Rüyada “Rüyada Ney Görmek” Görmek

Rüyada Ney Görmek

Rüyada Ney görmek, büyük sorunların maddi ve manevi problemlerin, hayırlı olmayan işlere girileceğinin fakat bunun sonunda büyük bir sabır gerektiğinin ve bütün sıkıntıların bu sabrın sonunda geçeceğinin göstergesidir. Ayrıca ney üflediğini gören kişilerin helal ve büyük kazançlar sağlayacağı, işlerinin çok iyi gideceği, hayırlı bir kısmet ile hoş sohbetler edeceği söylenmektedir.

Ünlü rüya alimlerinden biri olan Kirmani (r.a) şöyle demiştir; ney gören kişi Allah’a daima yakın, kişilere huzur veren ve ibadetlerini asla aksatmayan kişi olarak yorumlamıştır. Bir diğer ünlü rüya alimlerinden olan İmam Nablusi (r.a) şöyle söylemiştir; rüya sahibinin temiz kalpli, iyi ve güzel huylu, saygılı ve son derece ahlaklı bir kişiliği temsil ettiğini söylemiştir.

Rüyada Ney Görmek İslami Anlamı

Rüyada Ney görmek, bu rüyanın olumsuz yorumları ise şöyledir; kişi ney gördüyse manevi anlamda bazı sıkıntılar yaşayabilir, iftira ya da kötü söz duyabilir. Dini ve İslami olarak ne anlama gelir? sorusunun cevabı ise; daima içinde Allah korkusu taşıyan, etrafında sevilen ve saygı gören, ahlaklı, etrafına saygı gösteren kişi olarak tabir edilir.

Rüyada ney çaldığını görmek, etrafına yardımını esirgemeyen ve insanları mutlu edip huzur veren bir kişi olunacağına işaret etmektedir. Bazı ünlü rüya alimlerinin rüyada ney görmek konusu ile ilgili birbirinden ilginç ve bir o kadar ilgi çekici yorumları olmuştur.

Rüyada Ney Çalmak

Rüyada ney çalmak, iyi ve kötü olarak yorumlanır. Bir hastalığa ya da manevi olarak çöküntüye işarettir. İyi olarak ise; çekilen sıkıntılardan sonra düzlüğe çıkılacağı ve geri kalan zamanda çok mutlu olunacağı şeklinde anlatılır. Ayrıca korku ve üzüntülerin sona ereceği de söylenmektedir.

Rüyada Ney Üflemek

Rüyada ney üflemek, kötü ve iyi açıklamaları bulunmaktadır. Sağlık ve huzurun artacağı, bütün sıkıntıların kısa zaman içinde bitmesine, iş hayatında bereketin artacağına delalet eder. Ayrıca eş, dost ya da akrabalar vasıtası ile kötü haberlerin duyulacağına işaret eder.

Rüyada Ney Sesi Duymak

Rüyada ney sesi duymak, genel olarak bu kişinin çok kibar biri olduğuna, etrafındakilere sevgi ve huzur verdiğine, saygılı ve nezaket sahibi olduğu şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Ney Üflemek

Rüyada ney üflemek, bütün problemlerin akıp gideceği, birçok problemlerin olacağını fakat kısa zaman içinde geçeceği şeklinde söylenir.

Rüyada Ney Hediye Edilmesi

Rüyada ney hediye edilmesi, çok güzel ve mutlu olmaya sebep olacak haberlerin alınacağını ve kötü fikirli insanları hayattan çıkarmaya işarettir.

Rüyada Ney Satın Almak

Rüyada ney satın almak, iş hayatında başarıdan başarıya ulaşılacağının ve hayatta çok mutlu olunacağının habercisidir. Diğer rüya alimlerinden Cafer-i Sadık (r.a) ise bu konuda şöyle buyurmuştur; dini bütün, Allah korkusu yüksek, etrafında saygı gören bir kişiyi temsil ettiğini savunmuştur.

Rüyada Ney’in Kırılması

Rüyada ney’in kırılması, genel olarak iyi olarak yorumlanmaz. Uzaklardan gelen kötü haberlere, hayırsız işler yapılacağı, kötü insanlar ile fikir alış verişi yapılacağı anlatılmaktadır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani