Rüyada “Rüyada Melek Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Melek Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada melek görmek, rüya sahibinin hayırlı ve sağlıklı güzel bir hayata sahip olmasına işaret eder. Rüyasında melek gören kişinin güzel sözler işiteceğine, güzel işler yapacağına işarettir. Güzel kalpli kişilerle karşılaşmak, hayırlı amellerin işlendiği bir hayata sahip olmak gibi iyi yorumlanır.

Rüyada Melek Görmek İslami Anlamı

Rüyada melek görmek, her zaman için hayra yorumlanır. Rüyada görülen melek silueti, yeni başlanılan bir iş, evlenme arifesi gibi durumlarda görülen bu rüyalar atılan yeni adımların hayır ile sonuçlanacağına yorumlanır. İbni Şirin (r.a) şöyle buyuruyor; melek günahsız bir varlıktır ve rüyasında melek görene müjdeler vardır.

Rüyada Melek Figürü Görmek

Rüyada melek figürü görmek güzel gidişata erişebileceği anlamındadır. Örneğin meleği insan halinde görmek Cafer-i Sadık (r.a) tefsirine göre arkanızdan dua edilen bir kişi olduğunuz şeklinde yorumlanır. Edilen hayır dualarının kabul olacağı ve çok güzel bir gelecek sunulacağı belirtilir. Eğer rüyada görülen melek bebek ya da çocuk suretinde ise bereketli bir ömür geçirilir. Kız çocuğu ve erkek çocuğunun rüya anlamlarından yola çıkılarak, hayırlı bir haber alınacağı söylenir. Ayrıca bu bereket kişinin ömrü sürecinde hayır yolunda harcanacaktır.

Rüyada Meleklerin Uçması

Rüyada Meleklerin uçması tıpkı dünya hayatındaki maneviyat gibi ahiret hayatında da huzur ve güzellikler ile donatılacağı yönünde tefsir edilir. Ayrıca rüyada melek olup uçmak dünya hayatında yüklerden kurtulmaya, bünyede sıkıntı yaratan hastalıklar var ise iyileşeceğine rivayet edilir. İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; ayakların yerden kesilerek uçtuğunu gören kişi hayal dahi edemeyeceği mertebelere ulaşarak, büyük bir saygı görür.

Rüyada Melek Olmak

Rüyada melek olmak dünya hayatında yüklerden kurtulmaya, bünyede sıkıntı yaratan hastalıklar var ise iyileşeceğine rivayet edilir. İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; rüyasında melek olduğunu gören kişi hayal dahi edemeyeceği mertebelere ulaşarak, büyük bir saygı görür. İnsanlara sağlayacağı yardımlar sayesinde sürekli arkasından dua edilir.

Rüyada Melek Kanadı Görmek

Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; kanat uçmak için bir vesiledir. Bu sebeple kişinin zor durumundan kurtaracak bir aracı ile karşılaşacağına ve dertlerinin sıkıntılarının bu aracı yardımıyla def edileceğine dair bir işarettir. Rüyada görülen melek islami açıdan şerre yorulmaz.

Rüyada Melekle Konuşmak

Rüyada melek sesi duymak ya da melekle konuşmak dini açıdan da tıpkı islami açıdan olduğu gibi mutluluğa ve huzura yorumlanır.

Rüyada Melek ve Şeytan Görmek

İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; rüyada iyiliği ve kötülüğü temsil eden iki figürü yani melek ve şaytanı aynı anda görmek kişinin gelgitli ruh hali arasında sıkıştığına yorumlanır. İslami açıdan yol gösterme anlamında da istişare edilen bu rüyalar tercihler arasından daha hayırlı olanı seçilmesi anlamında bir tavsiye niteliğindedir.

Rüyada Melek İsmini Duymak

Rüyada meleğin ismini duymak her melek için farklı farklı yorumlanabilir. Cebrail, Azrail, Mikail ya da İsrafil gibi 4 büyük meleğin adı duyulmuş ise rüya güç olarak yorumlanır. Kişinin güçlü bir yapıya erişeceğine ya da çok güçlü bir kişiden belki de bir devlet büyüğünden ya da devletin kendisinden maddi ya da manevi anlamda bir yardım ya da destek göreceğine dair işaret sayılır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani