Rüyada “Rüyada Mantı Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Mantı Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Mantının rüyada görülmesi insanlar arasında sık görülen bir durumdur. Rüyada mantının görülmesi genellikle olumsuz anlama gelmektedir. Görülen rüyalar yorumlanırken mantının şekli, çiğ mi yoksa pişmiş mi olduğu gibi etkenler de değerlendirmeye alınmaktadır. Bu şekilde rüyaların anlamında değişiklikler meydana gelmektedir.

Rüyada Mantı Görmek İhya Yorumlarına Göre Ne Alama Gelmektedir?

Rüyada mantı görmek İhya yorumuna göre rüyayı gören kişinin istenmeyen küçük olaylarla karşılaşacağı rivayet olunmaktadır. Bu olaylar ev hayatına ya da iş yerinde ya da yaşı küçük insanlarla yaşayabileceğiniz olaylar olabilir.

Kabul gören bir diğer bir diğer yoruma göre ise mantı görmek arkadaşlar arasında geçimsizlik, aile bireyleri arasında uyumsuzluk ve tartışma yaşanacağına, bu tartışmaların sonuçlarının kalıcı olacağına delalet eder. Bu nedenle rüyasında mantı gören kişiler bir ayrılığın arifesinde olabilirler. Bulundukları işten ayrılabilirler ya da eşlerinden boşanabilir, sevgililerinden ayrılabilirler.

Rüyasında mantı gören kişi, önemli alimlere göre, hiçbir şeyi  kolay beğenmeyen, zor ve zahmetli kişiler olarak tabir edilir. Bu kişilere yemek yapılsa yemeği beğenmezler, kendilerine hediye alınsa hediyelere kulp bulurlar. Son derece geçimsiz olan bu kişiler çevrelerine bu özellikleri yüzünden sürekli sıkıntı verirler. Bu nedenle rüya sahibi için genellikle kahrı çekilmez, çevresine sıkıntı veren kişi olduğu yorumu yapılır ve bu kişilerden uzak durulmaya çalışılır.

Rüyada Pişmiş Mantı Görmenin Manası Nedir?

Rüyada pişmiş mantı görmek de sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Bu rüyayı gören kişilerin bulunduğu her ortamda adaptasyon sorunu yaşadığı bilinmektedir. Bununla birlikte yine bu kişiler kimseye uymayarak herkesten kendisine uymasını beklemektedirler. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; siz de rüyanızda pişmiş bir mantı gördüyseniz bu durumda insanlarla aranızda bir takım problemlerin çıkacağına ve hatta maalesef çok daha şiddetli problemlerin yaşanarak sonunda ikili ilişkilerde istenmeyen durumların ortaya çıkacağı bilinmektedir.

Diğer popüler yoruma göre ise, rüyasında mantı gören kişiler nereye giderlerse gitsinler gittiği hiçbir yerde kimseye uyum sağlayamayarak insanların gözüne batarlar. Göze batmaları yüzünden diğer kişiler tarafından sevilmeyen kişiler haline gelebilirler. Bu nedenle bu kişiler göz önünde yaptıkları davranışlara daha fazla özen göstermelidirler. Bu kişiler aynı zamanda bulundukları ortamda kimseyle anlaşamadıklarından sürekli tartışmalar yaşarlar. Bu tartışmalar yüzünden kişi, baş ağrıtıcı bazı sıkıntılar yaşayabilirler. Bu rüya genel olarak rüya gören kişinin insanlarla yaşayacağı sorunların artacağına ve bu sorunların daha büyük sorunlara neden olacağına işaret etmektedir. Bu kişiler çevresi ile daha uyumlu olmaya çaba göstermeli ve sağ duyulu davranarak tartışma çıkarmaktan uzak durmalıdırlar.

Rüyamda Çiğ Mantı Gördüm, Bunun Manası Ne Olabilir?

Rüyada çiğ mantı görmek Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; kişinin yemeye ve içmeye çok fazla önem verdiğini gösterir. Bu kişiler değişik lezzetlerle tanışmak ve yeni tatlar denemek için neredeyse her yolu deneyebilirler ve bu yüzden başları büyük sıkıntıya girebilir. Rüyada pişmemiş mantı görmek bu nedenle hayra yorulan bir durum değildir.

Rüyamda Mantı Yapan Birisini Gördüm, Bu İyi Bir Rüya mıdır?

Rüyada mantı yapan birini görmek hayırlı mı yoksa şerli mi olup olduğu sıkça sorulur. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; Rüyada mantı yapan birisini görmek, kişinin patronunun onu memnun edecek bir proje teklifi sunacağı anlamına gelmektedir. Yani kişi profesyonel anlamda yükselişe geçecektir. Kişi patronu tarafından sunulan bu teklif sayesinde, patronun gözüne girer, maddi anlamda kazanca geçer ve çevresi tarafından da kişi bolca takdir almasında yorumlanır.

Rüyada Başkasının Mantı Yaptığını Görmek Şerli bir Rüya mıdır?

Rüyada başkasının mantı yaptığını görmek çoğu zaman şerli bir rüya olarak yorumlanır. Fakat sanılanın aksine bu rüya kötü değildir. Görünen bu rüya rüyayı gören kişinin birkaç gün sonra pinti birine rastlayacağı anlamına gelir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre de; rüyayı gören kişinin fakir olduğuna ya da ekonomik sıkıntı çekerek değer kaybedeceğine yorulmaktadır.

Rüyamda Yoğurtlu Mantı Açıldığını Gördüm, Bunun Manası Nedir?

Rüyada yoğurtlu mantı görmek konusunda İmamı Caferi-i Sağdık Hz. Bu rüyanın olumlu ve olumsuz olarak iki şekilde yorumlanabileceğini söylemiştrir. Rüya eğer  olumlu anlamda incelenecek olursa rüya sahibinin güzel havadisler alacağı, bu havadis sayesinde çok mutlu olacağı anlamına gelir. Olumlu anlamda yapılan diğer bir yorum ise yakın bir akrabasının rüya sahibi tarafından ağırlayacağı yönünde değerlendirilmektedir. Eğer rüya olumsuz manada görülmş ise de bu istenmeyen bir durumla karşılaşılacağı anlamına gelir. Bu kişiler yüksek ihtimalle art niyetli birinin kötülüğüne ve mobbing gibi taciz olaylarına bile maruz kalacağı anlamına gelebilmektedir. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyasında yoğurtlu mantı görenler adımlarını atarken dikkat etsin.

Rüyada Mantı Hamuru Görmek Tehlikeye mi İşaret Eder?

Rüyada mantı hamuru görmek maalesef ki çok hayırlı bir duruma işaret etmemektedir. Bu rüyayı gören kişilerin zevk ve sefaya düşkün kimseler olduklarını gösterir. Hatta bazı kaynaklara göre bu insanın emredici nefsine sahip çıkması gerektiği aksi takdirde zarara uğrayacağı söylenir. Bu nedenle rüyasında mantı hamuru gören kişilerin hal ve hareketi iyi olmayan alime işaret ettiği söylenmektedir.

Başka bir kaynağa göre ise mantı hamuru görmek rüya sahibinin içerisindeki kabarmış olan iyi duyguların hiç sönmeyerek hep temiz olarak ve yüksek enerjide düşmeyerek devamlı o şekilde kalacağına işaret eder. Fakat bu yorum genellikle az onay gören yorumlar arasında yer almaktadır.

Rüyada Mantı Yapmanın İslami Anlamda Yorumu Nedir?

Rüyada mantı yapmak Islami yorumlara göre pek çok anlama gelebilmektedir. Bu tarz yemek yapılması ve herhangi bir işin yoktan başlanarak tamamlanması bir taraftan anlamlı rüyaların görüldüğü anlamına gelmektedir. Bu tür anlamlı rüyaları görmek ise hayatınızda duygu karmaşalarının olacağı ve bu karmaşaları yaşarken üzüleceğiniz anlamına gelir.

Hatta sizler bu duyguları yaşarken bir yandan da tam olarak ne yaşadığınızı bile anlayamayabilirsiniz. Böyle bir döneme girmeniz ve uzun süre bu dönemden çıkamamanız da ihtimaller arasındadır.

Diyanet’in Yorumu ile Rüyada Mantı Yemek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada mantı yemek Diyanet yorumları en çok araştırılan konular arasında yer almaktadır. Bu rüyanın anlamı diyanet tarafından bir kişinin rüyasında dahi olsa çocuk okutmak gibi büyük bir hayırlı bir iş yapacağı anlamına yorulmuştur. Çocuk okutacak imkanınız yoksa bile bu rüyanın görülmesi içinizde yardımsever bir yan olması ve etrafınıza büyük ya da küçük olsun fark etmez, yardım etmek konusunda bir istek duyacağınızın göstergesidir.

Rüyanızda gördüğünüz bu olay vasıtası ile cebinize yüklü miktarda para girebilir. Ve rüya sahibinin kazanacağın para ile de hiç düşünmeden bu paraya kıyarak asıl ihtiyacı olan yoksullara seve seve yardım edeceğinize işaret eder.

Mantı yemek bu nedenle hep olumlu olarak yorumlanmıştır. Başka bir kaynağa göre ise rüyada mantı yemek iş hayatınızdaki süreçlerde çevrenizden ne kadar yara alırsanız alın, ne kadar kötü olay yaşarsanız yaşayın, içinizdeki çocuksu duyguların asla sönmeyeceği, hevesin bitmeyeceği ve heyecanın hep diri kalacağı anlamına gelir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani