önde olan kişileri ifade eder. Bu tür işler geleceği öngören bir yapısı olduğu söylenmektedir. Bu tür kişilerin bu yönlerini, iyi anlamda ve hayırlı olarak İslam davasına kullanmaları önerilir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani