Rüyada “Rüyada Kovmak” Görmek

Rüyada Kovmak

Rüyada Kovmak, görülen rüyanın durumuna göre farklı yorumlanabilir. Rüyada kovduğunu gören kimse, bu rüya bazen olumlu bazen ise olumsuzdur. Rüyada kovmak, eski yaşantıyı terk etmek, yeni bir hayata başlamak, yeni insanlarla tanışmak olarak yorumlanabilir. Kişinin hayatının tümden değişmesi, yaşam standardının yükselmesi ve isteklerin gerçekleşmesi ile de açıklanabilir.

Rüyada Kovmak İslami Anlamı

Rüyada kovmak güzel haberler almak, maddi sıkıntılardan kurtulmak, olumlu olaylar yaşamak ile yorumlanabilir. Rızk kapılarının kişiye açılması, bereketli bir döneme girilmesi demektir. Rüyada kovmanın dini yorumu, İmam Nablusi (r.a) şöyle buyuruyor; rüyada kovmak, belayı def etmek, şerden kurtulmak demektir. Rüyada kovmanın psikolojik yorumu ise rüya sahibinin içinden atamadığı bazı durumların olduğu, bu sebeple sürekli sıkıntı içerisinde olduğu ve korkularından bir türlü alınamadığı anlamına gelir.

Rüyada Misafirleri Kovmak

Rüyada misafirleri kovmak, olumsuz yorumlanır. İyi olan şeyleri kaybetmek, yolunda giden durumların bozulması ile tabir olunur. Kişinin çevresindeki insanları kırması, bu sebepten birçok kişiyi kaybetmesi ve yalnız kalarak kendini soyutlaması olarak açıklanabilir.

Rüyada Kapıdan Kovmak

Rüyada kapıdan kovmak, rüyayı gören kişinin akrabaları ile arasının açılması, tatsız durumlar yaşanması ve bu durumun bir müddet sürmesi olarak açıklanır. Kimi zaman da görülen bu rüya haklı iken haksız duruma düşmek ve bu sebeple zor durumda kalmak olarak ifade edilir.

Rüyada Eşini Kovmak

Rüyada eşini kovmak, kişinin eşiyle veya sevgilisiyle arasının açılması, olumsuz şeyler yaşamak olarak açıklanır. Eğer yaşanacak bir olay varsa kişinin sinirlerine hakim olması, ılımlı yaklaşması gerekir. Aksi halde bu durumun sonu ayrılığa kadar gidecektir.

Rüyada Köpek Kovmak

Rüyada köpek kovmak, bir düşmandan kurtulmak, onu savmak ve ona galip gelmek olarak açıklanabilir. Problem yaşanan kişi ile olayın tamamen kapanması ve bir daha hiç gündeme gelmemesi demektir. Ancak bu rüya bazen de kişinin yakın bir dostu ile yaşayacağı tatsız bir olaydan ötürü onu hayatından çıkarması olarak açıklanabilir.

Rüyada Cin Kovmak

Rüyada cin kovmak, bazı ruhsal rahatsızlıkları olan kişiler için bunlardan kurtulup ferahlamak demektir. Cin kovmak bazen nazardan kurtulmak olarak da açıklanabilir.

Rüyada Şeytan Kovmak

Rüyada şeytan kovmak, günahların af olması, hataların telafi olması ve kaybettiklerini tekrardan kazanmak ile tabir edilir. Kişinin yeni bir hayata başlaması ve aynı hataları tekrar etmemesi, bu hatalardan ders çıkarması demektir.

Rüyada Dilenci Kovmak

Rüyada dilenci kovmak, kişinin çevresinde kendisine yük olan ve kendisini kullanmaya çalışan insanları hayatından çıkarması, bu sebeple yüklerinden kurtularak hafiflemesi olarak tabir edilir. Bu rüya bazen de kişinin çevresinde yardıma ihtiyacı olan kişilere sırt çevirmesi, onlarla ilgilenmemesi olarak tabir edilir.

Rüyada Evden Kovmak

Rüyada evden kovmak eş ya da sevgiliyle aranın açılması, sorunlar yaşamak ve kısa süreli de olsa ayrılıklar demektir. Bu sebeple yaşanacak zor günlere ve sinirlerin iyice gerilmesine işarettir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani