Rüyada “Rüyada Kesmek” Görmek

Rüyada Kesmek

Rüyada kesmek, çok güzel ya da hayırlı anlamlara gelmemektedir. Rüyada kestiğini görmek, işlerinin bozulacağına, verilmiş olan emeğin boşa gideceğine  delalet eder. Rüyada kesmek, zahmet edilerek yapılmış olan tüm işlerin zarar haline dönüşeceğine delalettir. Rüyayı gören kişinin, en sevdiği kişilerden çok uzak düşmesine, uzun vakit hasret çekmesine işaret eder.

Aynı zamanda rüyada kesmek veya bir şey kesmek eğer bu durum kullanım amacı ile yapılmıştır. Rüyada kesmek,  iyiliğe eğer rüyada kesmek kullanım amacı ile yapılmamışsa işlerin yarım kalmasına yorumlanır. Rüyayı gören kişiyi etrafındaki insanların sizi üzeceğine, rızkınızın daralacağına delalet eder. Bu rüya birtakım kişilerce ayrı yaşamakta olan insanların kısa zaman içerisinde bir araya gelmesinde yorulmaktadır.

Rüyada Kesmek İslami Anlamı

İslami kaynaklara göre bu rüya yapılan hatalardan ötürü tövbe etmeye, dindeki bozuklukların düzeltilmesinde delalet eder. İbni Sirin (r.a) şöyle buyuruyor; eğer rüyada kesme görülmüş ise bu Allah yolundan sapmış olmaya ve de tüm bunlarla birlikte zalim olanlar ile birlikte iş birliği yapmak anlamına gelir.

Rüyada Saç Kesmek

Rüyada saç kesmek, bu kişinin onur zedeleyecek bir işe kalkışacağına ve bu işin sonucunda insanların güvenlerini ve sevgisini kaybetme durumu yaşayacağına işarettir.

Rüyada Tırnak Kesmek

Rüyada tırnak kesmek, uzun yıllarca haber beklenmiş olan birinden hiçbir zaman boyunca haber alınamayacağına yorulmaktadır. Rüya sahibi kişinin, habersiz geçirdiği senelerden sonra büyük sıkıntılar içine gireceğine ve ruhani durumunda problemlerin ortaya çıkabileceğine delalet etmektedir.

Rüyada Koyun Kesmek

Rüyada koyun kesmek, doğru sözleri ve iyi huyu terke dip ortalığı birden karıştıracağına ve de dedikodu yapma gibisinden huylar edineceğine yorulur.

Rüyada Ağaç Kesmek

Rüyada ağaç kesmek, kişilerin ihanete uğrayacağına bunun ile birlikte etrafında arkadaş olarak bildiği bütün kişilerden kötülük ile ikiyüzlülük göreceğine işaret etmektedir. Rüyanın sahibinin, suç işleme koşulu ile insanlara zarar verdiğine ve de kendisinin çok zarar gördüğüne veya göreceğine işaret edilir.

Rüyada Sakal Kesmek

Rüyada sakal kesmek, Her şey ile aynı anda baş etmekte zorlanan rüya sahibinin hayatında bulunmakta olan bazı durumları önceliğine göre ayırmış olduğunu ve bu şekilde idare etmekte olduğunu ifade eder. Kendini aynı zamanda bölünmüş hissetmek hali ile her şey ile uğraşırken zorlanmanın en büyük işaretidir.

Rüyada Söz Kesmek

Rüyada söz kesmek, beklemiş olduğu haberlerin olumsuz şekilde gelmesi üzerine istemiş olduğu işi kendi imkanları hali ile ortaya koyacağına ve de çok büyük bir başarıyı elde edeceği durumuna alamet eder.

Rüyada Kafa Kesmek

Rüyada kafa kesmek, genellikle insanlar arasında yapılmakta olan işlerin bunun ile birlikte bu insanlar arasında kurulan dostlukların çok kötü huylar yüzünden yıkılabileceğine de yorulur.

Rüyada Kendini Kesmek

Rüyada kendini kesmek, Yaşanan tüm olayların kişilerde çok derince izler bırakacağına ve de kendisine olan bütün saygısının kaybolacağı psikolojik sorunların baştan baş göstereceğine işaret etmektedir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani