Rüyada “Rüyada Makas Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Makas Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Makası rüyada görmek çok farklı şekillerde yorumlanan bir rüyadır. Rüyada makas görmek alakalı tabirler yapabilmek için rüyadaki diğer ayrıntıların da değerlendirilmesi gerekirken, rüyanın birçok rüya alimi tarafından birçok yönden aydınlık ve güzel bir rüya olarak nitelendirildiği görülmektedir.

 • Evli bir kadının makas görmesi güzel ve sağlıklı bir kız çocuğu sahibi olacağı şeklinde yorumlanır. Evli bir erkeğin makas görmesi ise ikiz kız çocuğu anlamına gelebilir. Her iki rüya yorumunda da rüyanın ana malzemesi makastır ve makas haricinde önemli bir detay mevcut değildir.
 • Rüyada makas görmek İmam Nablusi yorumunda rüya sahibinin işlemediği bir suç yüzünden yargılanacağı ve bundan dolayı oldukça mutsuz olacağı şeklinde ifade edilebilir. Kişi bundan dolayı bir ceza almayacak olsa da yaşayacağı stres ve hüzün nedeniyle zor günler geçirebilir.
 • Rüyada görülen makasın elde tutulup kullanılmaması hakkında İmamı Gazali (r.a) yorumunda pek olumlu ve güzel şeylerden bahsedilmez. Bu rüya İmamı Gazali (r.a) tarafından bir haber olarak tabir edilmekle birlikte; bu haberin pek olumlu ve güzel şeyler içermeyeceğinden de söz edilebilir. Rüya sahibi alacağı haberlerden dolayı mutsuz olacak, hatta kederlenecektir.
 • Rüyada makas görmek ile alakalı İmamı Gazali (r.a) tarafından yapılan bir diğer yorumda eşler ve sevgililer arasındaki kıskançlıklara işaret edilmektedir. Özellikle rüyadaki makasın sıkça görülmesi bu kıskançlıkların artarak bu yönde oldukça önemli sorunlar yaşanabileceğine delalettir.

Rüyada Eline Makas Almak

Rüyada eline makas almak güçlenmek anlamına gelmektedir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre; rüyada eline makas alan kişi her yönden güçlenecek, sahip olduğu kudretle dostlarına güven, düşmanlarına da korku verecektir. Câferi Sâdık (r.a) rüyada eline makas almak ile alakalı sahip olunan gücün Allah tarafından bir mükafat olarak verildiğini ifade ederken; bu gücün yine Allah yolunda harcanması durumunda kişinin ahireti için de önemli adımlar atacağını bildirmiştir.

Rüyada Parlak Çelik Makas Görmek

Rüyada parlak çelik makas görmek başarıyla ilişkilendirilir.

 • Rüyada parlak çelik makas gören kişi öğrenciyse okulunu oldukça iyi bir dereceyle bitirecek, bu yönde çevresi tarafından da oldukça takdir edilecektir.
 • Rüyasında parlak çelik makas gören kişi iş hayatının içindeyse İmamı Gazali (r.a) yorumunda atacağı adımların karşılığını fazlasıyla görecektir. Ticaret yapmayan bir kişi için ise rüyada çelik makas görmek kişinin oldukça faydasına olan bir iş değişikliğine işaret eder.

Rüyada Makas Kullanarak Saç Kesmek

Rüyada görülen makasla saç kesmek yolculuk olarak nitelendirilir. Rüyasında saçının kesildiğini gören kişi seçilen saçının uzunluğu doğrultusunda yolculuğa çıkacaktır. Rüyada saç kestiğini gören kişi ise ev ya da mekân değişikliği yapacak, bu yönde bir seyahat planlamasına dahil olacaktır.

Rüyada Elde Makas Görmek

Rüyada elde makas görmek de farklı şekillerde yorumlanan bir rüyadır. Rüyada elde makas görmek ile alakalı rüya sahibi erkekse yakın zamanda bir kardeş sahibi olacağı düşünülür.

İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre rüyada elde makas görmek ancak makası kullanacak bir amaç bulunmaması durumunda bekar kişilerin kısa sürede evleneceği belirtilir. Evlilik sonucunda ise rüya sahibinin birden fazla çocuk sahibi olacağı da rivayet edilir.

Rüyada Makasla Bir Şey Kestiğini Görmek

Rüyada makasla bir şey kestiğini gören kimsenin iş yaşamında karşısına çok önemli bir fırsat çıkacağı salık verilir. Câferi Sâdık (r.a) rüyada makasla bir şey kesmek ile alakalı kişinin iş yaşamında maddi durumunu önemli ölçüde iyileştirecek ve kaçırılmaması gereken iş fırsatından bahsederken; rüyada makasla kesilen şeyin yün olması da yığma derecesinde çok fazla mal kazanmaya delalettir. Maaşlı çalışanlar için makasla bir şey kesmek de önemli bir ücret artışı ya da prim gibi bir gelir anlamına gelmektedir.

Rüyada Üzerine Makas İnmek

Rüyada üzerine makas indiğini görmek pek hayırlı ve güzel bir rüya olarak tabir edilmez. Rüyada üzerine makas inmek İmamı Nablusi (r.a) tarafından kişinin ömrünün sona ermeye yaklaştığı şeklinde yorumlanır. Aynı şekilde rüyayı gören kişilerin genel anlamda yaşlı kimseler olduğu görülürken, rüyadan kişilerin ömürlerinin tamamlandığı gibi bir yorum çıkarılabilir.

Rüyada Demir Makas Görmek

Rüyada çok net olarak demir olduğu hatırlanan bir makas görmek önderlik anlamına gelmektedir. Çok eskiden bu yana demir makas önderlik olarak nitelendirilirken, kişinin çevresindeki kişilere yapacağı önderlikle birlikte, onlara her anlamda örnek olacağı anlamı da çıkarılabilir. Ek olarak rüyasında demir makas gören kişinin öngörü ve yönlendirmelerinin, çevresindeki kişiler tarafından odlukça değerli olarak nitelendirilmesi de mümkündür.

Rüyada Makas Kaybetmek

Rüyada makas kaybetmek ailenin büyüyeceği ve çocuk sahibi olmaya delalettir. Burada belirtilmesi gereken bir diğer nokta da rüya sahibinin sahip olacağı şeylerin katlanacağıdır. Rüya sahibinin bir çocuğu daha varsa bir çocuğu daha olacak, aynı zamanda maddi anlamda sahip olduğu detaylar da aynı şekilde katlanacaktır.

Rüyada Makas Bulmak

Rüyada makas bulmak oldukça güzel bir rüyadır. Câferi Sâdık’a (r.a) göre rüyasında makas bulan kişinin borçları varsa tez vakitte bunlardan kurtulacak ve rahata erecektir. Rüyada makas bulmak ile alakalı bir diğer yorumda sağlık sorunu yaşayan bir kişi rüyada makas görürse kısa sürede iyileşecek ve eskisinden daha güçlü bir hale gelecektir. Aynı zamanda rüyasında makas gören kişinin mutluluk bakımından da önemli bir kazanıma sahip olacağı rivayet edilir.

Rüyada Başkasının Elinde Makas Görmek

Rüyada başkasının elinde makas görmek oldukça farklı şekillerde yorumlanan bir rüyadır. Rüyada başkasının elinde makas görmek;

 • Kişinin uzun süredir gerçekleştirmeyi planladığı hayallerin misliyle gerçekleşeceği
 • Kişinin başkalarına verdiği ancak yerine getirmeyi başaramadığı birçok sözünün artık yerine getirilmesinde bir engel bulunmayacağı
 • Kişinin büyük bir saadete kavuşacağı
 • Kişinin işinde oldukça yükseleceği, önemli kariyer basamaklarını kolaylıkla aşacağı
 • Kişinin insaflı bir akrabası tarafından özellikle manevi anlamda destekleneceği anlamlarına gelmektedir.

Rüyada Makasın Kesmediğini Görmek

Rüyada kullanılan makasın bir türlü kesmemesi hayal kırıklığı anlamında değerlendirilir. Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre rüyada makasın kesmediğini görmek rüya sahibinin uzun zamandır sonuçlanmasını beklediği bir işinin planladığı gibi olmaması ve bu yönde büyük bir hayal kırıklığı yaşayacağı şeklinde ifade edilir. İmamı Nablusi (r.a) ise rüyada makasın kesmediğiyle alakalı yaptığı yorumda rüya sahibinin defalarca denediği ancak sonuçlandıramadığı bir işle alakalı daha fazla gayret etmesine lüzum bulunmadığını ve bu yönde çabalarına son verilmesi gerektiğini salık verir.

Rüyada Makasla Tırnak Kesmek

Rüyada makasla tırnak kesmek ile alakalı farklı yorumlara rastlamak mümkündür. Halk arasında rüyada makasla tırnak kesmek iyi bir rüya olarak bilinmese de rüya yorumlarıyla alakalı kötü bir yorumdan bahsedebilmek mümkün değildir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyada makasla tırnak kesmek ibadete başlama anlamında önemli bir kararın varlığına işaret etmektedir. Aynı zamanda rüyada makasla tırnak kesmek evli çiftler arasındaki geçimin daha da güçleneceği, daha çok huzurun tesis edilebilmesi için çabalanması, iyi birer ebeveyn olunması, kişilerin evlatlarına doğru yolu gösterebilmek ve iyi bir örnek olunması için çalışılması anlamında da değerlendirilir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani