Rüyada “Rüyada Mezarlık Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Mezarlık Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada mezarlık görmek, gören kişi, günahları için tövbe edeceğine ifade eder. Rüyada mezarlık gören kimse, çok hayırlı olarak tabir edilir. Rüyada mezarlıkta dolaşmak, rüyada mezarlık  birey, uzun ve sağlıklı bir hayat yaşayacağının anlamını taşır.

Rüyada mezarlık görmek, eski mezar görmek ise, kişinin sevdikleri tarafından terk edileceği anlamına gelir. Rüyada mezarlık kapısı görmek, yeni evlenen kadınlar için ise bu rüya çeşidi dul kalacağının habercisidir. Rüyada mezarlık görmek, işlenmiş olan günahların telafi edilmesi anlamına gelir.

Rüyada Mezarlık Görmek İslami Anlamı

Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; rüyada mezarlık görmek, rüyayı gören kişinin çok huzurlu olacağına, rüyayı gören kişi bekar ise mutlu bir evlilik yapacağına, evli ise huzurlu bir hayat yaşayacağına, işlerin yolunda gideceğinin habercisidir.

Rüyada Mezarlık Temizlemek

Rüyada mezar temizlemek, rüyayı gören kişinin vermiş olduğu sözü tutacağına, cömert bir kişiyi sevmeyi ifade eder. Bir başka tabir ile bu yorum, sevinmeye, fakirlik içerisinden feraha kavuşmaya, yararlı uğraşlar içerisinde olacağına, manevi çıkarı olan herkesten kurtulmanın anlamını taşır. Bu rüyayı gören kişinin aşk yaşamı oldukça iyi gidecektir. Rüyayı gören birey, birikmiş olan paraya ve eşi ile beraber mutlu mesut olmanın habercisini verir. Kimi zaman olumsuz tabir edilen bu rüya çeşidinde, maddi sorunlara, sefalete, korkuya ve üzülmeye yorumlanır. Bu rüya sıkıntı ile özlem duyulan zenginliğe, ümidini yitirdikten sonra bir anda kavuşacağının haberi olarak yorumlanır.

Rüyada Mezarlık Ziyaret Etmek

Rüyada mezarlık ziyaret etmek, rüyayı gören kişinin istemeden veya isteyerek işlemiş olduğu günahlardan ötürü, kurtulmak için çaba göstereceğinin habercisi olarak yorumlanır. Bununla beraber insanlara devamlı olarak yardım edeceğine, muhtaç kişilere parasal anlamda destek sağlayacağına, aç kimselere yemek vereceğine işarettir. Aynı zamanda yolda kalmış olan insanları evine ulaştıracağına, zekat vereceğine ve düşeni kaldırdığının anlamını taşır.

Rüyada Mezarlık Sulamak

Rüyada mezarlık sulamak büyük hayırlar işleneceğine, bireyin gerçek yaşamı kadar ahiret yaşamını da tesir edecek hayır duaları alacağının habercisidir. Allah korkusu olan bu kişi, muhtaç kişilere yardım edecektir. Mezar sulayan birisinin geleceği sıkıntılı olmayacak, aldığı dualar sayesinde belalardan kurtulacaklardır.

Rüyada Mezarlık Ziyareti

Rüyada mezarlık ziyareti çok hayırlı işlere imza atılacağının habercisidir. Bu rüyayı gören kişi, Allah tarafından kabul edilen biri olacağına işarettir. Evli kişilerin bu rüyayı görmesi, çocuk sahibi olacağı anlamına gelir. Mezar ziyaretinde bulunan kişiler, günahlarından arınarak, affedilmek amacı ile uğraş verecektir.

Rüyada Mezarlık Gezmek

Rüyada mezarlık gezmek, rüyayı gören kişinin bir davranış ya da alışkanlığa son vereceğini ifade eder. Çözülmemiş olan karışık duygu ve korkulara, üzüntü şeklinde de yorumlanan bu rüya tabiri, tövbe etmek manasına da gelmektedir. Aynı zamanda rüyada mezarlıkta gezmek işlenilen günahlardan ötürü vicdan azabını temsil eder.

Rüyada Mezarlık Aramak

Rüyada mezarlık aramak, rüyayı gören kişinin ruhsal ve manevi anlamda yaşayacağı sorunları temsil eder. Rüyada mezarlık aramak, bireyin gerçek hayatında kişiyi rahatsız kılan bir problemi için gereken ilmin kendisinde olduğunu bilmez.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani