Rüyada “Rüyada Kurban Kesildiğini Görmek Ne Anlama gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Kurban Kesildiğini Görmek Ne Anlama gelir, Neye İşarettir?

Rüyada kurban kestiğini görmek, rüyayı gören kişi için hayırlı işlerin olacağına delalet etmektedir. Kişinin hayatına iyi niyetli insanlar girecektir. Mutlu haberler alacaktır ve hayatında iyi gelişmeler olacaktır. Mutluluğa ulaşacaktır ve bu mutluluk etrafındakiler tarafından kıskanılacaktır. Ayrıca kişi bir hayır duası alacaktır. borcu olan birine ya da iş arayan birine yardım edebilir.

İmam Nablusi Hz. rüyada kurban kesmek hakkında yorum yapmıştır. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada kurban kesmek bütün kederlerden kurtulmaya, sevinmeye ve berekete delalet etmektedir. Hasta olan kişiler şifayı bulacaktır.

Şeyh Abdülgani diyor ki; rüyada kurban kestiğini gören kişi köleyse serbest kalır, üzüntülü ise sevinir, savaştaysa muzaffer olur ve hastaysa şifa bulur.

Rüyada Kurban Kestiğinin ve Yediğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada kurban kesmek ve yemek, rüyayı gören kişinin maddi ve manevi açıdan iyi günler yaşaması beklenmektedir. İş hayatında kazançlı ve bereketli günlere girilecektir. İlişkilerinde yaşanan sorunlar atlatılacaktır. Eğer rüyayı gören kişi bekar ise hoşgörülü ve iyi kalpli biriyle evlenecektir.

Rüyada Kurban Kestiğinin ve Bölüşüldüğünün Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada kurban kesmek ve bölüşmek, rüyayı gören kişinin mal ve diğer varlıklarını sevdiği kişiler ile paylaşmasına delalet etmektedir. Rüyada kurbanın halk ile paylaşılmasını Kırmani şu şekilde yorumlamaktadır; Kurban etinin halka paylaştırıldığını görmek; büyük ve zengin bir zatın ölümüne, mirasının taksimine işarettir.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kurban Kesmek neye işarettir? İslami Kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz. 

Rüyada Kurbanı Kesip Dağıttığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada kurban kesmek ve dağıtmak, rüyayı gören kişinin uzun zamandan beri istediği şeye kavuşmasına delalet etmektedir. Bununla beraber yeni bir projeye adım atılacaktır. Bu proje ile düşmanlarının önüne geçeceğinin habercisidir. Maddi açıdan iyi bir seviyeye ulaşılmaktadır.

Rüyada Kurban Kesip Derisinin Yüzüldüğünün Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada kurban kesmek ve derisini yüzmek, rüyayı gören kişinin yeni bir işe adım atacağının habercisidir. Kişi bu işe adım atmadan önce tecrübeli birinden görüş alacaktır. Bu görüşler sayesinde doğru karar verecektir. İşi sayesinde maddi anlamda bir güç kazanacaktır.

Rüyada Adak Kurbanının Kesildiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada adak kurbanı kesmek, rüyayı gören kişi bir süredir zor zamanlar geçiriyor olabilir. Bu zor durumlardan kurtulmak için çözüm arayacaktır. Çözüm ararken aynı zamanda yakınındakilerin desteğine ihtiyaç duyacaktır. Bu destekle beraber durumu iyileşmeye başlayacaktır. Kendisini yavaş yavaş daha iyi hissetmeye başlayacaktır.

Rüyada adak kurbanı kesildiğinin duyulması, rüyayı gören kişinin hatalarından kurtulmaya ve telafi edişine delalet etmektedir. Kişi artık daha iyi bir insan olacaktır. Bu iyilik adımları ile beraber aile içinde yaşanan tartışmalar da giderilecektir. Ayrıca zararlı alışkanlıkları olan birine yardım edecektir.

Rüyada Başkasının Kurbanını Kestiğinin Görülmesi Ne Anlama Görülür?

Rüyada başkasının kurbanını kesmek, rüyayı gören kişinin ailesi ile sorunlarını düzelteceğinin belirticisidir. Kişi yeni bir işe adım atmak istemektedir fakat bu iş için henüz yeterli sermayesi bulunmamaktadır. Yakınındaki kişiler bu iş için kendisine yardımcı olacaktır.

Rüyada kardeşinin kurbanını kesmek, maddi sıkıntılar yaşadığı zaman akrabalardan birinin ona yardım edeceğinin habercisidir. Bu yardım ile beraber kişi iyi bir iş hayatı yaşamaya başlayacaktır. Sonunda iyi bir mevkiye gelecektir. Ayrıca yardım ile bu iki kişi arasındaki bağlar güçlenecektir.

Rüyada Kurbanın Karnından Kesildiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada kurbanı karnından kesmek, rüyayı gören kişiyi zor zamanların beklediğinin habercisidir. Kişinin işleri ters gitmeye başlayacaktır ve bütün planları aksayacaktır. Haksızlığa uğrama ihtimali de var. Maddi olarak çok kötü duruma düşecektir. Bu sorunların dışında sevdikleriyle bir ayrılık yaşayabilir. Bir süre yalnız kalacaktır.

Rüyada kurbanı sırtından kesmek, rüyayı gören kişiye düşmanlık besleyen insanların olduğunun habercisidir. Bu düşmanlardan biri kişinin yaşadığı başarılar ile yenilgiye uğrayacaktır.

Rüyada Kurbanlık Koyun Kesildiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada kurbanlık koyun kesmek, rüyayı gören kişiye yapılan haksızlıkların ve dedikoduların son bulmasının habercisidir. Bu durumları yapan insanlar mahcup hissedecektir ve özür dileyecektir. Ayrıca evde de onu üzen kişiler bulunmaktaydı ve bu kişiler de ondan özür dileyecektir. Rüyada koyun kesildiğini görmek üzerine yapılan diğer yorumlar şu şekildedir:

 • Rüyada hamile kurbanlık koyun kesmek; rüyayı gören kişinin başka biri yüzünden bir günaha ortak olmasına delalet etmektedir.
 • Rüyada hasta kurbanlık koyun kesmek; rüyayı gören kişinin üstün kötü işler yapmaya başlayacağının habercisidir.
 • Rüyada yaşlı kurbanlık koyun kesmek; rüyayı gören kişinin ve etrafındakilerin mutlu olmayacağı gelişmelerin yaşanacağının habercisidir. Hane içerisinde sorun yaşanabilir veya dışarıdan mutsuz edici bir haber alınabilir.
 • Rüyada besili kurbanlık koyun kesmek; rüyayı gören kişinin çok iyi bir iş yapacağına ve bu işinden hiçbir memnuniyetsizlik duymayacağına delalet etmektedir. İşinde her zaman iyi olacağının habercisidir.
 • Rüyada dişi kurbanlık koyun kesmek; rüyayı gören kişinin kendisine faydalı olan birini küstürmesine ve kaybetmesine delalet etmektedir.

Rüyada Koyun Kestiğinin ve Yüzüldüğünün Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada koyun kesmek ve yüzmek, rüyayı gören kişinin psikolojik olarak sağlam olduğunun belirticisidir. Diğer insanların korktuğu işleri yapacaktır ve bu işlere tek başına atılacaktır. Rüyada koyun kesip yüzmek üzerine yapılan diğer yorumlar:

 • Rüyada zayıf bir koyunu kesmek ve yüzmek; rüyayı gören kişi bir olay yüzünden pişmanlık yaşayacaktır. Fakat sonra bu pişmanlığın gereksiz olduğunu anlayacaktır.
 • Rüyada yaralı bir koyun kesmek ve yüzmek; rüyayı gören kişinin kararsız kalacağına ve istemediği bir seçeneği seçeceğine delalet etmektedir. Bu seçenek sonucunda mutsuz olabilir.

Rüyada 3 Tane Kurbanlık Koyun Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada 3 tane kurbanlık koyun görmek, rüyayı gören kişinin 3 isteğine veya 3 idealine delalet etmektedir. Yani kişinin istediği 3 şey gerçekleşecektir. 3 kurbanlık koyun maddi durumlarda, 3 kurbanlık koyun beslemek 3 hayalde ve 3 kurbanlık koyun kesmek iş, aşk ile işte istediklerinin yerine gelmesi anlamına gelmektedir. Her alanda 3 isteği yerine gelecektir.

Kurbanlık tabiri için, Rüyada Kurbanlık Görmek neye işarettir? Yazımızdan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Adak Koyun Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada adak koyun görmek, rüyayı gören kişinin muhtaç olara yardım edeceğine ve sadaka dağıtacağına delalet etmektedir. Rüyada adak görmek üzerine yapılan diğer yorumlar:

 • Rüyada borçla adak kesmek; rüyayı gören kişi borç alarak borçlarını kapatmaya çalışmaktadır. Fakat bu durum onu borç batağına sokacaktır.
 • Rüyada ortak adak koyun kesmek; rüyayı gören kişinin her ne olursa olsun ibadetinden ve sorumluluklarından vazgeçmediğine delalettir. Rüyada komşuyla adak koyun kesiliyorsa gerçek hayatta kişi insanlara güvenmeye başlayacaktır ve dayanışma sağlanacaktır.
 • Rüyada ev için adak koyun kesmek; rüyayı gören kişinin evinde her şeyin iyi gitmesine ve tüm sorunların aşılacağına delalet etmektedir. Ayrıca mutlu bir haber alınacaktır.

Rüyada Kurbanlık Koyunun Öldüğünün Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada kurbanlık koyunun öldüğünü görmek, rüyayı gören kişinin aşk acısı çekeceğine ve mutlu haberler alacağına delalet etmektedir. Maddi ve manevi olarak iyi bir noktaya gelinecektir. Bir diğer yoruma göre ise kişi çok büyük bir sorun yaşayacaktır. Bu sorun kişinin hayatını etkileyecektir. Canı çok yanacaktır ve hayatında değişim yapmaya zorlanacaktır. Hatta kişi yaşadığı yerden taşınmak zorunda kalabilir.

Rüyada Büyükbaş Hayvan Kesildiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada büyükbaş hayvan kurban etmek, rüyayı gören kişinin büyük bir itibar sahibi olacağına delalet etmektedir. Başarı ve şans onu beklemektedir. Rüyada büyükbaş hayvan kesmek üzerine yapılan diğer yorumlar:

 • Rüyada birden fazla büyükbaş kesmek; rüyayı gören kişinin maddi sıkıntılar yaşayacağının habercisidir. Bu maddi sıkıntılar yüzünden bazı eşyalarını satabilir ve bu eşyalardan gelen parayı kullanabilir. Bir süre bu gelen parayı gelir olarak kullanabilir.
 • Rüyada büyükbaş hayvanın yavrusunu kesmek; rüyayı gören kişinin düşünmeden aceleyle bir iş yapacağına ve bu işten zarar edeceğine delalet etmektedir. Bu kötü sonuçlarına bir süre katlanması gerekecektir.
 • Rüyada besili büyükbaş hayvan kesmek; rüyayı gören kişi, zayıf insanları kullanan ve zarar veren bir insana karşı çıkacağının habercisidir. Bu olayda zayıfları koruyacaktır.

Rüyada deve kesmek, rüyayı gören için çok hayırlıdır. Kişinin Allah yolunda güzel işler yapacağına ve rahata kavuşacağına delalet etmektedir. İmamı Nablusi (r.a) diyor ki; rüyada deve kestiğini görmek Cuma namazına erken saatte gidileceğinin habercisidir.

Rüyada Kurban Eti Çaldığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada kurban eti çalmak, rüyayı gören kişi için iyi bir şekilde yorumlanmamaktadır. Kişi Allah’tan ve Allah yolundan uzaklaşmaya başlayacaktır. Allah ve din ile arasında olan bağ kopacaktır. Kişi günahkar biri olacaktır. Bu durumlar sonucunda hayatı kötü bir hal alacaktır.

Rüyada Kurban Bayramı Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada kurban bayramı görmek, rüyayı gören kişinin ve ailesinin güzel günler göreceğine delalet etmektedir. Hanedekiler güzel ve hayırlı işler yapacaktır. Günahlardan arınacaklardır. Rüyada bayram namazı görmek ise, rüyayı gören kişinin kötü durumlardan kurtulacağının ve hayırlı bir yola çıkılacağının habercisidir.

Rüyada Kurban Etinin Yenildiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada kurban eti yemek, rüyayı gören kişi için hayırlı sonuçlar getirecektir. Tüm dertlerden ve sorunlardan kurtulma durumu olacaktır. Ayrıca kişinin rızkının da yakın zaman geleceğinin habercisidir. Böylece kişi daha mutlu ve huzurlu bir hayat yaşayacaktır.

Kurban Görmek tabiri için, Rüyada Kurban Görmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Kurban Kanı Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada kurban kanı görmek, rüyayı gören kişinin bir iyilik yapacağına delalet etmektedir. Kişi Allah katında büyük sevapla işleyecektir. Hiçbir zaman yalan söylemeyecektir. İyi, merhametli ve dürüst bir hayat kazanacaktır. Rüyada görülen kurban kanı hakkına yapılan diğer yorumlar:

 • Rüyada kurban kanı içmek; rüyayı gören kişinin iyilik yapmak istemesi fakat bu istemeden kötülük yapmasına delalet etmektedir. İnancında zayıflama olacaktır. Kibirden uzak durması gerekmektedir
 • Rüyada kurban kanı görüp bayılmak; rüyayı gören kişinin maddi olarak sorunlar yaşayacağının habercisidir. Kişi başka birine inanacaktır ve bu inanışı yüzünden malını kaybedecektir. Bu dönemde alınacak kararlara dikkat edilmelidir. Duygusal kararlardan ziyade mantıklı kararlara bakılmalıdır.

Rüyada İnsanın Kurban Edildiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada insan kurban etmek, rüyada kesilen kişinin hayırlı günler yaşayacağına delalet etmektedir. Kişi hastaysa şifayı bulur. Hasret çekiyorsa kavuşur. Sonuç olarak mutlu olur. Rüyada insan kestiğini gören kişi rüyasında gördüğü insana gerçek hayatta yardım edecektir. Bu sayede üzüntülü durumlardan kurtulma durumu oluşacaktır. Kişi rüyasında insan eti kesiyor ise; çok iyi ve yardımsever kişi de arkasından konuşan insanların bulunduğuna delalet etmektedir. Rüyada insan başı kesmek iş hayatında yaşanacak yükselmelerin habercisidir. İnsan boğazı kesmek ise, büyük kazancın habercisidir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani