Rüyada “Rüyada Kıyameti Görmek” Görmek

Rüyada Kıyameti Görmek

Rüyada Kıyameti görmek, iyi şeyler yapmak hayırlı işlerle uğraşmaya teşvik ve kötü şeylerden de uzak durmak için bir uyarı niteliğindedir. Rüyada kıyameti gören kimse, adaletin tecelli etmesi, zalimliğin son bulmasına işaret etmektedir. Rüyada kıyamet görmek, sadece kendisi için kıyamet koptuğunu gören kişinin vefat edeceğine yorumlanır. Başka bir yoruma göre ise rüyada kıyamet görülmesi halk arasında kavga, fitne, harp, ihtilal gibi kötü şeylerin olmasına dikkat çekilmektedir. Bazı rüya tabircilerine göre de rüyasında kıyameti gören kişinin düşmanının şerrinden kurtulması şeklindedir.

Rüyada Kıyameti Görmek İslami Anlamı

İmam Cafer -i Sadık (r.a.) rüyada kıyameti gören iyi insanlarla ilgili 4 tabirde bulunmuştur. Bunlar düşmana karşı zafer kazanma, kurtuluş, talih ve üzüntüden kurtulma şeklindedir. Kirmani (r.a.) rüyada kıyameti görmek üzüntülü olan için sevince, zulüm gören için hakkını almaya, sıkıntıda olan için ferahlamaya işaret ettiğini buyurmuştur.

Rüyada Kıyamet Kopması

Rüyada kıyamet kopması rüya sahibinin yaşadığı hastalıktan ya da kaza veya beladan kurtulamayacağına dikkat çekmektedir. Hayırlı bir olarak yorumlanmayan bu rüya derin ve kalıcı acılar, altından kalkılması çok zor olan sorunlar ve çaresiz kalmaya delalet etmektedir.

İbn -i Sirin (r.a.) rüyada kıyametin kopmasını yaşanan bölgede zalimlik hakimse azaba uğrayacaklarına tabir etmiştir. Mazlum bir halk ise zalimlere karşı galibiyet kazanmaya tabir etmektedir. Ayrıca bölgede adaletin yaygınlaşacağı yönünde yorum yapmıştır.

Rüyada Kıyamet Gününü Görmek

Rüyada kıyamet gününü görmek rüya sahibine işaret mahiyetindedir. Kişinin aile ve iş hayatında haram olan şeylerden uzak durması gerektiğine dikkat çekmektedir. Ayrıca sorun ve sıkıntı yaşadığında bundan kurtuluşun Allah’a sığınmak olduğu, bu şekilde huzurlu ve mutluluk dolu bir hayat yaşanacağına tabir edilmektedir.

Rüyada Kıyamet Alameti Görmek

Rüyada kıyamet alameti görmek maddi ve manevi rahatlamaya işaret etmektedir. Büyük bir yükten kurtularak neşeye, eğlenceye ve huzura kavuşmaya dikkat çeker. Bunun aksi olarak da beklentisi içinde olduğu bir şeyin gerçekleşmeyeceği, üzüntülü bir haber alınacağına yorum yapılmaktadır.

Rüyada Kıyameti Yaşamak

Rüyada kıyameti yaşamak rüya sahibinin hatalarının farkına varmasına, bu hatalarla yüzleşmesine ve iyi kötü doğru gerçek ayrımı yapmasını göstermektedir.

Rüyada Kıyameti Haber Vermek

Rüyada kıyameti haber vermek rüyayı gören kişinin çevresinde olan kendisine ihanet içerisinde olan kişiye hatasının gösterileceğine yorulur. Ayrıca hatasından dönmeye de sebep olunacağına işarettir.

Rüyada Kıyameti Beklemek

Rüyada kıyameti beklemek rüya sahibinin hayatındaki beklentilerini göstermektedir. Bu beklentilerin güzel ve hayırlı olduğuna işaret eder.

Rüyada Kıyameti Hissetmek

Rüyada kıyameti hissetmek rüyayı görenin gelecek ile ilgili ve hayat ile ilgili endişelerinin olduğuna, korku yaşadığına dikkat çekmektedir. Kafasında kurgu ve kuruntularla yaşadığını göstermektedir.

Rüyada Mahşer Yeri Görmek

Rüyada mahşer yeri görmek korkulardan ve üzüntülerden kurtulmaya işarettir. Ayrıca yaşanan yoksulluğun yerini bolluk berekete bırakacağını göstermektedir. Verilen bir sözün yerine getirileceği ve sır saklamaya işaret etmektedir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani