Rüyada “Rüyada Lav Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Lav Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyasında lav görmenin bir uyarı rüyası olduğunda rüya tabircileri hemfikir olmuşlardır. Bununla birlikte lav rüyası gören kişinin hayatında olumlu hadiseler yaşanacağı şeklinde de yorumlanmıştır.

Rüya yorumuna geçmeden önce ünlü rüya tabircilerinin rüya hakkındaki yorumlarına değinmek yerinde olacaktır.

Rüya Alimlerine Göre Rüyanın Tanımı

İmam Gazali (r.a) rüya hakkında uyku halindeki insanın hislere kapalı olan kalbine levh-i mahfuzda karşılaşılan şeylerin aksetmesi ve bunun hayal kuvvetiyle temsil olarak muhafazası ile hatırlanan görüntüler demiştir.

İbn-i Sirin (r.a) rüyanın üç kısımdan oluştuğunu bunların;

 • Nefsani rüya,
 • Şeytani rüya,
 • Rahmani rüya olduğunu söylemiştir. Uyanık haldeyken Allah’tan korkulursa uykuda görülenin insana zarar vermeyeceğini bildirmiştir.

İmam-ı Azam Ebu Hanife’nin hocası Cafer-i Sadık (r.a) en sadık rüyaların öğle vaktinde sağ yanı üzere yatarken görülen rüyalar olduğundan bahsetmiştir.

Rüyada Yanardağ Lavı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yanardağ lavı görmek rüya sahibinin başından aşk macerası geçeceğine ve bu aşk macerasında dikkatli olması gerektiğine yorulmuştur.

Rüyada lav görmenin mali ve bedeni olarak sapasağlam birisine işaret ettiği de söylenmiştir. Ailesi yanında çok değerli, hürmetli ve zulme uğramışlara karşı da çok müşfik, koruyucu olacağı tabir olunur. Ayrıca çok varlıklı, zengin bir kimseye de işaret eder denilmiştir.

Rüyada lavın neredeyse zarar verecek kadar yanına geldiğini görmek şiddetli münakaşalara ve işlerinin bozulmasına hatta işinden olabilecek kadar kötü bir durumda olma anlamlarına gelir.

Rüyada Yerden Lav Çıktığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yerden lav çıktığını görmek rüya sahibinin atacağı adımlarda dikkat etmesi gerektiğine, yapacağı işlerden pişmanlık duyabileceğine, ikilemde kaldığı bir durumda yanlış bir karar vererek kendisini müşkül durumda bırakacağına işaret eder.

Yerden çıkan lavı gören kimsenin borçlarının biteceğine, maddi açıdan ferahlayacağı zamanların geleceğine de yorumlanmıştır.

Rüya sahibinin hastalıklarından kurtulup sağlık ve neşeye mazhar olacağı, büyük sıkıntılar yaşamaktan ve kötü durumlara düşmekten kurtulacağı anlamına da gelmektedir.

Rüyasında yerden lav çıktığını gören kimsenin ilk başlarda kaygılandığı mevzulardan zarar göreceği ancak zaman içerisinde dua ve ümitlerinin Allah katında karşılık bulması ile nice hayırlara kavuşacağına ve sıkıntılarının bertaraf olacağına yorulmuştur.

Rüyada Yanardağdan Lav Fışkırdığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Bir kimse rüyasında yanardağdan lav fışkırdığını görse bekarsa büyük bir aşk macerasına atılacağına ve karşısına çıkan kişiyle tanışıp, evleneceğine, eğer evli ise; eşiyle arasında önemli bir münakaşa çıkacağına yorumlanır.

Rüyada bir yanardağdan lav fışkırdığını görmek rüya sahibinin amirleri tarafından sevilmediğine, yaptığı işlerden hoşlanılmadığına ve bu yüzden dikkat etmesi gerektiğine tabir edilir.

Rüyada püsküren yanardağ görmek korkusuzluk ve bir işe cesurca atılmaya da işaret eder. Eğrisini doğrusunu hesap edip cesurca girdiği işten muvaffakiyetle ayrılacağı yönde yorumlanmıştır.

Rüyada Lav Patlaması Görmek Ne Anlama Gelir?

Uykusunda lav patlaması gören kimsenin hayatında çok hoşuna gidecek makus talihini değiştirecek çok önemli ve sevinçli bir olay yaşayacağı bu olayla aşırı mutlu olacağı tabir olunur.

Rüyada Ateşten Lav Çıktığını Görmek Neye İşaret Eder?

Rüyada görülen ateşten lav veya kıvılcım çıkması, rüya sahibinin gizli tuttuğu bir sırrının ortaya çıkacağı anlamına gelir. Bu sırrın açığa çıkmasıyla zor durumlara, sıkıntılara düşülebileceğine yönelik bir uyarı rüyasıdır.

Rüyada Yanardağ Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yanardağ görmek çok mutlu olmaya ve kısmetinin açılacağına işarettir. Muradın gerçekleşeceğine delalet eden bu rüyada, uzun süredir beklenilen ve aranılan mutluluğun ve rahatın ayağına geleceğine ve hadiseler karşısında neşeyle heyecanlanacağına işaret eder.

Rüyada yanardağ görmenin bir diğer tabiri de yakın akrabalardan ya da dostlardan biriyle bir nedenden dolayı tartışmaya işaret etmesidir.

Rüyada görülen yanardağ parlak kırmızı bir alev çıkararak yanıyorsa yüksek mevki ve zenginliğe işaret eder. Yanardağdan parlak turuncu renkte alev topu şeklinde çıkıyorsa buda makam-mevkie işaret eder.

Rüyada Yanardağ Patlaması Görmek

Rüyada dağın patlaması, iki şekilde yorumlanmıştır. Ayrıca gören kişiye göre de yorumu değişmektedir.

 • Rüyada görülen yanardağ patlaması, eğer gürültülüyse büyük bir kavga veya ayrılığın habercisidir. Sorun olacak önemli bir meselede görüşme yapılacağına da işarettir.
 • Rüyasında yanardağın patladığını gören bir kimsenin muradına nail olacağı, iş ve aşk hayatında planladığı şekilde saadete kavuşacağı manalarına gelir.

Bunlar dışında rüyasında yanardağ patladığını gören genç erkeğin, yeni tanıştığı bir kızla aşk yaşayacağına ancak bu aşktan mutlu olamayacağına da yorulmuştur. Genç bir kadın bu rüyayı görmüşse çok seveceği bir adamla evleneceğine işarettir. Ancak bu adamın iyi huylu olmayacağı şeklinde tabir edilmiştir.

Orta yaşlı bir kimse rüyasında yanardağ patladığını görse çevresinin değişeceğine ve bu değişimi istememesinden dolayı üzüleceğine işarettir.

Rüyada Yanardağdan Kaçmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada yanardağ patlamasından kaçmak rüya sahibinin uyanıklık ve akıllılık yaparak başa gelecek nazar, musibet, bela gibi kötü bir şeyden uzak durulacağına ve bu sayede herhangi bir zarardan da korunmaya işaret eder.

Rüyada lavdan kaçmak ise iş hayatında olumlu gelişmelerle büyük kazançlar sağlamaya delalet eder. Rüyayı bekar bir kimse gördüyse kendisinden yüz çeviren sevgilisinin peşinden koşarak amacına ulaşmaya çabalayacağına delalet eder.

Rüyada Evin İçinde Lav Görmek Ne Demektir?

Rüyada evde lav görmek içinde bulunulan duruma göre farklı şekillerde yorumlanabilmektedir.

 • Sıkıntılı bir durumda bulunan bir kişi evin içinde lav görse bu rüya sıkıntılardan ve çeşitli problemlerden yakın zamanda kurtuluşa yorulur.
 • Evli bir kişi bu rüyayı görse; ev içinde eşi ve çocuklarının kendisine vefa göstereceği ve huzurlu olunacağına işarettir.
 • Bekar bir kimse bu rüyayı görse, evlilik konularında karar alacağı anlamına gelir.
 • İş sahibi bir kimsenin gördüğü rüyada ise iş dünyasında başarılı hamleler yapacağına delalet eder.

Rüyada Lav Çukuru Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada lav çukuru görmek rüya tabircilerince iki şekilde yorumlanmıştır.

 • İlk yorum, manevi eksiklikler bulunan konularda bir alimden eğitim görmeye ve fikir sahibi olunmaya tabir edilmiştir.
 • İkinci yorum için rüya gören kişinin bir yenilenme, hayata sıfırdan başlama ve kazanımları için mücadeleye gireceğine sonuç itibariyle hızla yükseleceğine işaret denilmiştir.

Rüyada Lav İçine Düşmek Ne Anlama Gelir?

Rüyasında kendisinin lavların içine düştüğünü gören bir kimse çok ciddi bir şekilde ilahi uyarı rüyası görmüş demektir. Bu rüyada görülen lav içine düşmek kötülüğün, zulmün galip olduğu bir topluluk içine boyun eğilerek girildiğine delalet eder. Allah’tan korkmayan insanların arasında rızık kapılarının da kapanmasına işaret eder.

Rüyada Akan Lav Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada akan lav görmek rüya sahibinin kendi kendine bile isteye girdiği yoldan çok büyük zararlar göreceğine delalettir. Rüyayı gören kişinin evinde ve işinde kötü bulutların dolaşmasına aynı zamanda kötü düşmanlarına da yorulmuştur.

Rüyada lav akması bazen de duygularını açığa çıkarma anlamında içindekileri dökmesi ve rahatlaması anlamına da gelmektedir.

Rüyada Lav ve Su Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen lav ve su hem dost hem de düşmanı temsil etmektedir. Rüya sahibine zarar vermek isteyen düşmanlarının olduğu aynı zamanda yardım eli uzatan, destekleyen dostlarının da bulunduğu anlamına gelmektedir.

Bazen de lav ve suyu bir arada görmek zıt fikirli insanların bir araya geleceğine işaret eder.

Yapılan tüm yorumlar kişiye, zamana ve hâle göre değişmektedir. Allah her şeyin en doğrusunu bilir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

 1. Feride tozal dedi ki:

  Rüyamda lav çukuru vardı onun içine oğlum düşmesin diye kostum ama girdi hicbisey olmadan cikardim

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani