Rüyada “Rüyada Kilitlemek” Görmek

Rüyada Kilitlemek

Rüyada Kilitlemek, bahtı veya kısmeti kapatmak anlamına gelir. Rüyada kilitlediğini görmek, ancak kişinin hayatında maddi bir beklentisi olan bir durum varsa yine bu rüyaya göre beklentinin karşılanmayacağı anlamını taşır.

Rüyada Kilitlemek

Rüyada kilitlemek,  İslam alimlerine göre rüyayı gören kişinin ne kilitlediği veya nasıl şekilde gördüğüne göre bu rüya farklı şekillerde yorumlanır. İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; rüyada kilitleyen bir kişi için bu rüya, rüyada kapıyı kilitlemek, rüyada oda kapısı kilitlemek, rüyada kendini odaya kilitlemek ya da rüyada arabayı kilitlemek gibi farklı şekillerde yorumlanması gerekir.

Rüyada Kapıyı Kilitlemek

Rüyada kapıyı kilitlemek, rüya yorumcularına göre rüyayı gören kişi kendini dışarıya kapatır. İçinde bir dünya yaşar. Fakat bu rüyanın anlamına göre kişi kısmetine arka döner. İslam alimlerine göre ise rüyada kapı kilitleyen gizli saklı bir iş yapar.

Rüyada Oda Kapısı Kilitlemek

Rüyada oda kapısı kilitlemek, kişinin yalnız kalması olarak yorumlanır. Rüya yorumcularına göre rüyayı gören kişi sevdiği bir kimseden ayrı kalacaktır. Uzak mesafeli ayrılıklar da bu rüya ile aynı anlamı taşır.

Rüyada Kendini Odaya Kilitlemek

Rüyada kendini odaya kilitlemek, kişinin yaptığı bir işten pişmanlık duyması anlamına gelir. Rüya yorumcuları bu rüyayı yalan söylemek ya da sevdiğin bir insanı aldatmak olarak ta yorumlar. Diyanet’e göre bu rüyayı gören kişi için vicdan azabı söz konusu olur.

Rüyada Arabayı Kilitlemek

Rüyada arabayı kilitlemek, rüya yorumcuları rüyada araba kilitlenmenin yeni bir mal sahibi olmaya işaret ettiğini söyler. Ancak Diyanet’e göre rüyada arabayı kilitleyen kişi, eşyasını ya da malını kardeşleri, ailesi gibi birinci derece yakınları ile paylaşmaz. Haksız yapılan miras paylaşımlarını işaret eder.

Rüyada Kasa Kilitlemek

Rüyada kasa kilitlemek, rüya yorumcularına göre büyük bir sır saklamak anlamına gelir. Yeni sırlar öğrenmek önemli kişilerden bu sırları saklamak söz konusu olur. Diyanet’e göre bu rüyayı gören kişi ailesinden maddi bir değer saklar. Para ya da önemli eşya saklamak anlamına gelir. Altın veya değerleri taşlarda bu anlamı ifade eder.

Rüyada Sandık Kilitlemek

Rüyada sandık kilitlemek, rüya yorumcularına göre rüyayı gören kişinin hanesi içine gelin girmesi anlamına gelir. Yeni bir insan ile tanışmak ya da evlilik gibi mutlu anlar söz konusu olur. Fakat rüyayı gören kişinin kız evladı varsa yine bu rüya kız evladın yuvadan gitmesi anlamına gelir.

Rüyada Dolap Kilitlemek

Rüyada dolap kilitlemek, rüyayı gören kişinin hanesinde yapacağı değişiklikleri ifade eder. Ev taşıma, iş yeri değişimi ya da araç değişimi gibi durumlar söz konusu olur. Diyanet’e göre rüyada dolap kilitleyenin Allah ile arasında bir sır vardır.

Rüyada Kilitlenmek

Rüyada kilitlenmek, rüya yorumcularına göre kişi bir başkası tarafından kötülük görür. Ciddi zararlara ve mal kaybına işaret eder. Kişi bu kayıpları yine onu kilitleyen kişi tarafından yaşayacaktır. Diyanet’e göre bu rüya geri dönüşü olmayan zararlara ve el kol bağlanmasına işaret eder.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani