Rüyada Muhabbet Kuşu Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

K
A+
A-

Rüyada muhabbet kuşu görmek diyanet ve İslami yorumu. Rüyada muhabbet kuşunun öldüğünü görmek, sarı muhabbet kuşu görmek ve mavi muhabbet kuşu görmenin dini tabiri. Rüyada kafeste muhabbet kuşu görmek, muhabbet kuşu almak ve birine muhabbet kuşu vermek hakkındaki gerçek rüya tabirlerini yazımızdan okuyabilirsiniz.

Rüyada Muhabbet Kuşu Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada muhabbet kuşu görülmesi Nablusi ve birçok rüya yorumcusu tarafından şansa ve iyiliğe yorumlanır. Kısmetin açılacağına ifade eden rüyada görülen muhabbet kuşu iş hayatında yükselişe, hayatta daha üst mevkilere ulaşmaya işaret eder. Rüyada muhabbet kuşu görmek alimler tarafından da şansa, kazancın artacağına, kötü huyların törpüleneceğine, iyiliğe açılan kapılar olacağına yorumlanmaktadır. Rüyada muhabbet kuşu görmek her zaman olumlu ve hayırlı anlamlarla yorumlanmaz. Bazı durumlarda rüyada muhabbet kuşu görmek ciddi sıkıntılara ve dertlere işaret eder. Muhabbet kuşu görmenin hayırsız olduğu durumlar ise:

 • Rüyada görülen muhabbet kuşunun kötü görülmesi, rüya gören kişiyi huzursuz etmesi olumsuz gelişmelere, hayırsız durumlara ve gelecek ani ve kötü haberlere yorumlanır.
 • Görülen muhabbet kuşunun yavru olması yeni ve güzel gelişmelerin kapıda olduğuna, evlenmeye ve çocuk sahibi olmaya delalet eder.

İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyada muhabbet kuşu görmenin anlamları ise:

 • Kısa sürede evliliğe, güzel bir kısmete ve sağlıklı, mutlu ve bollukla bereketle kurulacak bir yuvaya işaret eder.
 • Özellikle güzel sesi ile öten bir muhabbet kuşunun bekar kişiler tarafından rüyada görülmesi, hoş sohbetli, sevgi dolu kısmetler ile karşılaşacağına ifade eder.

Rüyada Sarı Muhabbet Kuşu Görülmesi

Rüyada sarı muhabbet kuşu görmek ve muhabbet kuşlarını sevdiğini görmek ise sabır gerektirecek işlerin güzel ve başarılı şekilde sonuçlanacağı şeklinde yorumlanır. Diğer yorumları ise:

 • Rüya gören kimse rüyasında sarı muhabbet kuşu öptüğünü görüyorsa; rüya sahibinin çevresi tarafından çok sevildiği şeklinde yorumlanmaktadır.
 • Rüyada öpülen sarı muhabbet kuşu çirkin, huysuz ya da şekilsiz ise sert mizaçlı, mutsuz bir kimsenin neşesine sebep olmak şeklinde tanımlanır. Bu rüyayı gören kimseler huysuz bir kişiyi mutlu edecektir.

Rüyada görülen muhabbet kuşunun renkleri de rüyanın yorumlanması için oldukça önemlidir. Farklı renklerde muhabbet kuşları için farklı rüya tabirleri söz konusudur. Yeşil muhabbet kuşunun rüya aleminde anlamı erkekler için oldukça sıkıntılı ve olumsuzken, mavi muhabbet kuşunun rüya alemi için anlamı daha olumludur.

Rüyada Muhabbet Kuşunu Kafeste Görmek

Rüyada kafeste muhabbet kuşu görmek farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Genel olarak bu rüyanın tabileri:

 • Rüya gören kimse muhabbet kuşunu kafeste, yalnız ve özgürlüğü kısıtlanmış halde görüyorsa, mutsuzluğa ve kötü hayat şartlarına işaret etmektedir.
 • Rüyayı gören kişinin kafeste muhabbet kuşu görmesi yakın zamanda dertlerin biteceği şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada Muhabbet Kuşu Yavrusu Görmek

Rüyada muhabbet kuşu yavrusu görmek bol kazanca işaret eder.

 • Kişi rüyasında muhabbet kuşu yavrusu görmüş ise bu durum bol kazanca, berekete, sağlığa ve ek işler ile gelen paraya delalet olur.
 • Uzun süren zorluklardan ve manevi – maddi sıkıntılardan kurtulmaya işaret eder.
 • Rüyasında yavru muhabbet kuşunu elleriyle beslediğini görmek ise kuralların artacağına, düzene delalet olur.
 • Rüya sahibinin hayatını değiştireceğine inanılan bu kuralların kişiyi bir üst statüye taşıyacağı yorumlanır.

Rüyada Muhabbet Kuşunun Konuştuğunu Görmek

Rüyada muhabbet kuşu konuştuğunu görmek genellikle hayırlı şekilde yorumlanır. Bu rüyanın tabileri ise:

 • İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyada görülen muhabbet kuşuyla konuşmanın hayatta yeni ve güçlü insanlarla tanışılacağına, iletişim sayesinde bolluk ve bereketin yanı sıra maneviyatın da artacağına yorumlanmaktadır.
 • Gene İmamı Gazali (r.a) yorumuna göre rüyada görülen muhabbet kuşunun hayırlarla geldiği, yeni başlangıçlara gebe olduğu ifade edilmektedir.

Rüyada Mavi Renk Muhabbet Kuşu Görmek

Rüyadan mavi muhabbet kuşu görmek rüya yorumcularına göre iş birliğine işaret eder.

 • Rüyada görülen mavi muhabbet kuşu kişinin bireysel anlamda yaşayacağı sorun ve çekişmelere şeklinde de yorumlanabilir.
 • Bu rüyayı gören kimselerin borç, hastalık ya da sıkıntı gibi durumlara karşı dikkatli olması tavsiye edilir.
 • Rüya sahibi eğer rüyasında mavi muhabbet kuşunu kaybettiğini görmüş ise çok sevdiği kişiler ile iletişiminin kesileceğine, ayrılıkların yaşanacağına delalet edilir. Rüyayı gören kişinin sevdiklerinden uzak kalmasına ve haber alamamasına işaret eder.
 • Bazı rüya yorumcuları ise mavi muhabbet kuşunun rüya sahibine özgürlüğü ve sıkıntılardan kurtulmayı delalet ettiğini ifade eder.
 • Mavi muhabbet kuşunu gören kişi kadın ise yakın zamanda güzelliğine daha da güvenmeye başlayacağı gelişmeler olacağı ifade edilmektedir.
 • Mavi muhabbet kuşunu gören kişi erkek ise hukuksal konulara, davalara ya da hükümet ile ilgili konulara dikkat etmesi gerektiğine işaret edilmektedir.

Rüyada Yeşil Muhabbet Kuşu

Rüyada yeşil muhabbet kuşu görmek rüyayı gören kimsenin başlayacağı yeni işlerin kabul görmeyeceğine, diğer insanlar tarafından yargılanacağına işaret eder. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında yeşil muhabbet kuşu gören kimseler yakın zamanda manevi konularda aydınlanma yaşayacak ve iç huzuru bulmaları için işaretler görecek.

Rüyada Muhabbet Kuşu Öldüğünü Görmek

Rüyada muhabbet kuşunun öldüğünü görmek hayırlı yorumlara ev sahipliği yapmaz. Muhabbet kuşunun öldüğünü görmek farklı şekillerde yorumlanır:

 • Rüyada görülen ve ölen muhabbet kuşu yavru ise rüya sahibinin evli ve kadın olması durumunda düşüklere ve gebelik kayıplarına işaret eder.
 • Rüyada görülen ve ölen muhabbet kuşu rüya sahibi bekar bir erkek ise kardeşinin ya da kendinden küçük kişilerin zarar göreceğine şahit olma durumuna işaret eder.

Rüya gören kimse rüyasında muhabbet kuşunu öldürdüğünü görmüş ise hak yiyeceğine işaret edilmektedir. Sopayla muhabbet kuşu öldürdüğünü görmek, kendinden güçsüz birine karşı duyulan öfkeyi de işaret eder.

 • Rüyada muhabbet kuşu öldürmek ise tehlikeli durumda kurtarıcı rolünün oynanacağına işaret eder.
 • Rüyada muhabbet kuşunun ölüp dirilmesi ise kaçan bir fırsatın yeniden yakalanacağına işaret eder.

Rüyada Muhabbet Kuşunun Yumurtlaması

Rüyada muhabbet kuşunun yumurtladığını görmek birçok rüya yorumcusu ve alim tarafından hayırlı şekilde yorumlanır. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyasında muhabbet kuşunun yumurtladığını görenler yakın zamanda zenginliğe, bolluğa ve berekete kavuşacaktır.

 • Kadın ve evli kişilerin rüyada muhabbet kuşunun yumurtladığını görmesi; yakın zamanda hamile kalınacağına ve hamileliğin oldukça güzel geçeceğine işaret eder.
 • Bekar kadınlar için rüyada muhabbet kuşunun yumurtladığını görmek, sevgi dolu bir kısmet ile tanışılacağına ve bol sohbetli bir yuvanın yakın zamanda kurulacağına işaret eder.
 • Bekar erkekler için muhabbet kuşunun yumurtladığını görmek iş yerinde terfiye delalet eder.
 • Evli erkekler için ise ilişkilerini tehlikeye atacak riskli bir kadınla tanışma durumuna işaret eder.

Rüyada Muhabbet Kuşunun Uçması

Rüyada muhabbet kuşunun uçtuğunu görmek genellikle hayırlı olarak yorumlansa da çeşitli durumlar için şer habercisi olarak da kabul edilir.

 • İmamı Gazali (r.a) yorumunda; rüyada muhabbet kuşunun uçtuğunu gören kimselerin dinden uzaklaşmaya başladığını ve ancak dine dönerse ve hizmetlerine yerine getirirse huzuru bulabileceğini işaret ettiğini ifade etmiştir.
 • Bazı rüya yorumcularına göre rüyada muhabbet kuşunun uçtuğunu görmek yakın zamanda doğaya, çevreye ve hayata olan saygının artacağına delalet eden bir semboldür.
 • Rüyada muhabbet kuşunun uçtuğunu görmek yakın zamanda yuva kurulacağı şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüya Yorumcusu
Rüya Yorumcusu
İmam Abdülgani Nablusi Hz. - İmamı Caferi-i Sağdık Hz. - İmamı gazali Hz. - İbn-i Sirin Hz.’nin Çok eski, Arapça ve Osmanlıca kitap ve eserlerinden büyük araştırmalar sonucu derlediğimiz, rüya yorumlarını ve İslami anlamlarını sizlere sunuyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.