Rüyada “Rüyada Mutfak Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Mutfak Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada mutfak görmek İmam Nablusi (r.a)’ye göre; bir kimsenin yemek yapılan bir yerde olduğunu görmesi, o kişinin rızkının bereketleneceğine ve aile fertlerinin ondan razı olacağına işaret edilmektedir. Rüyada mutfak görmek hakkında birçok farklı yorum yapılabilir. Bu yorumlar, rüyanın taşıdığı anlam ve rüyayı gören kişinin haline göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak rüyasında bir kişinin mutfakta olduğunu görmesi hayır ve bereketlerin artacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Aynı zamanda kazancın bollaşarak, kişinin hayır işlerinde daha etkin olması gerektiği de bu rüyanın tabirleri arasında yer almaktadır.

Rüyada Mutfak Tezgâhı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada mutfak tezgâhı görmek hakkında tam anlamıyla bir yorumda bulunmak oldukça zordur. Fakat bu rüyanın belirgin bazı işaretleri yorumlandığında genellikle; rüyayı gören kişinin birçok yeni insanla tanışacağı ve bu insanlarla birlikte ortaklaşa birçok işe girileceği düşünülmektedir. Rüyada mutfak tezgâhı görmek bu yorumlara binaen yeni fikirlerin oluşacağına ve bu fikirleri hayata geçirmek için yoğun bir çaba ve kaynak arayışına başlayacağına işaret etmektedir.

Rüyada Mutfak Temizlemek Ne Demektir?

Rüyada temizlik görmek her açıdan kişinin hayrına yorumlanmaktadır. İslam dininin bir gereği olarak kişinin rüyasında da temizlik yaptığını görmesi, yakın zamanda alınacak birçok güzel haberi işaret eder. Rüyada mutfak temizlemek görmek kişinin;

 • Doğum
 • Yeni bir iş teklifi
 • Evlenme teklifi ya da
 • Uzun zamandır beklediği bir işin hayırlı haberini alacağı

Düşünülmektedir. Rüyada mutfak temizlemek aynı zamanda rüyayı gören kişinin helal yoldan kazanç elde ettiğini ve bu kazancı hayırlı işler için harcadığına delalet eder. Alınacak bu güzel haberler karşısında kişinin çok fazla sevinç göstermemesi ve şükretmesi tavsiye edilmektedir.

Rüyada Dağınık Mutfak Görmek Neye İşaret Eder?

Rüyada mutfağın dağıldığını görmek, sancılı ve sıkıntılı bir sürecin başlayacağının habercisi olabilir. Rüyada kirli dağınık mutfak görmek, rüya sahibinin harama çok fazla dikkat etmediğine ve bu nedenle yaşayacağı büyük bir felakete işaret etmektedir. İmam Cafer-i Sadık (r.a)’a göre; bir kişi yiyeceğinin dağıldığını ve ocağının kirlendiğini görüyorsa o kimseler için kıtlık vardır. Bu nedenle rüyasında kirli ve dağınık bir mutfak gören kimseler için büyük bir uyarı söz konusudur. Bu uyarıdan ibret almak ve rüya sahibinin gerçek hayatında yediklerine ve içtiklerine daha çok dikkat etmesi gerekmektedir. Genel hatlarıyla bu rüya haram işlemenin ve haram yemenin kişiyi sıkıntıya sokacağına işaret etmektedir.

Rüyada Mutfak Dolabı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada mutfak dolabı görmek birtakım önemli bilgiler elde edileceğine işaret etmektedir. Bu rüyayı gören kişilerin yeni dostlar edineceği ve bu kişilerin önemli sırlarını sizinle paylaşacağına işaret edilmektedir. Size güvenen önemli kişilerin sırlarını kötü amaçlarla kullanmamak ve sırlara sadık olmanız, gelecek için oldukça önemli bir makama getirilebileceğinize işaret etmektedir. Rüyada mutfak dolabı görmenin bir başka yorumu ise; rüya sahibinin cimrileşeceğine ve bu nedenle birçok kişi tarafından kınanacağına işaret etmektedir.

Rüyada Mutfak Lavabosu Görmek Ne Demektir?

Bu rüya, kişinin yüzleşmekten korktuğu birçok meselenin ortaya çıkacağına işaret etmektedir. Bu dönemde eğer kişi dikkatli davranmaz ve korkularına yenik düşerse birçok farklı sorun boy gösterecektir. Rüyada mutfak lavabosu görmek, rüya sahibinin korktuğu şeyleri simgeler. Bu tabirlere ek olarak, kişinin rüyasında mutfak lavabosu görmesi; onun yeni birçok sıkıntıyla tanışacağına ve bu sıkıntıların üzerine, çevresinden birçok kişiden de yardım isteyeceği işaret edilmektedir. Bu rüyayı gören kişilerin temkinli davranmaları ve karşılaşacakları olası sorunları tespit etmeleri tavsiye edilmektedir.

Rüyada Başkasının Mutfağını Görmek Neye İşaret Eder?

Rüyada başkasının mutfağını görmek daha çok rüyayı gören kişi için değil rüyada görülen kişi için hayırlar taşımaktadır. Rüyada başka birinin mutfağında olduğunu görmek o kişinin;

 • Makam sahibi olacağına
 • Çocuğunun olacağına
 • Rızkının bollaşacağına

Rivayet edilmektedir. Bu rüyada başkasının mutfağında olduğunu gören kişinin birçok hayır duası alacağı da bir başka rivayet olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer bilmediğiniz bir kişinin mutfağındaysanız o zaman rüyanın yorumunda da bazı değişiklikler olacaktır. Tanımadığınız ve bilmediğiniz bir mutfaktaysanız; akraba, arkadaş ya da bir tanıdığa büyük bir yardımda bulacağınız ve bu yardımdan dolayı beklenen saygıyı alamayacağınız işaret edilmektedir.

Rüyada Mutfak Eşyası Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada mutfak eşyası görmek hakkında görülen her bir eşya için farklı yorumlar yapılabilmektedir. Rüyada mutfak eşyası görmek genellikle görülen eşyanın manasına göre değişiklik gösterse de hayırlı bir rüya olarak tabir edilir. Örneğin; rüyada yemek yenen kapların görülmesi, kişinin hayatı boyunca kıtlık ve yoksulluk çekmeyeceği anlamına gelmektedir. Aynı şekilde yemek yapılan (tencere, tava vb.) eşyaların görülmesi de berekete işaret eder. Rüyada; çatal, kaşık, bıçak, bardak vb. eşyalar görülüyorsa bu rüyada da hane halkının sayısının artacağı işaret edilir. Eğer bekâr bir kişi görüyorsa bu rüya evlilik olarak yorumlanırken, evli kişiler için çocuk sahibi olmak anlamını taşımaktadır. Birçok açıdan mutfak eşyalarının görülmesi hayırların habercisi ve bereketin işaretçisidir.

Rüyada Mutfakta Yemek Yapmak Neye İşaret Eder?

Rüyada mutfakta yemek pişirdiğini görmek olumlu ve olumsuz olmak üzere iki farklı şekilde tabir edilebilir. Rüyasında mutfakta yemek yapan bir kimse için yapılan olumlu yorumlar;

 • Birçok kişi tarafından takdir edileceği
 • Sevilen ve danışılan bir kişi olacağı
 • Önemli bir toplulukla karşılaşacağı

Şeklindedir. Bu güzel ve olumlu yorumların yanı sıra; rüyada mutfakta yemek yaptığını görmenin olumsuz yorumları da mevcuttur. Yapılan olumsuz bazı yorumlar;

 • İhanete uğrayacağı
 • Bazı güven sorunlarının oluşacağı
 • Kısa süreli hastalıklar yaşayacağı

İşaret edilmektedir. Unutulmamalıdır ki bu olumsuz yorumların gerçekleşmesi daha düşük bir ihtimaldir. Bu nedenle bu rüya hakkında yapılan olumlu yorumlara odaklanmanız ve rüyayı hayra yormanız tavsiye edilmektedir.

Rüyada Mutfakta Yangın Çıkması Ne Demektir?

Bu rüyayı gören kişilerin karşılaşacağı birçok önemli soruna işaret edilmektedir. Rüyada yangın, ateş ya da patlama gibi unsurların görülmesi genellikle kişinin manevi anlamda yaşayacağı sorunlara işaret eder. Bu sorunlar; günahlarının artması, kul hakkına girmesi, kabir azabı vb. önemli ve büyük günahlardır. Rüyasında mutfakta yangın çıktığını gören kişilerin ise manevi olarak değil doğrudan maddi olarak yaşayacakları sıkıntılar işaret edilir. Rüya sahibi, maddi anlamda darlık, bereketinin azalması ve yoksulluğa düşmesi olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada Mutfakta Karınca Görmek Ne Anlama Gelir?

Karınca ve mutfak görmek ayrı ayrı iki unsurda bereket, bolluk ve saygınlık olarak tabir edilir. Rüyada mutfakta karınca görmek de hayırlı birçok yorumla tabir olunmaktadır.

İmam Nablusi (r.a)’ye göre; kişinin rüyasında karıncalar görmesi ve karıncaların mutfağına akın etmesi, rüya sahibi eğer çiftçiyse ürünlerinin bereketi artar. Bu yorumun yanı sıra rüyasında karıncıların mutfakta görülmesi, kişinin hayat boyu darlık ve yoksulluk çekmeyeceğine, ocağının her zaman tüteceğine işaret etmektedir. Genellikle mutfakta böcek ya da haşeratların görülmesi sevilen ve hayra yorulan bir durum değildir. Ancak karınca hem çalışkanlığı hem de bereketi temsil ettiği için rüyada görülmesi de her açıdan bereket ve bolluk olarak tabir edilmektedir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani