Rüyada “Rüyada Merdiven Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Merdiven Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada merdiven basamakları görmek, rüyayı gören kişinin direncine ve istikrarına işaret eder. Rüyanın barındırdığı bazı sembollere göre değişiklik gösteren bu rüya hakkında

İmam Cafer-i Sadık (r.a) şöyle demiştir; rüyada merdiven görmek ve merdivenden çıkmak, mümin bir kimsenin imanın artacağına ve sevap işlemek için hayra yöneleceğine işaret etmektedir. Rüyalar birçok farklı değişken göz önünde bulundurularak yorumlanmalıdır. Merdivenden çıkmak güzel bir anlam taşırken merdivenden düşmek ya da merdivenin yıkıldığı görmek olumsuz tabirlere sahiptir. Bu nedenle rüyanın iyi tahlil edilmesi ve taşıdığı tüm işaretlerin incelenmesi gerekmektedir.

Rüyada Tahta Merdiven Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada ahşap ya da tahta bir merdiven görmek; irade zayıflığı ve korku olarak yorumlanmaktadır. Ahşap merdiven aynı zamanda, yıpranmışlığı ve hayata karşı kişinin isteksizliğini işaret etmektedir. İmam Nablusi (r.a) tarafından yapılan yorum; kişinin kırılmaya yüz tutmuş tahta merdiven görmesi, o kişinin hastalanmasına delalet eder. Rüyada tahta merdiven görmek manevi açıdan kişinin imanının zayıflaması, maddi açıdan da vücudunun hastalıklara açık hale gelmesi ve irade zayıflığına işaret etmektedir.

Rüyada Beton Merdiven Görmek Neye İşaret Eder?

Rüyada sağlam ve heybetli bir görünüme sahip olan yapıların görülmesi her açıdan kişinin hayrınadır. Rüyada beton merdiven görmek de oldukça güzel yorumlara sahiptir. Rüyada yüksek bir yerde beton merdiven gören kişi eğer o merdivenden çıkıyorsa; iş hayatında yeni başlangıçlara ve saygınlığın artacağına işaret etmektedir. Bunun yanı sıra sadece beton merdiven görmekte benzer bir şekilde kişinin hayat boyu elde edeceği saygınlığı ve maddi kazancı simgeler.

Rüyada Demir Merdiven Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada demirden yapılmış merdiven görmek hakkında olumsuz yorumlar bulunmaktadır. Rüyada demir merdiven görmek kişinin ihtirasına yenik düşeceğine ve plansız davranışlarının artıp, fitneye sebep olacağına işaret eder. Bunun yanı sıra demir merdiven görmek, sevilen bir kimseyle yaşanabilecek ayrılığa ya da dostluğun biteceğine tabir olunur.

Bir rivayete göre İmam Cafer-i Sadık (r.a) şöyle demiştir; rüyada demir gören kişinin basireti kapanır ve verdiği kararlar belaya sebep olur. Bu yorumlarda da görüldüğü üzere kişinin rüyasında demir bir merdiven görmesi de tehlikeli durumları işaret ediyor olabilir. Bu nedenle rüyayı gören kişinin temkinli davranması tavsiye edilmektedir.

Rüyada Merdivenden Koşarak Çıkmak Ne Demektir?

Rüyada merdiven çıkmak İmam Nablusi (r.a)’nin yorumuna göre; hatun bir kişi için hayırlı evlada, er kişi içinde dünyevi zenginliğe delalet eder. Büyük İslam âlimlerinden biri olan İmam Nablusi Hazretlerinin yorumu oldukça hayırlı ve müjdelidir. Rüyasında merdivenlerden koşarak çıkmak özellikle hayat boyu kazanılacak önemli zaferlere de işaret ediyor olabilir. Her iki açıdan da bu rüya kişinin hayrınadır. Bu olumlu yorumların yanı sıra bu rüyanın işaret ettiği çok önemli bir nokta daha vardır. Rüyada koşarak merdivenden çıkan kişinin, başarılı olma hırsıyla birçok kişiye zarar vereceğine ve hayırlı bir başarının hayrının kaybolacağına işaret eder. Bu tabir aslında rüyanın yorumu değil önemli bir uyarıdır. Rüyayı gören kişinin elde edeceği başarılarda ve başarı sürecinde kimsenin canını yakmaması ve kul hakkına girmemesi tavsiye edilmektedir.

Rüyada Merdivenden Düşmek Neye İşaret Eder?

Rüyada merdivenden düşmek hakkında birçok farklı yorum yapılabilmektedir. Rüyada merdivenden düşmek hakkında yapılan olumsuz yorumlar olduğu kadar olumlu yorumlarda vardır. Yapılan olumsuz yorumlar;

 • Kişinin manevi derecesinin azalacağına
 • Önemli fırsatlar kaçıracağına
 • Maddi buhrana düşeceğine ve
 • Gerçek hayatta bir sakatlanma ya da yaralanmaya

İşaret etmektedir. Bu rüya genel hatları düşünüldüğü zaman olumsuz tabirlere daha uygundur. Ancak bazı âlimlerce olumlu yorumların yapıldığı da bilinmektedir. Bunlar;

 • Kişinin düşmanlarından kurtulacağı
 • Önemli kararlar alıp onları uygulayacağı

Olarak bizlere rivayet edilmiştir. Bahsedildiği üzere bu rüyanın olumlu yorumları genellikle daha düşük bir ihtimal olarak görülmektedir.

Rüyada Merdiven Yıkamak Ne Anlama Gelir?

Rüyada su ve temizlik görmek çok yönlü tabirlere neden olmaktadır. Bu rüyalar hakkında genellikle olumlu yorumlar yapılır. Temizlenen ve yıkanan bir merdiven görmek için yapılan başlıca yorum; kişinin çok yorulacağı bir döneme gireceği ancak başladığı işin sonunda ferahlayacağı düşünülmektedir. Bunun yanı sıra rüyada merdiven temizlemek kişinin azminin ve kendine olan güvenin artacağına işaret eder. Uzun süredir beklenen bir işin sonuçlanması da bu rüya hakkında yapılan önemli yorumlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Rüyada Kırık Merdiven Görmek Ne Demektir?

Rüyada kırık merdiven görmek oldukça kapsamlı ve derin manalar taşıyan rüyalardan biridir. İçinde birçok güzel haber barındıran bu rüya aynı zamanda birçok uyarıda vermektedir. Rüyada kırık merdiven görmek;

 • Kişinin çok çaba sarf edeceğine
 • Radikal kararlar alıp o kararları uygulayacağına
 • Yakın zamanda önemli başarı elde edeceğine
 • Yeni fırsatları değerlendirirken fark etmeden kalp kıracağına
 • Başarı sarhoşluğu yaşayacağına

İşaret etmektedir. Görüldüğü üzere birçok hayırlı ve hayırsız haberi bu rüyada bulmak mümkündür. Rüyaların bu kadar karmaşık ve derin manalar taşımasının nedeni, bizlere Allah’ın ilham yoluyla işaretler gönderdiği bir lütfudur. Bu lütuf kimi zaman hayrı müjdelerken kimi zamanda kişiye uyarılar ve öğütler vermektedir. Bu nedenle rüyaların anlamlarına çok dikkat etmek gerekmektedir.

Rüyada Yürüyen Merdiven Görmek Neye İşaret Eder?

Rüyada yürüyen merdiven görmek kişinin sahip olduklarından çok olamadıklarına odaklanacağı bir döneme gireceğine yorumlanır. Bu durum doğal kişilerin psikolojik bunalıma girmelerine ve hata yapmaya başlamalarına yorumlanır. Aynı zamanda bu rüya büyük para kayıplarına da işaret ediyor olabilir. Uyandıktan sonra insanı tedirgin eden ve kimi zaman bunaltan rüyalar görüldükten sonra şükredilmelidir. Cabir-ül Magribi (r.a)’ye göre; kötü rüyalardan sonra; abdest alıp, dört ya da altı rekât şükür namazı kılmayı tavsiye buyurmuştur. Rüyaların en güzel yorumu da zaten kalbe gelen ilhamdır.

Rüyada Eski Merdiven Görmek Ne Demektir?

Rüyada eski eşyalar ya da eski yapılar görmek genellikle kötüymüş gibi algılansa da bu rüyanın yorumu ne olumludur ne de olumsuz. Genellik bu rüya hakkında yapılan yorum; kişinin geçmişe olan özelimin artacağı şeklindedir. Geçmişe duyulan özlem ne kadar çoksa o kadar pişmanlık ve üzüntü de oluşabilir. Bu durumdan dolayı kişinin üzülmemesi ve geçmişe değil daha çok geleceğe odaklanması tavsiye edilmektedir. Rüyada eski merdiven görmek de aynı yorumlara sahiptir. Bu yorumların dışında rüyada eski bir merdiven görmek; beklenmedik bir dostla karşılaşmaya işaret eder.

Rüyada Merdiven Yapmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada merdiven inşa ettiğini gören kişiler için pek çok hayırlı yorum yapılmıştır. Rüyada merdiven görmek gerçek hayatta yapılacak çok büyük bir hayrın habercisidir. Bu yapılacak hayır sonrası, ahret hayatında güzellikler nasip olacaktır. Bunun yanı sıra dünya hayatında yaşanacak birtakım güzellikler bu rüya ile bildirilmektedir. İmam Cafer-i Sadık (r.a)’ın yorumuna göre; kişinin merdiven inşa etmesi o kişiyi, sultanlar makamına yüceltir, hayırlı dostlar kazanacağı işaret edilir. Bu yorumların yanı sıra maddi anlamda büyük kazançlar ve iş hayatında hatırı sayılır başarılar da bu rüyanın başka bir tabirdir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani