Rüyada “Rüyada Konuşmak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Konuşmak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada Konuşmak, İslam alimlerinin rüya tabirlerine sıklıkla konu olan konuların başında gelmektedir. İslam alimleri tarafından rüyada konuşan kişinin konuştuğu ortam iter belirgin olsun ister belirgin olmasın insanları ikna edeceğini ve hatta bundan para da kazanacağını belirtir.

Rüyada Konuşmak İslami Anlamı

Rüyada Konuşmak, gerek kendi kendine gerek bir topluluğa hitaben konuşan kişi yaşamında ikna gücünü kullanarak maddi anlamda iyi yerlere geleceğine işarettir. Rüyada tanımadığı biriyle konuşmak, ikna kabiliyetinin verdiği güçle de insanlara rahatlıkla duygu ve düşüncelerini ikna ettireceği olarak yorumlanır. Kirmani(r.a)’ya göre rüyada konuşmak hayırlara vesile olarak tabir edilmiştir.

Rüyada Sesli Konuşmak

Rüyada sesli konuşmak ukala, geveze takımı kişilerden uzaklaşacağına ve varsa bunlarla ilişiğini tamamen koparacağına delalet etmektedir. Nitekim konuyla ilgili olarak muhterem İslam alimlerinden İmam Nablusi (r.a) kişinin sesli bir şekilde konuşmasını güç. Rüyada konuşmak isteyip sesinin çıkmaması, kudret ve iktidarlık bakımından yükseliş olarak yorumlarken geveze, hodgam takımı insanlardan da uzaklaşacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Yabancı Dil Konuşmak

Rüyada yabancı dil konuşmak rüyayı gören kişinin devlet dairesinde işe gireceğine ya da devlet tarafından kendisinin ortaya koyduğu çok önemli üstün bir başarı nedeniyle mükafatlandırılacağına işaret eder. Bu bakımdan yabancı dil konuşmak rüya alimlerince hayırlara vesile şeklinde yorumlanır.

Rüyada Küs Olduğu Biriyle Konuşmak

Rüyada küs olduğu biriyle konuşmak son zamanlarda haksız yere birisine itiraf atmanın, onu karalamanın kişide vicdan azabına ve vicdanen rahatsız olmasına delalet eder. Bununla beraber rüyada konuşan kişinin tekrar o kişinin gönlünü almak için uğraş verileceğine fakat bunun karşı tarafın elinde olduğuna da delalet eder.

Rüyada Eski Sevgiliyle Konuşmak

Rüyada eski sevgiliyle konuşmak kendi işini borç altına girerek kurmak isteyen birisinin bundan hiç ummadığı anda zarar göreceğine işarettir. Böylelikle kişinin sıkıntılı zaman dilimi yaşayacağına yorumlanır. Bunun yanı sıra konuyla ilgili olarak İslam alimi İbn-i Sirin (r.a) tarafından beyan edilir ki kişi eski sevgilisiyle konuştuğunu görmüş ise bu durumda yakın bir tanıdığı tarafından kandırılacak ve insanlara olan güveni sarsılacaktır. Ayrıca ticarette de ziyana uğrayacaktır.

Rüyada Ölü İle Konuşmak

Rüyada ölü ile konuşmak kişinin huzurlu, hayırlı günler geçireceğine delalet ve işaret eder. Aynı zamanda konuştuğu ölmüş kişinin de kabrinde huzurlu uyuduğuna ve kabir azabından uzak bir şekilde kıyameti beklediğine işaret etmektedir.

Rüyada Konuşmak İsteyip De Konuşamamak

Rüyada konuşmak isteyip de konuşamamak artık, sakin sade bir yaşam sürmeye başlayacağına işaret etmektedir. Bunun yanı sıra kendisi için sevdikleri tarafından edilen duaların kabul olmasının bir neticesi olarak güzel haberler alacağına yorumlanır. Makamında yükseleceğine ve bunun sonucu olarak da manen olduğu kadar madden de huzurlu, kazançlı anlar geçireceğine işaret etmektedir. Bu bakımdan düşünülecek olunursa rüyada konuşmak isteyip konuşamayan kişinin hayırlarla karşı karşıya kalacağı ve hem kendisi hem de muhiti için doğru kararlar almaya başladığına işaret eder.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani