Rüyada “Rüyada Meşale Görmek” Görmek

Rüyada Meşale Görmek

Rüyada meşale görmek, bu gibi sembolik anlamlarından dolayı alimler tarafından genellikle hayır olarak yorumlanmıştır. Rüyada meşale gören kimse, aydınlatma, yol gösterme gibi amaçlar ile kullanılan meşalenin, rüyayı gören kişinin hayatında bir aydınlık, ferahlama ve kurtuluşa yorulduğu bilinmektedir. Rüyada meşale görmek, Seyyid Süleyman El-Hüseyni hazretlerinin Kenz-ül Havas’taki tabirine göre o kimsenin alim veya halka faydalı bir zat olacağı anlamındadır.

Rüyada Meşale Görmek İslami Anlamı

Aynı zamanda ilim ve eğitim yönünden zenginliğe erişileceği, kişinin mesleğinde üst seviyelerde olacağı ve insanlara sözünü dinletip yol göstereceği şeklinde de yorumlanmaktadır. Meşale rüya tabiri alimleri tarafından genel olarak hayra yorulsa da, kişinin rüyada meşale ile ne yaptığı da önem arz etmektedir. Yanmayan, söndürülen veya tüten meşale görmenin bela ve sıkıntıya yorulduğu da bilinmektedir.

Rüyada Meşale Yakmak

Rüyada meşale yakmak eğer rüya sahibi tarafından yapılıyorsa, kişi halkı aydınlatacak bir ilim ve bilgeliğe sahip olacak ve bu bilgi ile yanlış fikirleri aydınlatacak demektir. Rüyada meşaleyi bir alim zatın yaktığını görmek ise o zatın halkasına katılacağına veya onun bilgileri ile aydınlanacağına yorulmuştur.

Rüyada Meşale Taşımak

Rüyada meşale taşımak ve bir yerden bir yere götürdüğünü gören kimse için ilim ve hayrı gittiği yere taşıyacağı şeklinde yorumlanır. Ayrıca meşaleyi taşırken arkasında bir topluluk gördüyse insanların saygınlığını kazanacağı bir mevkiye gelebileceğine işarettir. Ayrıca öğrendiği ilim ile amel etmesine ve insanların ona danışacakları bir yerde bulunmasına dalalet eder.

Rüyada Meşale Tutmak

Rüyada meşale tutmak, kişinin insanları bilgilendiren bir mevkide duracağı şeklinde yorumlanmaktadır. Ayrıca, meşaleyi ve hayrı engellemeye çalışan insanlara karşı dik durabileceğine de dalalet eder.

Rüyada Meşale ile Koşmak

Rüyada meşale ile koşmak o kimse için uzun zamandır beklediği bir ilim müessesesine girme müjdesi olarak yorumlanmaktadır. Beklenen müjdeli bir haberin tez zamanda geleceğine ve bu müjdeli haber ile insanlara faydalı olabileceğine yorulur.

Rüyada Meşale Söndürmek

Rüyada meşale söndürmek, kişinin kendisinin yaptığı bir eylem ise kişi hayır göreceği bir kapıyı kendi eli ile kapatıyor demektir. Ayrıca rüya sahibinin söz konusu hayrı göremiyor olabileceği şeklinde de yorumlanmaktadır. Rüyada meşaleyi söndüren kişi rüya sahibinin düşmanı ise, kişinin sahip olduğu ilim ve bilgeliği kıskanan kimseler olduğu şeklinde yorumlanır. Meşalenin söndürülmesi kişinin üzerine gelebilecek bela ve musibetlere de işaret edebilmektedir.

Rüyada Yanan Meşale Görmek

Rüyada yanan meşale görmek, kişinin ilmi ile halkı uzun yıllar aydınlatacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Ayrıca, kişi aile bireyleri üzerinde söz sahibi olacak ve onlar tarafından el üstünde tutulacak demektir.

Rüyada Elinde Meşale Görmek

Rüyada elinde meşale görmek, kişinin kendisinin eli ile insanların hayra gark olacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Kişinin ayrıca eli ile yapacağı bir meslek ile topluma katkı sağlayacağına da dalalet eder.

Rüyada Olimpiyat Meşalesi Görmek

Rüyada olimpiyat meşalesi görmek, kişinin arasında rekabet olduğu insanlara sözünü dinleteceği, onlara galip geleceği şeklinde yorumlanır. Ayrıca rüya sahibi fen bilimleri ve modern ilimler konusunda da kendini geliştirecektir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani