Rüyada “Rüyada Lahana Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Lahana Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada lahananın görülmesi, gören kişinin gizli sermayesi ve birikimi olduğuna işaret eder. Rüyasında lahana gören kişinin tıpkı lahana yaprakları gibi üst üste binmiş kısmetleri vardır. Bu kısmetleri açık halde ve boldur.

Rüyada lahana gören kişinin ticaret stratejisinin ılımlı olduğuna yorulur. Ancak lahana aynı zamanda katı, dar fikirli ve çok çetin bir kimse olmaya da yorulur.

Rüya Nedir?

İmam Gazali (r.a)’a göre uykuda olan insanın hisleri kapalı olduğundan kalbe uğramazlar. Uykuyla insanın hayalleri de temizlenince saflaşan ruh ile Levh-i Mahfuz denen yerle arasındaki perde kalkarak Levh’de bulunan bazı şeyler kalbe yansır. İnsanın hayal kuvveti de bu yansıyı misalle hikaye ederek korumaya çalışır. O misaller gördüğümüz rüyalardır. Bunların rüya ilimlerine vakıf alimlerce yorumlanması gerekir.

Rüyada görülen lahananın rengi, şekli ve durumuna göre lahana rüyalarının farklı yorumları bulunuyor. Bazı rüya alimlerine göre rüyada lahana görmek şu şekilde yorumlanmıştır;

  • İmam Nablusi’ye Göre Rüyada Lahana Görmek: Rüyada lahana görmek İmam Nablusi (r.a)’a göre; rüyada lahana gören kimsenin beden ve kalp katılığına delalet eder.
  • İmam Abdülgani Nablusi Hz. rüyasında elinde lahana yaprakları olduğunu gören kimsenin bir şey istediği ve o istediği şeye zorluk görmeden nail olacağına işarettir demiştir. Lahana görmenin ticaret ehli insanlar için hoş olmadığı, lahanaları çarşıya götürmeye uğraşan kimselerin de şiddete delalet ettiği söylenmiştir.
  • İbn-i Sirin’in Rüyada Lahana Görme Yorumu: İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre; rüyada lahana görmek kadınlardan menfaat görmeye işaret eder. Rüyayı gören erkek ise karısından fayda elde edeceğine işarettir.

Rüyada Haşlanmış Lahana Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada haşlanmış lahana görmek, çiğ lahana görmekten daha hayırlıdır denmiştir. Bir kimsenin elinde görülen haşlanmış lahana yaprakları arzu edilen şeyin elde edileceği anlamına gelir. Haşlanmış lahana görmek kişinin kariyerinde ve sosyal hayatında başarılara mazhar olacağına yorumlanır. Muradın gerçekleşmesine çıkar da denmiştir.

Rüyada Lahana Topladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yeşil lahana toplamak gören kişinin para biriktirmiş olduğu manasına çıkar. Kendini lahana toplarken gören bir kimsenin aldığı maaşın bir kısmını kötü ve zor günler için biriktirdiğine yorumlanmıştır.

Rüyada Lahana Sarmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada lahana sarmak olumlu neticeler almaya işaret eder. Rüyasında lahana sardığını gören kimsenin iş yaşamında hayırlı neticeler yaşayıp, mutlu edici sonuçlar alır. Maaşına zam gibi gelişmeler olabilir. Aşk hayatında da son derece sevineceği biriyle tanışıp, sevgili olacağına yorumlanır.

Rüyada Lahana Sarması Görmenin Anlamı Nedir?

Rüyada lahana sarması görmek kişinin iyi bir sır saklayıcısı olduğuna işaret eder denilmiştir. Rüyada bir tencerede lahana sarması görmek bir grup insanı ilgilendiren bir gizli olayı öğrenmeye işaret eder.

Rüyada görülen sarmanın kara lahana ya da beyaz lahana olması bazı beklenmedik güzel, sevindirici haberlerin alınmasına işarettir.

Rüyada beyaz lahana sarması görmenin tabiri, rüya sahibinin hayatında gelişen bazı olayları umursamayacağı, üzüntülü gelişmeler sonrasında insanların dertlerine karşı vurdumduymaz davranacağı şeklinde yapılmıştır.

Rüyada Lahana Yemek Ne Anlama Gelir?

İmam Nablusi Hz. rüyada lahanayı keserek yediğini görmenin, insanların gizli sırlarını öğrenmeye hevesli olmaya ya da eline saklı bir mal geçeceğine işaret olduğunu söylemiştir.

Rüyada lahana yemek, bir şahsın rüyayı gören kişiye gelerek kalbindeki sırları ve dertleri paylaşacağına işarettir. Rüyayı gören kişinin bir yakını kimselere açmadığı gizli dertlerini rüya sahibine açacağı manasına çıkmaktadır.

Rüyada lahana yediğini görmek ayrıca mutlu bir döneme girileceğine de işaret eder. Maddi kazançlar, bereket ve kariyerde yükselişe de işaret edeceği yorumlanmıştır.

Rüyada Lahana Satın Almak veya Bir Yerden Almak Nedir?

Rüyada lahana almış olduğunu gören bir kimse kısmeti açıktır, değişik fırsatlar ve iş imkanları bulur. Bulduğu fırsatları da iyi değerlendireceği anlamına gelir.

Pazardan lahana almak hiç umulmayan gelişmelerin yaşanacağına veya önemli bir bilgi alınacağına işarettir.

Tarladan biraz lahana aldığını gören kimse bazı sırlara vakıf olacağı anlamına gelir.

Rüyada beyaz lahana almak, düşmanlıkla yorumlanmıştır. Beyaz lahana alan kişi çevresinden tehlikeli bir düşman sahibi olabileceğine dair uyarılmıştır.

Cabir ül Magribi (r.a) yorumuna göre rüyada bir sebzeyi satmak, satılan sebzeler kadar hüzün ve kedere uğranacağına işarettir.

Rüyada Lahana Turşusu Görmek Neye İşaret Eder?

Rüyada beyaz lahana turşusu görmek birçok rüya tabircisi alime göre hastalıklardan şifa bulunacağı anlamına gelmektedir. Rüyayı görenin kendisi ya da hanesinden birinin Allah’ın izniyle şifaya kavuşacağına işaret eder.

Rüyada Lahana Turşusu Yediğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada lahana turşusu yemek, rahatsızlığı olan rüya sahibinin hastalığına ilaç bulacağı manasına da gelebilir. Bunun yanında lahana turşusu yediğini gören şahsın iyi bir kısmeti olacağı, her işinde talihli olacağı şeklinde de yorumlanmıştır.

Rüyada Lahana Çorbası Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada lahana çorbası görmenin hayırlı ve helal yolla kazanılacak kısmetlere, nasibin, kısmetin peşinden gitmeye işaret ettiği şeklinde yorumlanmıştır. Ailesinden kalacak mirasla refaha ereceğine ve maddi zorluklardan kurtuluşa da işaret ettiğini söyleyen tabirciler olmuştur.

Rüyada Yeşil Lahana Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada yeşil lahana görmek ilahi bir uyarı rüyası olup önceki hayatından daha dikkatli olmak gerekir. Rüyada yeşil lahana görmek diyanet ve inancına dikkat ederek adım atıldığında hayırlı ve bol nasipli günlere işaret eder denmiştir.

Bununla birlikte görülen lahananın yeşil renkte olması, aşk yaşamında birtakım olumsuzluklar yaşanacağına, evli olanların eşiyle problemler yaşayabileceğine ve sonucunda üzüntü yaşayabileceğine yorumlanmıştır.

Rüyada Kara Lahana Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kara lahana görmek rüya tabircileri tarafından iki türlü yorumlanmıştır:

  • Rüyasında kara lahana gören bir kimse için kısmetinin ve kazanç kapısının açılacağı, hayatında güzel gelişmeler olacağı söylenmiştir.
  • Bir yorumda da kara lahana görmek, mal kaybına ya da hastalığa ve üzüntülü zamanların geleceğine işaret edeceğinden bahsedilmiştir.

Rüyada Beyaz Lahana Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada beyaz lahana görmek insanlara yardımcı olma manasına gelebileceği gibi rüya sahibinin bir kimsenin derdine derman olacak çözümler bulacağına işaret eder.

Beyaz lahana görme rüyası rüya sahibini hayra ve güzelliğe davet eden bir rüyadır. Rüya sahibinin samimi ve iyi kalpli bir kişi olduğu anlamına da gelmektedir.

Rüyasında beyaz lahana dolması yiyen bir kadının hamile olacağına, rüyayı gören erkek ise yakın zamanda karısından hamilelik haberi alacağına işaret eder. Rüya yorumcuları hamilelikten doğacak çocuğun hastalıklar yaşayabileceğini de söylemiştir.

Sararmış Lahana Görmek Neye Delalet Eder?

Bir kimse rüyasında gördüğü lahananın yapraklarını sararmış bir halde görürse bu hastalığa tabir olunur. Hastalık için sakladığı paradan harcama yapacağına da işaret eder.

Rüyasında Lahana Tarlasında Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada lahana tarlasında olduğunu görmek veya rüyada lahana bahçesi görmek hayatının geri kalanında rızkının bollaşacağına ve değişik yerlerden mallar geleceğine yorulur.

Bahçeden bir lahana koparıp götürmek herkes tarafından sır saklayan biri olarak tanınmaya işaret eder denmiştir.

Rüyada Lahana Görmenin Bilimsel Yorumu

Bazı rüyalar bilim adamlarınca da yorumlanmaktadır. Analitik psikolojinin kurucusu Carl Gustav Jung’a göre rüyalarda görülen sebzeler besleyici maddeleri içerdikleri için bilinçaltının köklerini ve temel yapısını simgeler. Rüyada görülen lahana sosyal, kültürel ya da ekonomik bir kısıtlamanın bilinçaltı belirmesi olabilir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani