Rüyada “Rüyada Lokum Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Lokum Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Lokumun rüyada görülmesi, rüyanın görülme şekillerine göre farklı olarak yorumlasa da genellikle olumlu yorumlara sahiptir. Rüyasında lokum gören kimsenin hayatında olumlu yönde değişiklikler olacağı rivayet edilmektedir. İslam alimlerinin yorumlarına göre rüyada görülen her çeşit tatlı;

 • Güzel bir geçim,
 • Mutluluğa,
 • Sevinçli haberlere,
 • İlim ve iman lezzetine,
 • Cimrilikten kurtulup cömert olmaya,
 • Güzel ve etkili sözlere,
 • Yolcunun döneceğine,
 • Hastalıktan kurtulmaya,
 • Mahkumlar için özgürlüğe,
 • Kısacası rüya sahibinin hayatında olumsuz yönde giden her ne varsa olumlu yöne döneceğine işarettir.

Rüyada lokum görmek Diyanet yorumu; rüya sahibi rüyasında lokum yiyorsa, kısa bir zaman içerisinde dedikoduya maruz kalarak çok üzüleceği bir döneme gireceği şeklindedir. Rüyada yenilen lokum badem ya da fıstıklı ise, rüya sahibinin aile bireylerinden birisi hakkında kötü sözler işiteceğine işarettir. Rüyada lokum görmek ile ilgili farklı yorumlar ise şu şekildedir;

 • Rüyada kutu içerisinde lokum görmek, rüya sahibinin ağız tadının yerinde olacağı, afiyette olacağı günleri müjdelemektedir. Kutu içerisinde lokum gören kimsenin hayatında sağlıklı ve mutlu olacağı şeklinde yorumlar yapılır.
 • Rüyada lokum ikram etmek, rüya sahibinin insanlara yardım edebilmek adına çabalayacağına işaret eder. Rüya sahibinin çevresindeki insanları mutlu etmek için yapacağı şeyleri simgelemektedir.
 • Rüyada fıstıklı lokum görmek; rüya sahibinin kendi hakkında yapılan dedikoduları duyacağı ve çok üzüleceğine işaret eder.
 • Rüyada cevizli lokum görmek; rüya sahibinin hayata karşı olan inancının ve sevgisinin azalacağı bir döneme gireceğine işarettir.
 • Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyasında lokum gören kimsenin etrafından birçok kişiye yardımı dokunur. Rüya sahibinin yaptığı bu yardımlar ona büyük sevaplar olarak geri döner.
 • İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyada lokum görülmesi, rüya sahibinin ailesiyle ve çevresindekilerle iyi ilişkiler kuracağına delalettir. Rüya sahibi bekar ise evleneceği kişi çok kısmetli bir kimse olacaktır.
 • İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyasında lokum gören kimse ömrü boyunca mutlu ve rahat olur. Rüyasında lokum gören kimse ömrü boyunca hiç kedere rastlamaz.

Rüyada Lokum Görülmesinin Psikolojik Yorumu Nedir?

Gerçek hayatta lokum çok sevilen bir tatlı olarak ağız tadı ve keyfi simgelemektedir. Rüyada lokum görülmesi, psikolojik olarak rüya sahibinin niyetlerini sembolize etmektedir. Ülkemizde bir yere misafirliğe gidildiğinde hediye olarak lokum götürmek iyi niyet göstergesidir. Bir yere misafirliğe gidildiğinde ise lokum ikram edilmesi halk arasında söylenen ‘tatlı yiyelim tatlı konuşalım’ iyi niyetleri ile yapılmaktadır.

Bir yerde size lokum ikram edilmesi hoş karşılandığınızı, sevildiğinizi ve kıymet gördüğünüzü gösterir. Bu durum bilinçaltına da böyle işlemektedir. Genel olarak bilinçaltı; lokumu, lokum yenmesini ya da lokum ikram edilmesini iyi niyetli ve iyi düşüncelerin bir ifadesi olarak görmektedir. Bir kimsenin rüyasında lokum görmesi o kişinin hem maddi hem de manevi iyi niyetli beklentilerinin açığa vurumudur. Kişinin çok istediği bir şey için, bilinçaltının dışa vurumu olarak rüyasında lokum görmesi oldukça normaldir.

Rüyada Lokum Yediğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada lokum yemek; rüya sahibine ağız tadı ve gönül hoşluğu içerisinde günler müjdelemektedir. İslam alimleri bu rüyanın müjdelediği güzel günlerin geçici bir süre değil ömür boyunca olacağını işaret eder. Rüyada lokum yemek; başarı, mutluluk, keyif ve neşe bulunacağına işarettir. Rüya sahibi gerçek hayatında sıkıntı yaşıyorsa, bu rüya ona güzel günlerin geleceğini ve huzura kavuşacağını işaret eder. Rüyada yenilen lokuma göre tabirler şu şekildedir;

 • Rüyada yeşil lokum yemek, rüya sahibine çok sevineceği bir haberi müjdelemektedir. Rüya sahibinin yakın bir dönemde alacağı haber ve sürprizlerle çok mutlu olacağına işaret eder.
 • Rüyada fındıklı lokum yemek, rüya sahibinin yakın zamanda sahip olacağı kısmeti işaret eder. Rüya sahibi bekar ise yakın zamanda karşılaşacağı bir kimse ile evleneceği ve bu evliliğin ona büyük hayırlar getireceği şeklinde yorumlar yapılır.
 • Rüyada güllü lokum yemek; rüya sahibine dileklerinin kabul olacağı ve ağız tadının yerine geleceği bir dönemi işaret etmektedir. Bu rüya, rüya sahibine bolluk, şans ve bereket dolu bir dönemi müjdelemektedir.
 • Rüyada lokumlu bisküvi yemek, rüya sahibine işlerinde verim ve bolluğun artacağı bir dönemi müjdelemektedir. Bu rüya hem maddi hem de manevi anlamda gelecek olan zenginliği simgelemektedir.

Rüyada Lokum Sattığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada lokum satmak, rüya sahibinin uzun bir yolculuğa çıkacağının habercisidir. Rüya sahibinin çıkacağı bu seyahatin fiziken yorucu olacağı fakat getirdiği mutluluk ve tecrübe sayesinde buna değeceği şeklinde yorumlar yapılmaktadır. Bazı yorumcular bu rüyayı, rüya sahibinin hayatla ilgili farklı tecrübeler edineceği bir döneme gireceği şeklinde yorumlar yapmaktadır.

Rüyada Lokum Yaptığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada lokum yapmak, rüya sahibinin yakın bir zamanda bir topluluk içerisine gireceğine ve bu topluluk içerisinde güzel vakit geçireceğine işarettir. Bu toplantı sırasında rüya sahibi yüksek övgüler ve beğeniler toplayacaktır. Bazı yorumcular bu rüyayı, rüya sahibinin hayallerine ulaşmak için çok fazla çabaladığı ve bu çabalar sonucunda istediğini elde edeceği şeklinde yorumlamaktadır.

Rüyada Lokum Hediye Edildiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada lokum hediye etmek, rüya sahibinin gerçek hayatta verdiği bir sözü unuttuğu şeklinde rivayet edilir. Bazı yorumcular rüya sahibinin verdiği sözün çok eski olduğunu ve yakın zamanda tekrar karşısına çıkacağını işaret eder. Rüya sahibinin verdiği sözü yerine getirmesi gerektiği ve bunu kolaylıkla yapabileceği şeklinde yorumlar yapılmaktadır.

Rüyada Lokum Paketlendiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada lokum paketlemek, rüya sahibinin işinde çok iddialı ve başarılı olacağı bir dönemi işaret etmektedir. Rüya sahibinin işinde kendisine verilen tüm görevleri titizlikle yerine getireceği ve herkes tarafından övgü göreceği bir dönemi işaret eder. Bazı yorumcular bu rüyayı, rüya sahibinin yakın zamanda alacağı terfi olarak yorumlamaktadır.

Rüyada Misafirlere Lokum İkram Ettiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada misafire lokum ikram etmek; rüya sahibi için düzenlenen bir organizasyon olduğu ve bu organizasyona katılacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Bazı yorumcular bu rüya için;

 • Rüya sahibi bekar ise evlilik kutlaması yapacağı,
 • Rüya sahibi çalışıyor ise terfi alacağı,
 • Rüya sahibi evli ise yeni gelen bebek için kutlama yapacağı şeklinde yorumlar yapmaktadır.

Rüyada Lokum Dağıttığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada lokum dağıtmak, rüya sahibinin çevresindeki insanları mutlu edeceği ve onlara büyük yardımı olacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Bazı yorumcular rüya sahibinin etrafındakilere yaptığı bu iyilikler sayesinde iç huzura kavuşacağı ve sıkıntılarından kurtulacağına işaret eder.

Rüyada Bir Yakının Tarafından Lokum Yedirildiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada başka bir kimsenin size lokum yedirdiğini gördüyseniz, bu kişinin size büyük bir yardımı dokunacak demektir. Bazı yorumcular bu rüyayı, rüya sahibinin hiç beklemediği bir yerden büyük bir iyilik göreceği şeklinde yorum yapmaktadır. Bu iyilik hem maddi hem de manevi olabilmekte olup rüya sahibinin çok sıkıntılı olduğu bir zamanda gelecektir. Rüyada lokum yediren kişi tanınmıyorsa, rüya sahibine bu iyilik hiç tanımadığı biri tarafından yapılacaktır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani