Rüyada “Rüyada Memlekete Gitmek” Görmek

Rüyada Memlekete Gitmek

Rüyada Memlekete gitmek, bu rüyayı gören kişiye genel olarak hayırlı yorumlanmaktadır. Rüyada memlekete gitmek için hazırlanmak, kişi açısından, Allah’a yönelmesi varsa günahlarına tövbe etmesi hayırlı işler yapması, akrabasına, çevresine ve ailesine daha fazla ilgi ve alaka göstermesi gerekmektedir. Dini anlamda rüyada memleketine gittiğini görmek, kimseye kulluk etmeden sadece Allah’a iman eden bir yaşamı benimseyerek yaşaması tavsiye edilmektedir.

Rüyada Memlekete Gitmek İslami Anlamı

Rüyada Memlekete gitmek, İslam alimleri bu rüya ile alakalı olarak şu yorumları yapmışlardır. İbni Sirin (r.a) şöyle buyuruyor; rüyada memlekete gitmek, aslında gerçek hayatta Allah yerine koyduğu bir varlık varsa ondan vazgeçip sadece gerçek anlamda Allah’a itaat etmesi gerektiği ifade edilir. Bundan dolayı Allah’ın yerine her neyi koyuyorsa insan bundan vazgeçerek sadece Allah’a itaat etmesi gerekir. Rüyasında memlekete giden kişi için daha çok doğru yolu bulma anlamında yorumlar tabir edilir.

Rüyada Memleketini Görmek

Rüyada memleketini görmek, çok hayırlı bir rüya olarak yorumlanır. Kişinin dünya hayatında Her yaptığı işte, ticarette, evlilikte, arkadaş ilişkisinde ve daha birçok şeyi de her zaman Allah’ın düşünerek Ve onun kurallarına itaat ederek yaşayan kişiyi göstermektedir. Her insanın kendi yaşamında her zaman Allah’ın varlığı hakkında bir bilinçle yaşaması önerilir.

Rüyada Eşinin Memleketini Görmek

Rüyada eşinin memleketini görmek, kişinin hayatında çok düzgün ve hayırlı işler yaptığı, Her yaptığı işte Allah rızası gözettiği, Allah’ın rızası olmayan hiçbir şey gelişmeyen bir kişi şeklinde tabir edilir. İslam davasına hizmet anlamına gelmektedir. Aslında gerçek hayatta da yapılması gereken bir iştir. Her Müslümanın görevi ancak ve ancak tebliğdir diye bilinmektedir.

Rüyada Memleketinde Olmak

Rüyada memleketinde olmak, kişinin gerçek hayatta Kur’an okuması, Kuran’ı anlayarak ve yaşayarak aktarması, tebliğ görevini üstlenen bir Müslüman olunması gerektiği ifade edilir. Esasen rüyasında memlekette olduğunu görmek, kendi hayatında dine hizmet diye bilinir. Rüya sahibinin memleketinde olduğunu görmesi, ilk olarak memleketindeki yardıma muhtaç olan insanlara yardım etmesi gerektiği anlamı bildirilir.

Rüyada Memlekete Yolculuk Yapmak

Rüyada memlekete yolculuk yapmak, , kişinin gerçek yaşamında böyle bir durumda doğru yola ulaşmak şeklinde yorumlanır. Bu anlamda daha ahlaklı ve inançlı bir yaşam sürmesi söylenmektedir. Bir başka yoruma göre ise bir işte başarısız olarak bitmesi ve geri dönülmesi yönünde rivayet edilir. Psikolojik olarak hayra yorulması söylenir.

Rüyada Memlekete Taşınmak

Rüyada memlekete taşınmak, kişiye kendi hayatında çok hayır getirecek işlere girişmesi, dünya ve ahiretin saadet ve selamet de olacağı rivayet edilir. Maddiyatı kendi imkanları doğrultusunda çabamalıdır. Yani rızkı veren Allah olduğu için, kimseden rızık beklemeden sadece Allah’a itaat ederek rızkı ondan beklemek gerekmektedir.

Rüyada Memleketteki Evini Görmek

Rüyada memleketteki evini görmek, çok güzel bir rüyadır. Kişinin gerçek hayatında memleketteki evinde yaşaması kimseye bağımlı olmadan yaşamak olarak algılanabilir. Bir Müslümanın Allah’a inandığı ölçüde Allah’a güvenmesi de gerekmektedir. Bu düsturla yaşayan bir Müslümanın doğruları söyleme noktasında kimseye ihtiyacı olmadan Allah’a güvenerek doğru ve dürüst bir şekilde yaşaması gerektiği tabir edilmektedir.

Rüyada Memleketine Tayin Olmak

Rüyada memleketine tayin olmak, kişinin gelecekteki hayatında çok daha mutlu olacağı aynı zamanda mutlu bir yaşam süreceği, sıkıntıların bitmesi olarak aktarılır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani