Rüyada “Rüyada Kötülük Görmek” Görmek

Rüyada Kötülük Görmek

Rüyada Kötülük görmek, kimi zaman iyi kimi zaman ise kötü olarak yorumlanır. Rüyada kötülük gören kimse, bazen rüya sahibinin işlerinin iyiye gideceğine, dileklerinin en kısa sürede kabul olacağına, karşısına hayırlı bir kısmet çıkacağına ve genç yaşta mal, mülk kazanacağına işaret eder. Rüyada kötülük görmek, ancak bazen de rüya sahibinin dost bildiği biri tarafından arkasından iş çevrileceği, yakın arkadaşlarının ve tanıdıklarının onu zor zamanlarında terk edeceği, işini kaybetme, evini, arabasını kaybetme ve borçlanma gibi sıkıntıların art arda geleceği anlamına gelebilir.

Rüyada Kötülük Görmek İslami Görmek

Dini alimlerden biri olan Cafer-i Sadık (r.a.), rüyasında kötülük ve fenalık edildiğini gören kişi, iç sıkıntısı yaşıyor ise hayır dağıtarak bundan kurtulabilir ancak rüya esnasında korkmamış ise gerçek hayatta da korkmasın demiştir. Keramet sahibi bir veli olan İmam Nablusi (r.a.) şöyle buyurmaktadır; karıncayı bile incitemeyen kimseler böyle bir rüya görürse aklı ve kalbi temizlenmiştir demektir. İslami tarihin en alim rüya tabircisi Kirmani (r.a.) rüyada kötülük görmek, zor zamanlar geçirdikten sonra huzura kavuşulacak şeklinde yorumda bulunmuştur.

Rüyada Kötülük Yapmak

Rüyada kötülük yapmak, rüya sahibinin Allah korkusu kalmayacağı ve din kardeşlerine her türlü fenalığı yapmaktan utanç duymayacağı, öbür dünyayı düşünmeden nefsine göre yaşayacağı anlamına gelir. Bu kişi iftira atar, yalan söyler, zararlı alışkanlık edinir ve Müslümanları birbirine düşürür.

Rüyada Kötülüğe Uğramak

Rüyada kötülüğe uğramak, gerçek hayatta rüyayı gören kişinin bütün belalardan ve kazalardan korunacağına alamet eder. Çünkü rüyasında yaşadığı üzücü olaylar sayesinde tüm kötülüklerden korunmuş olur, bu koruma sayesinde rahat ve huzurlu bir yaşam sürer.

Rüyada Kötülüğü Engellemek

Rüyada kötülüğü engellemek, cesur bir kişi olunacağı anlamına gelir. Bu cesaret kişiye her türlü başarının, zenginliğin ve mutluluğun kapısını açar yalnız bu refahlar dini yönünden vazgeçmediği sürece elde edilebilir. İbadetlerinden vazgeçmemeli ve farzlar ve sünnetler doğrultusunda bir hayat yaşamalıdır.

Rüyada İftiraya Uğramak

Rüyada iftiraya uğramak, rüya sahibinin hiç beklemediği bir yakınından fenalık göreceğine ve çok üzüleceğine delalet eder. Yakınındaki kişilere dikkat etmesi konusunda bir uyarı niteliğinde olan bu rüya akılda tutulmalı ve insanlara hazırlıklı yaklaşılmalıdır.

Rüyada Dedikodu Yapmak

Rüyada dedikodu yapmak, gerçek hayatta alınacak bir haberin göstergesidir. Yalnız bu haber sıkıntılı bir durumla ilgili olabilir ya da haberi öğrenen kişinin müdahale etmemesi gereken bir durum olabilir. Bu durumda kişi dikkatli davranmalı ve sıkıntıyı kendi üzerine çekmemelidir.

Rüyada Düşmanından Kötülük Görmek

Rüyada düşmanından kötülük görmek, düşmanların yaptıkları türlü türlü kötülüklerin boşa çıkacağı, bozguna uğrayacakları ve bir daha doğru yoldan sapmayacakları şeklinde yorumlanır.

Rüyada Yalan Söylemek

Rüyada yalan söylemek, düşünüldüğü gibi kötü bir anlama işaret etmez. Rüya sahibinin kalbinin saf ve temiz olduğu, yaşamında iyi ve dürüst bir insan olduğu ve örnek davranışlar sergilediği anlamına gelir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani