Rüyada “Rüyada Misvak Görmek” Görmek

Rüyada Misvak Görmek

Rüyada misvak görmek, kişinin hayatında kendisinden vefa beklemeyen kimse ile yorumlanır. Rüyada misvak gören kimse, kadir kıymet nedir bilmeyen ve hayırsız olma ile yorumlanır. Rüyada misvak görmek, bir tek sözü ile kırk yıllık hatırı bile inkar edebilecek bir kimsenin var olduğunu gösterir. Bu kişinin tasviri, emeğe nankörlük etmekten hiç bir koşul altında çekinmeyen ve herkese karşı haksızlık yapan bir insan olduğu yönündedir. Dini yönden ise, hak yoluna ve dini kurallara bağlılık anlamına gelir. Kişi secdeden başını kaldırmamak ve helal kazanç sağlamak şeklinde açıklanır.

Rüyada Misvak Görmek İslami Anlamı

Alimlerin açıklamalarına bakıldığında, İmam Nablusi (r.a), rüyada misvak görmek misvakı kullanma derecesinde o kimsenin Peygamberimiz (a.s) nin sünnetine bağlı kalacağına, işaret eder demiştir. Kişi, yakınında bulunan kişilere ihsan ve iyiliklerde bulunacak, onların külfet ve meşakkatlerini ortadan kaldıracaktır diye buyurmuştur. Seyyid Süleyman ise rüyanın menfaat ve hayra işaret ettiğini söylemekte, rüyayı gören kişinin dostlarına ve ailesine cömert bir kişi olduğunu gösterir diye buyurmuştur.

Dini açılardan yapılan yorumlarda rüyada misvak görmek, rüyayı gören kişinin yakınlarına iyilikte bulunacağını ve günahlarından kurtulacağını, kendisini Allah’a yakınlaştıran ibadetlere ağırlık vereceğini söylemektedir. İhya ise misvak görme konusunda, lüzumsuz sözleri söylemekten kaçınma, borçları ödeme, günahlardan temizlenme, verdiği sözlerde durma ve küfürden sonra İslam’a dönmek olduğu yönünde tabirlere yer vermektedir.

Rüyada Misvak Kullanmak

Rüyada misvak kullanmak, rüya sahibinin kendisini Allah’a yakınlaştıracak olan her türlü dini emri gönüllü olarak ve sonsuz bir inançla yerine getireceğini göstermektedir. Bu kişi akrabalarının meşakkatlerine tahammül göstermesi vesilesi ile günahlarından temizlenecektir. Bu rüya eşin hamile kalması ya da aile hayatındaki mutluluğa da işaret etmektedir.

Rüyada Misvak Almak

Rüyada misvak almak, kişinin çok müjdeli haberler alacağını ve tüm üzüntü, dert ve kederlerinden sıyrılacağını gösterir. Yaşadığı güzel ve hayır dolu gelişmeler, Allah’ın onun tüm dua ve isteklerini kabul etmesi ile gerçekleşecektir.

Rüyada Misvak İstemek

Rüyada misvak istemek, rüyayı gören kişinin maddi zorluklar yaşamaya başlayacağını, maaşının düzgün bir şekilde yatmayacağını, yaptığı tutarsızlıkların hayatına zarar vereceğini gösterir.

Rüyada Misvak Kırılması

Rüyada misvak kırılması, kişinin bir sorun nedeni ile halktan birisi ile mahkemelik olacağına, bu konu yüzünden başının çok ağrıyacağına işaret eder.

Rüyada Misvak Dağıtmak

Rüyada misvak dağıtmak, akrabalarına, dostlarını ve çevresinde bulunan kişilere yardım ve ihsanda bulunmaktır.

Rüyada Misvak Açmak

Rüyada misvak açmak, eşin hamile kalması ve bekar olan kimsenin evlenmesidir.

Rüyada Dişleri Misvaklamak

Rüyada dişleri misvaklamak, Peygamberin sünnetine gereğince uyan, çevresindeki kişilere yardımcı olup onun sıkıntılarını gideren, lüzumsuz olan sözleri söylemekten kaçınan, borçlarını ödeyen, günahlarından temizlenen kişi anlamındadır.

Rüyada Misvak Ağacı Görmek

Rüyada misvak ağacı görmek, rüya sahibinin eşi ile birlikte mutlu günler yaşaması, doğumundan ölümüne kadar Müslüman kalması, yardım işlerine büyük önem vermesi, çevresi tarafından çok sevilmesi ve helal yoldan kazanç elde etmesi demektir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani