Rüyada “Rüyada Nar Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Nar Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada görülen nar, rüya sahibinin hayırla müjdelenmesine de olumsuz bir duruma da yorumlanmıştır. Yorumların farklılığı rüyada görülen narın durumundan, hangi mevsimde görüldüğünden ve gören kişinin özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Nar rüyasıyla ilgili birçok yorum vardır.

Nar rüyaları genellikle hayra yorulmuş, gelecek sevinçli haberlerin işaretçisi olarak tabir edilmiştir. Rüya sahibinin mal ve evlat yönünden berekete ereceğine veya bulunduğu yerlerin bereketli olacağına yorulmuştur.

Rüyada Görülen Nar Neye İşarettir?

Meşhur rüya alimlerinden İmam Nablusi (r.a) bir kimsenin rüyasında gördüğü narın tatlı olması halinde birikmiş mala, saliha zevceye, mamur bir beldeye, altın ve evlatlara delalet edeceğini söylemiştir. İmam Abdülgani Nablusi Hazretlerine göre rüyada görülen nar yorumlarından bazıları:

  • Rüyayı görenin haline göre nar rüyası, 10, 100 veya 1000 dirhem ile tabir edilir.
  • Rüyasında narın kabuğundan yiyen bir kimse hastalığına şifa bulur.
  • Rüyada görülen nar bazen bal mumuna ve bal arısının kovanına işaret eder.
  • Bir sultan rüyasında nar görse bir şehirle tabir edilir. Öyle ki sultan onu kırsa bir şehri fetheder. Şehrin suru nar kabuğudur, şehrin halkı nar taneleri, narın içi de şehrin mallarıdır.
  • Rüyada görülen narın kilitli bir sandıkla da yorumlandığı olur.
  • Narın tanesinin renkleri beyazsa gümüşe, kızılsa altına işaret eder.

Rüyada Tatlı Nar Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada tatlı nar görmek çalışarak elde edilen birikimlere, birikmiş mala, helal toplu kazanca işaret eder denmiştir.

Bazen de rüyada görülen tatlı nar, rüya sahibinin hayırlı bir hanımla evleneceğinin müjdesidir. Rüyada tatlı nar görmenin bir başka tabirinde de imar edilmiş veya edilecek bir kasabaya işaret olduğu söylenmiştir.

Rüyada Nar Yemek Ne Anlama Gelir?

Rüyada nar yemek, yenilen narın tatlı veya ekşi olmasına göre ve nar tanelerinin rengine göre farklı yorumlanmıştır. Mevsiminde tatlı nar yemek hanım ve malla tabir olunur.

Ünlü rüya tabircilerinden Cabir-ül Mağribi (r.a) rüyada görülen tatlı nar hakkında; rüyasında tatlı nar yiyenin eline bin altın geçeceğinden bahsediyor. Kışın nar yemek ise iyi yorumlanmamıştır. Cabir-ül Mağribi Hazretlerine göre rüyada ekşi nar yemek ise; hangi mevsimde olursa olsun ekşi nar hayırsızdır. Tadı mayhoş olan nar da daha hafif tabir edilmiş.

Pişmiş yemekte görülen nar tanesi ise helal malla yorumlanmıştır. Bazen de iş hayatındaki başarılar ve maddi kazançlarla tabir edilmiştir.

Rüyada Nar Toplamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada nar toplamak, mevsiminde veya değil eğer ağaçtan toplanırsa hiçbir zaman iyi yorumlanmaz. Bunun dışında rüyada nar toplamak, olgun narsa bereket ve bollukla yorumlanmıştır. Rüyada olgunlaşmamış, ham nar toplamak da hastalık ve elemle yorumlanmıştır.

Rüyada nar ağacından olgun nar toplamak, huzura, rahatlamaya ve hastalıklardan kurtulmaya da tabir edilmiştir.

Bir kimse rüyasında yerlere saçılmış nar tanelerini topladığını görüyorsa o kimsenin servete ereceğine, maddi gücünün artacağına delalettir.

Rüyada nar taneleri toplamak bazen de bereketli bir ömürle tabir olunmuştur.

Rüyada Nar Bahçesi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada nar bahçesi görmek hem malla hem de kısmet ve nesille yorumlanmıştır. Maddi kazançlara, mirasa işaret ettiği söylenen nar ağacı kolay elde edilen rızık anlamına gelir.

Rüyada görülen nar bahçesinin bir diğer anlamı da bekarlar için hayırlı bir kısmet, evliler için de hayırlı evlatlara işaret ettiği söylenmiştir.

Rüyada Nar Ağacı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada nar ağacı görmek, dindar, varlıklı bir kimseye yorulur. Aynı zamanda eli bol, yardımsever ve sadık birine de işaret eder. Bazen de bolluk ve bereket içerisinde yaşamaya tabir edilir.

İmam Nablusi (r.a)’ya göre rüya aleminde görülen nar ağacı, korkuya ve bağırmaya işarettir. Rüyada nar ağacını kesmek ise akrabalarla olan ilişkiyi veya ziyareti kesmeye delalet eder.

Nablusi Hz. Nar ağacı için takva sahibi, heybetli ve serveti bol bir kimseye delalet ettiğini, nar ağacının dikenlerinin o kimseyi günaha düşmekten alıkoyduğunu ve o kimsenin sultan olması halinde saltanatının bereketli olmasına ve diğer sultanları yenmesine işaret olunur. Tüccar kimseler için ticaretinin çok olacağına yorulur.

Rüyada Nar Çiçeği Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada nar ağacı çiçeği görmek veya nar çiçeği renginde bir şey görmek rüya sahibinin kendisinin, çocuklarının veya yakınlarından birinin düğününe işaret eder. Rüyayı gören bekar bir kimse ise biriyle tanışıp nişan ve düğün törenleri yapmasına delalet eder.

Nar çiçeği rüyası ayrıca güzel bir kadına ve hayırlı evlada tabir edilmiştir.

Rüyada Nar Suyu İçmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada nar suyu görmek ve içmek, insanlar arsında itibarın artmasına işarettir. Nar suyu içmek ve dağıtmak da hayır hasenat sahibi bir kimseye işaret eder denmiştir. Ya da servet sahibi birinin yardım etmesine ve iyi yerlere gelmeye işarettir.

Rüyasında nar suyu gören veya içen bir kimse hayırlı bir kadınla evlenir de denmiştir. Nar suyu içmek bazen de ferahlamaya, sıkıntılardan, hastalıklardan kurtulmaya şeklinde de yorumlanmıştır.

İmam Nablusi (r.a)a göre narın suyunu sıkıp içmek rüya sahibinin kendi nafakasına delalet eder. Hızla zengin olmaya da tabir olunmuştur.

Rüyada Birine Nar Verdiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada birine nar vermek yardıma muhtaç ve sıkıntıdaki bir kimseye yardım eli uzatmak anlamına gelir. Rüya sahibinin insanlara yardım etmesi gerektiğine dair bir ilahi mesaj da olabilir.

Rüyada Ekşi Nar Yemek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ekşi nar yemek hayırla yorumlanmaz. İstisna olarak Cafer-i Sadık (r.a) bekar bir kimsenin rüyada ekşi nar yemesi, servet sahibi zengin bir kadınla evlenmesine işarettir denmiştir. Yine Cafer-i Sadık (r.a) rüyada ekşi nar yemenin gidilecek memlekette çekilecek sıkıntılarla tabir olunacağını söylemiştir.

Rüyada ekşi nar yiyen kimse eğer ekşiyi seven bir kimse ise mal mülk sahibi olacağına da tabir olunur.

Bunun dışında ekşi nar haram ve faydasız malla yorumlanmış, üzüntü, kötü ilişkiler veya yakınlarından birinin harama bulaşması anlamlarına gelir denmiştir.

Muhyiddin ibn-i Arabi (r.a)’da rüyada ekşi nar yemek hastalık ve kedere ayrıca üzüntülü haber ve haram mala delalet ettiğini söyler.

İbn-i Sirin (r.a) rüyada nar görme konusunda; narın zengin bir kadına veya nakit paraya işaret olduğunu, ekşi nar yiyenin mal yönünden üzüleceği veya zengin bir kadınla evleneceğini söylemiştir.

Sağlıklı bir kimsenin rüyada gördüğü ekşi nar hastalığa, hasta birinin yemesi ise mala ve şifaya işaret eder denmiştir.

Rüyada nar ekşisi görmek de rüya sahibinin yeni iş girişimine delalet eder. Yıllarca karın tokluğuna çalıştıktan sonra umduğundan fazla mala ve kazanca sahip olacağı anlamlarına gelir denmiştir.

Narla İlgili Diğer Yorumlar

Rüyada nar görmek İmam Nablusi (r.a) tarafından hanım ile tabir edildiğinde o hanımın güzel olduğu, narın bütün ve sağlam bir halde olmasının bekar bir hanıma, kırık olması da dul bir hanıma işaret olduğu ve narın kötü kokulu olması durumundaysa hayasız, iffetsiz bir kadına delalet ettiği şeklinde tabir edilmiştir.

Rüyada nar çekirdeği görmek de kolaylıkla elde edilen rızka veya mirasa delalettir. Rüyada ayıklanmış nar görmek de hazır mala ve mirasa, işlerin iyi gitmesine işaret eder.

Cafer-i Sadık (r.a) rüyada nar görmenin üç yönde tabiri vardır der. Bunlar; birikmiş mal, saliha bir zevce ve imar edilmiş bir memleket.

Rüyada dalında nar görmek aile hayatında mutluluk verici gelişmelere veya çok seveceği bir eş bulmaya yorumlanmıştır. Bazen de özlenen bir yakınına kavuşacağı anlamına da gelir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani