Rüyada “Rüyada Maymun Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Maymun Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Maymunu rüyada görmek pek güzel ve hayırlı bir rüya olarak değerlendirilmez. Genel anlamda bir düşman, bir sağlık sorunu, zulüm, had aşılması, gazap günah işleme ve fakirleşme gibi anlamlar yüklenen rüyada maymun görmek ile ilgili yapılan yorumlarda maymunla beraber rüyanın diğer unsurlarının da beraber değerlendirilmesinin yapılması gerekmektedir. Aynı zamanda rüyadaki maymun varlığı günah işleyen, günah işlemeye devam eden, haram içerisinde bulunan bir erkeğe delalettir. Rüya bir başka yorumda da işlediği bir günahtan dolayı nimeti/nimetleri elinden gitmiş bir adam varlığını da işaret etmektedir.

Zarar Görmüş Bir Düşmanın Varlığı

Rüyada maymun görmek ile alakalı yapılması gereken ilk yorum, rüya sahibiyle direkt olarak ilgili olmasa da yakın geçmişte zarar görmüş bir düşmanın kişiyi mahvetmek için fırsat kollaması olarak değerlendirilir. İmamı Nablusi (r.a) tarafından yapılan yorumda düşmandan bu yönde gelecek zararın maddi olabileceği gibi, manevi anlamda da gerçekleşebileceği ve sonunda kişinin oldukça zarar görebileceği belirtilmiştir. Bu nedenle rüyada maymun görülmesi aynı zamanda önemli bir uyarı niteliğinde de değerlendirilebilir.

Maymun Satın Aldığını Görmek

Rüyada maymun satın aldığını görmek kısa süreli bir hastalık yaşanacağına delalettir. Câferi Sâdık’a (r.a) göre rüyada maymun satın almak rüya sahibinin ya da yakın çevresinden birinin önemli sayılabilecek bir hastalık yaşasa da kısa sürede bu hastalığın üstesinden gelerek eski sağlığına kavuşacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Bir Maymun Bulmak Ya Da Başkasından Bir Maymun Hediye Almak

Rüyada herhangi bir yerde maymun bulmak ya da rüyada başkasından maymun hediye almak da yukarıda belirtilen yorum gibi kısa süreli bir hastalık geçirmeye delalettir.

İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre rüyada maymun bulunması kişinin kendisinin ya da aile üyelerinden birinin bir hastalık geçirse de alınan önlem ve tedaviyle bu hastalığın üstesinden kısa bir süre içerisinde geleceğini ifade etmektedir. Eğer rüyayı bir hasta görürse hastalığının kısa süre içerisinde iyileşeceği rivayet edilmektedir. İmamı Gazali (r.a) yorumunda ise kendisine rüyasında maymun bağışlanan kimsenin önemli bir emanete hıyanet ettiği ve bundan derhal vazgeçmesi gerektiği salık verilir.

Rüyada Maymun Eti Yemek

Rüyada maymun eti yemek de hastalıkla ilişkilendirilecek bir rüyadır. Halihazırda herhangi bir hastalıkla mücadele eden bir kişi maymun eti yediğini görürse hastalığının bir süre daha devam edeceği düşünülür. Rüya aynı zamanda ölüme neden olabilecek bir hastalık ve şiddetli bir keder olarak da ifade edilebilir. Aynı şekilde rüyada maymunla kavga edip bunun sonucunda mağlup olan kişi için de devam eden bir hastalığı varsa bunun devam edeceği; herhangi bir hastalığı yoksa da uzun süren bir hastalık geçirilebileceği özellikle İmamı Gazali (r.a) yorumunda belirtilen önemli bir detaydır. Maymun etinin yenmesinin ilaç niyetine olması da durumu değiştirmez. Aynı zamanda İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre kendisinin maymun eti yediğini gören kimse yeni bir elbiseye sahip olacaktır.

Rüyada Maymunla Kavga Edip Galip Gelmek

Rüyada maymunla kavga edip bunun kaybedilmesi devam eden bir hastalığın bir süre daha kişiye sıkıntı yaratması olarak değerlendirilse de rüyada maymunla kavga edip galip gelmek de bunun tam tersi olarak hastalığın çok kısa bir sürede atlatılacağına delalettir.

Rüyada Maymunla Cinsel İlişkide Bulunmak

Rüyada maymun görülmesinin günah işleyen bir adama delalet olarak kabul edilmesinden hareketle rüyada maymunla cinsi münasebette bulunmak işlenecek büyük bir günaha işarettir. Bir uyarı ya da işaret olarak kabul edilen bu rüya için rüya sahibinin dikkatli olması; haramdan ve günahtan kaçınması salık verilir.

Rüyada Maymun Tarafından Isırıldığını Görmek

Önemli bir düşmanlık başlangıcı olarak yorumlanan rüyada maymun tarafından ısırılmak rüya sahibiyle yakın çevresindeki biri arasında yeni başlayacak bir düşmanlığa delalettir.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre bu düşmanlık özellikle aile, arkadaş ya da akraba çevresindeki biriyle yaşanacaktır. Bu rüyayla ilgili Câferi Sâdık (r.a) maymunu sihirbaz ve hilekâr bir kimse olarak nitelendirilir.

Rüyada Maymun Avlamak

Rüyada maymun avlamak ile alakalı göze çarpan farklı yorumlardan bahsetmek mümkündür. Öncelikle Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre rüyada maymun avladığını gören kişinin sihirbaz ya da medyumlardan yardım göreceği ve faydalanacağı ifade edilmektedir. Bu faydalanma iyi ve faydalı bir anlamda olabileceği gibi kötü bir anlamda da olabilir. İmamı Nablusi (r.a) ise maymunu mağlup bir düşman olarak tanımlarken, rüyada maymun avlayan kişinin uzun zamandır mücadele edip savaş verdiği bir konuda emeklerinin karşılığını alacağını ifade etmektedir.

Rüyada Maymuna Bindiğini Görmek

Rüyada maymuna bindiğini görmek olumlu bir rüya olarak değerlendirilir. Kişinin özellikle yakın çevresinde bulunan ve kesintisiz olarak düşmanlık besleyen kişinin alt edilip yenileceğini hatta kahrolacağı şeklinde yorumlanan rüyada maymuna bindiğini görmek aynı zamanda uzun süredir devam eden bir hukuki davanın olumlu anlamda sonuçlanacağının da bir müjdesi niteliğindedir.

Rüyada Maymunu Omuzuna Aldığını Görmek

Rüyada maymunu omzuna aldığını görmek ile alakalı da olumsuz yorumlar yapıldığı görülmektedir. İmamı Nablusi’ye (r.a) göre rüyada omzuna maymun almak rüya sahibinin yakın zamanda hırsızlık yapacağına delalettir. Câferi Sâdık (r.a) bu rüyayı haram mala ulaşma olarak nitelendirirken rüyanın görülmesinin bu yoldan dönmek için bir uyarı olarak algılanması gerektiğini ifade etmektedir.

Rüyada Maymuna Dönüştüğünü Görmek

Rüyada maymuna dönüştüğünü gören kişinin malının çoğalacağı düşünülür. Ancak İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre bu mal artışı sihirbaz ya da medyumdan alınan yardım sayesindedir.

İmamı Gazali (r.a) yorumunda ise rüyada maymuna dönüştüğünü görmek rüyasıyla alakalı ifade edilen bu mal artışının ilk başta kişinin faydasına olacağı düşünülse de bu mal artışının orta vadede kişiye fayda getirmeyeceğinden bahsetmek mümkündür.

Rüyada Maymun Sürüsü Görmek

Rüyada maymun sürüsü görmek kişinin kötü alışkanlıklara sahip olduğuna delalettir. Bu kötü alışkanlıklar sigara, alkol ve kumar gibi çok geniş anlamda değerlendirilebilir.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre rüyasında maymun sürüsü gören kişi gördüğü rüyayı bir uyarı olarak nitelendirmeli, bu uyarı sonucunda kötü alışkanlıklarını ivedi olarak terk etmelidir.

Rüyada Maymun Yavrusu Görmek

Rüyada maymun yavrusu görmek tetikte olmak, kişinin çevresinde bulunan ve çok güvenilen kişiler konusunda dahi dikkatli olması için önemli bir uyarı olarak ifade edilebilir.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre rüyada maymun yavrusu görmek rüya sahibine kötülük yapmak için fırsat kollayan ve bulduğu en ufak bir fırsatta harekete geçecek bir düşman varlığına işaret etmektedir.

Rüyada Maymun Sevmek

Rüyada maymun görmek sevmek bu yönde olumlu olarak tabir edilecek ender rüyalardan biridir. Rüyada maymun sevdiğini gören kişi bir süredir yaşadığı sıkıntıların artık sonuna gelmiş hem maddi hem de manevi anlamda önemli bir ferahlık sağlayacaktır. Rüya bol ve helal rızık, başarı ve kendini yeniden kanıtlama anlamında değerlendirilebilir. Rüyada maymun yavrusu görmek ise İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre hayırlı ve destekçi bir eşe sahip olma şeklinde açıklanabilir. Aynı zamanda bu kişiyle erişilecek geleceğin saadet dolu olması şeklinde de yorumlanır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani