Rüyada “Rüyada Merdiven İnmek” Görmek

Rüyada Merdiven İnmek

Rüyada Merdiven inmek, işlerin kötü gitmesine, artarda kayıplar yaşanacağına yorumlanır. Rüyada Merdiven inmek, hapis hayatı anlamına geldiği gibi özgürlüğün kısıtlanmasına da yorumlanır. Rüyada merdivenden indiğini gören kimse için; yaşanacak kayıplar birden değil yavaş yavaş olacağı anlamına gelir.

Rüyada Merdiven İnmek İslami Anlamı

Rüyada Merdiven inmek, rüya sahibinin kendi hatalarından dolayı gerçekleşecek kayıpların etrafındakileri de etkileyeceğine yorulur. Yüksekten aşağıya doğru inilmesi ise psikolojik çöküşün beraberinde geleceği anlamına gelir. Aile hayatında mutsuzluk, korku iş hayatında ise yaşanabilecek kayıpları ifade eder.

Dini İslami yorumlarda ise rüyada merdiven inmek, değişik yorumlarla ifade edilir. ; İbni Sirin (r.a) derki, aşağıya doğru inmek bir kayıp gibi görünse de hatalardan ders çıkarılacağına ve tekrar yükselişe geçileceğine yorulur. Nablusi (r.a) demiştir ki Allah yolundan dönmeye, imanın zayıflamasına ve bundan dolayı da işlerin kötü gitmesini işaret eder. Doğru yoldan sapmaya ve hayırsız kazançlara delalet eder.

Rüyada Koşarak Merdiven İnmek

Rüyada koşarak merdiven inmek, iş hayatında karışıklıklara, hırsa ve hasetliğe, koşarak demir merdivenden inmek çok kazançlı işlere girmeye korkmaya, doğru yoldan ayrılmaya, doğru kararlar alsa da uygulamaya korkulduğuna yorumlanır. Hızla hayatın akışında kötüye doğru kaymaya işaret eder.

Rüyada Demir Merdivenden İnmek

Rüyada demir merdivenden inmek, korkmaya, cesaretsizliğe basiretsizliğe yorulur. Bu cesaretsizlik kişiye daha fazla hatalar yaptıracağı şeklinde de yorumlanır. Demir merdiven, sahip olunan maddi kazançlar anlamına gelir. Para değeri yüksek kazanılmış malların elden çıkacağına ve zararın gittikçe artacağına delalet eder. Rüyada inişler her zaman kayıplarla karşılaşılacağı anlamına gelir.

Rüyada Tahta Merdivenden İnmek

Rüyada tahta merdivenden inmek, bir iş konusunda kararsızlığa, cesaretsizliğe yorulduğu gibi, rüyayı görenin zarardan döneceği, hatasını anlayacağı biçiminde de yorumlanır.

Rüyada Merdivenden Aşağı İnmek

Rüyada merdivenden aşağı inmek, Kirmani (r.a) imam demiştir ki, merdiven, basamakları sebebiyle mevki, şan şöhreti ifade eder. Aşağıya inilmesi itibarın zedeleneceğine, hakkında iyi şeyler düşünülmeyeceğine delalet eder. Merdiven çıkmak yâda çıkan birini görmek ise, hem maddi hem manevi yükseleceğini ifade eder. Aynı zamanda merdiven aşağı inmek ahirete yaklaşmak, ölümle karşılaşmaya da yorulur.

Rüyada Korkarak Merdivenden İnmek

Rüyada korkarak merdivenden inmek, , kötü giden Şansının birden döneceğini, aklının başına geleceğini ve başarısına engel olacak bütün engellerin ortadan kalkacağına yorulur. Rüyada korku başarısızlığa uğramak endişesi anlamına gelse de, aynı zamanda tedbirli olmaya da delalet eder. Merdivenden korkarak inmek, nasihat alacağına, uyarı alacağına da işaret eder.

Rüyada Basamak İnmek

Rüyada basamak inmek, merdivenden inerken tekrar yukarı çıkmak, rüya görenin psikolojisinin bozuk olduğuna, iş veya günlük hayatında kararsızlık ve iniş çıkışlar yaşadığına, sahip olduğu değerleri yitirmekten korktuğuna yorumlanır. Sahip olduğu bütün para, mal, altın değerli ne varsa yavaş yavaş kaybetmeye ve her geçen gün biraz daha kötüye gitmeye işaret eder. Altın merdivenden inmek, bir hastalık sonucu eşini kaybetmeye, keder ve üzüntüyle yorumlanır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani