Rüyada “Rüyada Köpek Ölüsü Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Köpek Ölüsü Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada görülen köpek ölüsü, rüya sahibinin düşmanları olduğuna dair bir uyarıdır. Bu rüyada tasvir edilen köpek aslında düşmandır. Rüyada köpeğin ölmesi birçok kaynakta düşmanlardan kurtulmaya veya düşmana karşı zafer kazanmaya işaret eder. Aynı zamanda bu rüya, ortalığı karıştıran ve toplumda fitne çıkaran birinden kurtulmaya da işaret etmektedir. Bu rüya âlimler tarafından pek hayra yorulan bir rüya değildir. Genelde bu tarz rüyalar kişilerin hayatlarında dikkat etmeleri gereken tatsız olaylara dair bir uyarıdır. Bu yüzden rüya sahibinin çevresindeki insanlara karşı çok dikkatli olması ve atacağı adımları iyice düşünerek atması gerekmektedir.

İmam Nablusi’ye Göre Rüyada Köpek Ölüsü Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

İmam Nablusi rüyada köpek ölüsü görmeyi, günah işlemekten kaçınmayan bir kimse ile tabir eder. Rüya sahibinin çevresinde kibirli, fitne ve kötülük yapan biri olduğuna ve rüya sahibinin bu kişiyi alt edeceğine şeklinde yorumlamıştır. Eğer kişi rüyasında köpek öldürdüğünü görüyorsa, düşmanlarına karşı büyük bir zafer kazanıyor demektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Rüyada Köpek Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada Köpek Ölüsü Görmenin Psikolojik Yorumu Nedir?

Rüyada köpek ölüsü görmenin psikolojiye göre anlamı kişinin iç dünyasında sahip olduğu korkularını ifade eder. Genel olarak köpek sadakati temsil ettiği için bu rüya size sadık olan insanları kaybetme korkusu yaşadığınızın bilinçaltındaki göstergesi olabilir. Ayrıca eğer rüyayı gören kişi uzun zamandır stres altında kaldıysa ve zor bir dönem geçirdiyse, muhtemelen günlük hayatta dışa vuramadığı stresin rüyaya olan yansıması şeklinde açıklanabilir.

Rüyada Sokak Ortasında Köpek Ölüsü Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada bir sokak ortasında köpek ölüsü görmek, çoğu tabirci tarafından hayra yorulan bir rüya değildir. Bu rüya genelde toplumun huzurunu kaçıran bir kimse ile tabir edilir. Birçok âlim sokak ortasında görülen ölü bir köpeği, o nezihte çıkacak olan huzursuz olayların alameti olarak sayar. Bu yüzden rüya sahibinin özellikle çevresine karşı çok dikkatli olması gerekir. Ayrıca bazı dini rüya tabircileri bu rüyayı, toplumdan izole edilecek olan kindar ve kötü bir kimseye de yormaktadırlar. Rüya sahibinin çevresinde yer alan kötü bir kimsenin toplum tarafından dışlanacağına dair bir işaret olarak görülmektedir.

Rüyada Kendi Evinde Köpek Ölüsü Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada evinde köpek ölüsü bulunduğunu görmek, rüya sahibinin yakın çevresinde olan bir düşmana işaret eder. Bu düşman rüyayı gören kişiye oldukça yakındır. Genel olarak tabirciler bu rüyayı kişinin akrabalarından olan bir düşmana yorsalar da, düşmanın arkadaş çevresinden de olabileceğini savunan birçok tabirci bulunmaktadır. Büyük din alimleri, rüya sahibini, çevresine karşı tetikte olması gerektiğine dair uyarmışlardır.

Rüyada Köpek Leşi Görmek Ne Anlama Gelmektedir?

Rüyada görülen köpek leşi, rüya sahibinin bir müddet hastalıklarla uğraşacağının habercisidir. Bazı alimler görülen bu rüyayı olumlu olarak yorumlasalar da genel olarak bu rüya için birçok kaynakta hayırlı olmadığı ifade edilir. Buna göre rüyada köpek leşinin görülmesi;

 • Hastalık çekileceğine,
 • Sıkıntılara ve kederlere,
 • Rüya sahibinin hoş olmayan birçok durumla karşılaşacağına,
 • Uzun yola veya gurbete yerleşmeye,
 • Zahmetli bir yolculuğa,
 • Toplumda insanları birbirine düşüren kötü birinin varlığına,
 • Kazançların azalmasına,
 • Hane içinde çıkacak olan huzursuzluklara

Şeklinde yorumlanmaktadır.

RÜYA ANLAMINA BAKIN: Rüyada Köpek Kovalaması Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada Bir Köpeğin Can Çekiştiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada can çekişen bir köpek görmek, rüya sahibinin şu zamana kadar yaşadığı tüm sorunlarından kurtulacağına, sıkıntılarının sona ereceğine, kazanacağı rızkın artacağına ve büyük başarılar kazanacağına dair işarettir. Bu rüya, bazı âlimler tarafından;

 • Rüya sahibinin büyük bir servete sahip olacağına,
 • Özel hayatında yaşadığı problemleri çözeceğine,
 • Hayırlı işlere adım atacağına ve bu işlerden çok büyük başarılar elde edeceğine,
 • Helal rızıklar kazanacağına,
 • Aile hayatında huzurlu ve mutlu günlere kavuşacağına,
 • Can sıkıcı olaylar yaşanacağına fakat bunlarında üstesinden kolayca geleceğine,
 • Rüya sahibinin özgüven kazanacağına ve kendisini her alanda daha iyi ifade edebileceğine,
 • Dar zamanların biteceğine,
 • Bolluk ve bereketin geleceğine,
 • Yakın çevresinden bir kişinin rüya sahibine zarar vermeye çalışacağına fakat başarılı olamayacağına,
 • Hayırlı bir kişi ile evleneceğine ve hayırlı evlatlara sahip olacağına

Şekillerinde yorumlanmıştır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani