Rüyada “Rüyada Leblebi Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Leblebi Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Leblebinin rüyada görülmesi rüya sahibinin kazancında bereket olmadığını ve sağ elinden aldığını sol elin görmediği kazanca işaret eder. Bu rüyanın yorumunda rüya sahibinin kazancını sürekli borca verdiği ve kendi eline hiç para kalmadığına rivayet eder. Bu rüyayı gören kişilerin maddi sıkıntılı hayat sürerek ayın başını zor getirmesine karşı neşelerini hiç kaybetmeyen ailesine sıkıntılarını yansıtmayan ve pozitif insanlar olduğuna işaret eder.

Rüyada leblebi görmek diyanet yorumunda eşler arasındaki aşk ve muhabbet olduğuna delalet eder. Bu rüyayı gören bekar kişilerin mutlu bir evlilik yapacağını ve evli kişiler için ev sahibi olunacağını müjdeler. Rüyada leblebi görülmesiyle ilgili İslam alimlerinden bazılarının yorumları ise şu şekildedir;

 • İmam Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada leblebi görmek zamansız ve yersiz bir buseye işaret eder. Rüyasında leblebi alan ve yiyen kişiler için birisini öpmeye, leblebiyi satmak ise rüya sahibinin kendisini öptüreceğine işaret eder.
 • İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyada leblebi gibi kavrulmuş nohut görülmesi uygun olamayan bir ortam ve zamanda buseye delalet eder.
 • Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyada leblebi görülmesi eşler arasında yakınlık, sevgi ve muhabbete delalet eder.

Rüyada leblebi görmek ile ilgili yorumlar, rüyanın nasıl görüldüğüne göre değişiklik göstermektedir. Rüyada leblebi görmenin farklı şekiller ve durumlarına göre yorumları şu şekildedir;

 • Rüyada leblebi ve üzüm görülmesi, rüya sahibinin işlerinde sıkıntı yaşayacağına daha sonra ise durumunun düzelerek parasının katlanarak artacağına işaret eder.
 • Rüyada kırık leblebi görülmesi, herhangi bir nedenle yaşanacak olan sıkıntılı zamanlara işaret eder.
 • Rüyada tuzlu leblebi görülmesi, rüya sahibinin gelirini ikiye katlayacağına ve ailesinin yaşam standartlarını yükselteceğine işaret eder.
 • Rüyada birine leblebi verdiğinin görülmesi, rüya sahibinin oldukça başarılı olduğu bir işte gerekli performansı göstermemeye başlamasına ve kendisini yeterli görmediğine işaret eder. Bu rüya, rüya sahibinin yaşadığı bu durum nedeni ile hayatının zorlaşacağına ve bazı insanlarla sıkıntı ve zorluklar çekeceğine işaret eder.
 • Rüyada sıcak leblebi görmek, rüya sahibinin düşmanları ve rakipleri karşısında büyük atılımlar yaparak ilerleyeceğine ve büyük atılımlar yapacağına işaret eder.

Rüyada Leblebi Kavurduğunun Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada leblebi kavurmak, hayırlı olarak yorumlanmamaktadır. Rüya sahibinin başını derde sokacağına ve sıkıntılı günler yaşayacağına işaret eder. Ayrıca bu rüya başınızı derde sokan bu sıkıntının bir yakınınız tarafından meydana geldiğini ve bunun ceremesini rüya sahibinin çektiği şekilde yorumlanır.

Bazı yorumlara göre rüyasında leblebi kavurduğunu gören kişilerin başkaları yüzünden borca girebileceği şeklinde yorumlanmaktadır.  Rüyada leblebi kavurmak ile ilgili yapılan diğer bir yorumda ise rüya sahibinin kendisini çok kızdıracak olaylarla karşılaşacağına işaret eder.

Rüyada Leblebi Aldığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada leblebi almak, rüya sahipleri için hayırlı olmaz. Bu rüyayı gören kişilerin başka bir kişinin borcu yüzünden başının derde gireceğine ve dolaylı olarak borç içersinde kalabileceğine işaret eder. Rüyada birisinden leblebi almak olumlu olarak iş hayatında kayıp yaşamış ise bunun telafi edileceğine işaret eder. Olumsuz yorumlanmasında ise rüya sahibinin harcamalara dikkat edilmesi gerektiğine aksi taktirde yaşanacak icra gibi kötü olaylara işaret eder.

Rüyada birisine leblebi vermek hayırlı olarak yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin feraha çıkacağına, işlerinin yoluna gireceğine ve yaşadığı sorun ve sıkıntıların biteceğine işaret eder. Rüyasında birisinden leblebi aldığını veya verdiğini görmek İslami yorumunda rüya sahibinin karaciğer veya siroz rahatsızlığı gibi sağlık sorunu yaşayacağına işaret eder.

Rüyada Leblebi Şekerinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada leblebi şekeri görmek, rüya sahibinin evliliğinde mutlu olacağına hayatının sorun yaşamadan neşe ve keyifli geçeceğine işaret eder. Rüyada leblebi şekeri görmek genellikle hayırlı olarak yorumlanır ve hayatta sorun yaşamamak ve işlerinde elde edilecek başarı ve yükselişlere işaret eder.

Rüyada Leblebi Tozunun Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada leblebi tozu görmek, rüya sahibinin hataları ile yüzleşmesini sağlayacak olan tavsiyeler alacağına ve yol göstericisinin akrabaları arasında birisinin olacağına delalet eder. Çevresi tarafından söylenenleri dikkate alarak kendisine yeni bir yol çizecek olan rüya sahibinin bu yolu hayırlı olacak ve kendisine olan güveni artacaktır.

Rüyada Leblebi Dağıttığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada leblebi dağıttığını görmek, genellikle olumlu olarak yorumlanır. Rüyada leblebi dağıttığını gören rüya sahiplerinin;

 • Hayallerinin peşinden gideceğine
 • Hayallerini gerçekleştirmek için karşısına çıkan bütün fırsatları değerlendireceğine,
 • Önüne zenginlik kapılarının açılacağına,
 • Yaşadığı zor günlerin sona ereceğine işaret eder.

Rüyada Beyaz Leblebinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada beyaz leblebi görmek, ikili ilişkilerde iyi olunacağına, rüya sahibinin karşı cinsten birisi ile olumlu ve güzel geçecek keyifli bir sohbet veya iş görüşmesi yapacağına işaret eder. Bu rüya, rüya sahiplerine yaşayacak oldukları huzurlu ve mutlu günlerin müjdesini vermektedir. Olumlu olan diğer yorumlarda ise;

 • Rüya sahibinin aşk ve iş hayatının yolunda gideceğine,
 • Rüya sahibinin mutluluğunun ömür boyu süreceğine işaret eder.

Olumsuz olan yorumlarda ise;

 • Rüya sahibinin girdiği işlerden hayır görmeyeceğine,
 • Rüya sahibinin hayırsız insanlarla arkadaşlık kurarak takılacağına işaret eder.

Rüyada beyaz leblebi yediğini gören olumlu ve olumsuz şekilde yorumlanmaktadır. Olumlu yorumda rüya sahibinin zenginlik elde edileceğine, olumsuz yorumda ise maddi ve manevi olarak zarara uğrayacağına işaret eder.

Rüyada Sarı Leblebinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada sarı leblebi görmek, rüya sahibinin rahatsızlık yaşayacağına fakat kısa bir sürede hastalığını atlatacağına işaret eder. Rüyada sarı leblebi yenildiğinin görülmesi ise;

 • Maddi sorunlar yaşanacağına ve rüya sahibinin bu zorluklar karşısında tek başına savaşacağına,
 • İşlerinin istenmeyen durumlara düşeceğine işaret eder.

Rüyada Leblebi Yediğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada leblebi yemek, rüya sahipleri için farklı biçimlerde yorumlanmaktadır. Bazı yorumlarda rüya sahibinin kendisinin veya etrafındaki insanlardan birisinin özellikle karaciğerinden rahatsızlanacağına işaret eder. Hasta kişiler için gördükleri bu rüya şifa bulacağının işareti olur. Bazı yorumlarda ise eşler arasında yaşanacak geçim güzelliğine, dünya nimetlerinden fazlaca yararlanmaya ve sefa sürmeye işaret eder.

Rüyada Tuzlu Leblebi Yediğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada tuzlu leblebi yemek, rüya sahibinin kendisini yeniden yaratacağına işaret eder. Bu rüya, rüya sahibinin maddi ve manevi olarak olumlu yönde ilerlemeler kaydedeceğine, yüksek kazançlar elde edeceğine, huzurlu ve mutlu yaşantıya işaret eder. Diğer bir yoruma göre ise rüya sahibinin kendisini çekemeyen biri tarafından kötülük içerisine çekilmeye çalışılacağına ve yaşayacağı sıkıntılı döneme işaret eder.

Rüyada Leblebi Satıcısı Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada leblebi satıcısı görmek, rüya sahibinin dünyevi zevklere dalarak ahretten uzaklaşan ve günah işlemesine vesile olacak kişiye işaret eder. Bu rüyayı gören kişilerin karşısına çıkan kişilere karşı dikkatli olması gerekir. Bazı yorumlarda ise bu rüyayı gören kişinin hastalanacağına ve doktora gideceğine işaret eder.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani