Rüyada “Rüyada Lahmacun Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Lahmacun Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Lahmacunu rüyada görmek genel anlamda güzel ve hayırlı bir rüya olarak değerlendirilmektedir. Rüyada görülen lahmacun;

 • Şans
 • Bereket
 • Adım
 • Kısmet
 • Bolluk
 • Helal rızık
 • Mutluluk
 • Hayır getirecek adım olarak nitelendirilir.

İmamı Nablusi’ye (r.a) göre rüyada lahmacun görmek kısmet anlamındadır. Rüya sahibi eğer bekarsa yakın zamanda önemli bir kısmete kavuşacak, her anlamda düzgün olan bu kişiyle güzel bir geleceğe adım atacaktır. Kişinin bir üredir kısmetinin kapalı olması durumunda ise kısmetin üç vakte kadar açılacağı, kötü olan şansının döneceği rivayet edilir. Câferi Sâdık (r.a) ise kısmeti maddi anlamda nitelemektedir. Girilen bir işte atılacak doğru adımların sonunda oldukça hayır, refah ve bolluk sahibi olunurken, bereketin yanında mutluluk da rüya sahibinin yanında olacaktır. Rüyada lahmacun görmek ile alakalı ayrıca kişinin orta vadede büyük bir miras ya da mal varlığına kavuşması muhtemeldir.

Rüyada Lahmacun Görmek İle Alakalı Diyanet Yorumu

Rüyada lahmacun görmek ile alakalı diyanet yorumuna bakıldığında kişinin hırsına atıf yapıldığı göze çarpmaktadır. Yorum rüyayı daha çok ticari anlamda değerlendirirken;

 • Ticari başarılar
 • Ortaklıklar
 • İş ilişkileri
 • İş seyahatleri rüya yorumunda ön plana çıkmaktadır.

Rüyada lahmacun görmek diyanet yorumu ticaret hayatında atılacak doğru adımlar sayesinde büyük ticari başarılar kazanılacağını belirtir. Ayrıca kurulacak iş ilişkileri ve yapılacak ortaklıklar iş hacminin büyümesi anlamına gelirken; kişinin rızkının peşinde koştuğu için sık sık ailesini geride bırakarak iş seyahatlerine çıkması da bu rüyayla alakalı diyanet yorumlarının diğerlerindendir.

Rüyada Lahmacun Yemek

Rüyada lahmacun yemek birleşme, barışma ve kavuşma anlamında güzel bir rüyadır. Rüyada lahmacun yediğini görmek öncelikle rüya sahibinin uzun bir süredir küs olmasına rağmen oldukça önemsediği biriyle yeniden barışacağına işaret olarak kabul edilirken, uzun süredir ayrı olan eş ve sevgililerin kavuşması anlamına da gelmektedir. Buradaki ayrılık olgusu anlaşmazlık nedeniyle ayrı yaşama ve görüşmeme anlamında değerlendirilirken, askerlik ya da iş gibi uzun bir süre evinden, ailesinden ve çocuklarından ayrı kalma anlamında da kullanılır. Gurbetçilerin vatan topraklarına dönmesi de rüyayla ilgili yapılacak bir diğer yorumdur.

Rüyada Lahmacun Yedirmek

Rüyada lahmacun yedirdiğini görmek rüya sahibinin erişeceği yeni başarılara bir müjde olarak değerlendirilebilir. Rüyada lahmacun yedirmek Câferi Sâdık’a (r.a) göre kişinin atacağı birkaç adımla beraber başarılarının artıp; iş ve özel hayatında önemli bir konuma geleceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Lahmacun Dağıtmak

Rüyada lahmacun dağıtmak güzel ve hayırlı anlamda bir rüya olarak kabul edilmez. Rüyasında lahmacun dağıttığını gören kişinin büyük bir dert, büyük bir musibet ve büyük bir belayla karşılaşacağı, bu yönde oldukça zarar göreceği ve durumdan tüm ailesinin etkileneceği salık verilmektedir. Özellikle rüya sahibinin anne ve babasının meydana gelecek bu kötü durumdan oldukça etkilenmesi muhtemeldir. İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre rüyadaki olumsuzluk bir derece daha ileri giderek kişinin kendisinin ya da çevresinin büyük ağıtlar yakacağı çok sıkıntılı bir duruma dönüşecektir.

Rüyada Lahmacun Yapmak

Rüyada lahmacun yapmak oldukça güzel ve aydınlık bir rüyadır. Rüyasında lahmacun yapan kişi eğer ticaretle uğraşıyorsa gireceği önemli bir ihaleyi kazanacak ya da yatırım yapacağı bir işte yatırımının karşılığını fazlasıyla alacaktır. Aynı zamanda kişinin büyük siparişler alarak işinin açılması, yapacağı ortaklık sayesinde daha büyük paralar kazanması ve hissenin çoğuna sahip olması rüyada lahmacun yapmak ile alakalı belirtilecek diğer bir durumdur.

Rüyada lahmacun Pişirmek

Rüyada lahmacun pişirmek rüya alimleri tarafından olumlu bir kazanım olarak nitelendirilirken rüya ayrıca şans ve rızık anlamına da gelmektedir. Rüyasında lahmacun pişirdiğini gören kişi; artık unutmaya başladığı, umudu kestiği bir yatırımdan ya da işten oldukça kâr ettiğini görecek, bunun sonucunda hiç beklenmeyen bir şekilde önemli aşamalar kat ettiği konusunda şaşıracaktır. Ancak her anlamda işin sonucu hayırla çıkacaktır. Sadece rüya sahibinin değil çevresindekilerin de faydalanacağı güzel sonuçlar elde edilmesi oldukça olasıdır.

Rüyada Lahmacun Hamuru Görmek

Rüyada görülen lahmacun hamuru kolaylık ve hayır anlamına gelmektedir. Rüyada lahmacun hamuru görmek ile alakalı Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre rüya sahibinin hayatında yaşanacak kolaylıklara işaret edilmektedir. Bu yönde kişinin ya da yakın çevresinden birinin herhangi bir hastalığı varsa iyileşecek, kişi öğrenciyse okulunu ve sınavlarını başarıyla geçecek, borçları varsa da borçlarını hiç beklemediği kadar kolay bir şekilde ödeyecektir. Ayrıca kişinin ticaret hayatında atacağı adımların kişinin beklemediği kadar sorunsuz ve olumlu bir şekilde sonuçlanacağından da bu noktada bahsetmek mümkündür.

Rüyada Lahmacun İçi Görmek

Rüyada lahmacun içi görmek rüya sahibinin boğazına çok düşkün olması sebebiyle mide rahatsızlıkları başta olmak üzere bu yönde bazı sıkıntılar yaşayabileceği anlamına gelmektedir.

İmamı Gazali (r.a) yorumunda bu durum kişinin sağlığını koruması için bir işaret olarak algılanmalı ve kişi sağlığına her zamankinden daha özen göstermelidir.

Rüyada Lahmacun İçi Hazırladığını Görmek

Rüyada lahmacun içi hazırladığını görmek de güzel bir rüyadır. Özellikle rüya sahibinin sudan bir sebeple arasının bozulduğu bir sevdiğiyle yeniden barışıp kırgınlıklarını sona erdirme, uzun bir süredir devam eden kişisel hezeyan ve çatışmaların da sona ermesi anlamındadır. İmamı Nablusi (r.a) rüyada lahmacun içi hazırlamak ile alakalı rüya sahibinin gelecekte daha pozitif olacağını; bu durumun da kendisi için oldukça hayırlı kapılar açmaya vesile olacağını belirtmiştir.

Rüyada Lahmacun İkram Ettiğini Görmek

Rüyada lahmacun ikram ettiğini görmek fikir alışverişi, müzakere ve mütabakat anlamında yorumlanan bir rüyadır. Rüyada lahmacun ikram ettiğini görmek özellikle ticaretle uğraşan kişiler arasında bu yönde tecrübeli bir kişiyle fikir alışverişi yapılması; bunun sonunda da ticari anlamda önemli bir konuma gelmenin mümkün olmasına delalettir. Kişinin kendisine lahmacun ikram edildiğini görmesi ise, rüya sahibinin yaşadığı bir borçla alakalı hiç ummadığı birinden maddi yardım ve destek görmesi olarak değerlendirilebilir.

Rüyada Lahmacun Fırını Görmek

Rüyada görülen lahmacun fırını da ışık, aydınlık ve kazanç anlamına gelmektedir. Rüyada lahmacun fırını görmek ile alakalı rüya sahibi son dönemde geçirdiği sıkıntılı günlerin sonuna gelecek ve o yaşadığı olumsuzlukların sonucunu çok geçmeden almaya başlayacaktır. Ayrıca rüyada görülen lahmacun fırını İmamı Gazali (r.a) yorumunda kişinin kalan ömrünün geçen ömründen daha hayırlı olacağı şeklinde güzel bir tabir de kullanılmaktadır. Rüya sahibinin hayatının her noktasında huzurlu ve bereketli bir hayat geçireceği; bunun da sevdikleriyle birlikte gerçekleşeceği rüyada lahmacun fırını görmek ile alakalı bir diğer yorumdur.

Rüyada lahmacun İstemek

Rüyada lahmacun istemek hem kazanç hem de kısmete işaret eden bir rüyadır. Özellikle rüya sahibinin hayırlı bir kısmetle karşılaşacağı ve kısa sürede bu kısmetle hayatını birleştireceği ifade edilir. Aynı zamanda rüyada lahmacun istemek İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre rüya sahibinin dualarının kabul olacağı anlamına gelmektedir. İbn-i Sirin (r.a) rüya sahibinin huzura ermek için verdiği büyük mücadele sonucunda buna nail olacağını belirtirken, aynı zamanda verdikleri emek; ifa ettikleri ibadetleri neticesinde Allah tarafından mükafatlandırılıp hayatlarındaki engellerin de birer birer yollarından çekildiğini göreceklerini de eklemektedir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani