Rüyada “Rüyada Kene Görmek” Görmek

Rüyada Kene Görmek

Rüyada Kene görmek, rüya sahibinin etrafında kendisi hakkında dedikodu yapan kişiler olduğuna işaret eder. Rüyada kene gören kimse, bu kişiler yalancı ve alçak olarak tabir edilir. Rüyada kene görmek, çünkü rüyayı gören kişiye sanki onun dostuymuş gibi durup, yaptığını destekliyormuş ve takdir ediyormuş gibi davranıp, rüya sahibinin yokluğunda da her türlü kötü sözü eden kişiler olarak ifade edilirler. Rüyada kene görmek genel anlamda kötü duyguları, düşünceleri olan ve kötülük yapma peşindeki kimselere işaret eder. Kene bazen yaşanacak olan sağlık sorunları olarak da değerlendirilir.

Rüyada Kene Görmek İslami Anlamı

İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; kene görmek aşağılık düşmanlara işarettir. Rüya sahibinin vücudunda bulunan kene üzüntü, mutsuzluk ve zarardır. İbni Sirin (r.a) buyurmuştur ki; bu rüya hain insana musallat olan düşmanı ifade eder. Rüyada görülen kene ayrıca haram mal yiyen adam olarakta ifade edilir.

Rüyada Kene Yapışması Görmek

Rüyada kene yapışması görmek, rüyayı gören kişinin sağlığıyla ilgili konulara delalet eder. Rüyasında kendisine kene yapıştığını gören kişi, bir anda rahatsızlanarak yataklara düşeceğine veya bir ev ya da iş kazası sonucu yaralanarak geçicide olsa uzun bir süre çalışacak hale geleceğine ve bu durumdan ötürü maddi ve manevi kayıplar yaşayacağına delalet eder.

Rüyada Kene Isırması Görmek

Rüyada kenenin ısırdığını görmek, rüya sahibinin maneviyatına işaret eder. Bu rüyayı gören kişinin çok büyük üzüntü duyacağı olaylar yaşayacağına ve bu nedenden ötürü herkesle bağını kopararak kendisini eve kapatacağına delalet eder. Rüya sahibinin başına gelen bu üzücü olaydan dolayı isyan edip günaha girmemek için kendisini duaya vereceğine ve sabretmeye çalışacağına delalet eder.

Rüyada Kene Öldürmek

Rüyada kene öldürmek iki şekilde yorumlanır. Rüya sahibinin kendisini koruyarak düşmanlarına fırsat vermeyeceğine delalet eder. Ayrıca rüya sahibinin kazancının bollaşacağına ve rahat bir yaşam süreceğine işaret eder.

Rüyada Kene Temizlemek

Rüyada kene temizlemek, rüya sahibinin yakınları ve ya yakın çevresindekiler daha şimdiden öldüğü zaman mirasını paylaşmanın ya da parasını yemenin hesabını yaptıklarına yorumlanır.

Rüyada Kene Çıkarmak

Rüyada kene çıkarmak, rüya sahibinin yataklara düşüp hastalanacağına, hiçbir zaman yokluğa ve geçim sıkıntısı yaşamayacağına, yaşam enerjisi ile dolacağına ve aile yaşantısında sorunsuz bir ilişki kuracağına delalet eder.

Rüyada Sırtında Kene Görmek

Rüyada sırtında kene görmek, rüyayı gören kişinin çevresi tarafından maddi ve manevi çıkar amaçlı kullanılacağına delalet eder. Bu yakın çevreler rüya sahibinin arkadaşı ve dostuymuş gibi davranıp kendi çıkarları doğrultusunda hareket ettiklerini işaret eder.

Rüyada Vücutta Kene Görmek

Rüyada vücutta kene görmek, rüyayı gören kişinin çevresine dikkat etmesi gerektiğini rüya sahibine kötülük ve düşmanlık yapmak için bekleyen insanların olduğuna işaret eder. Vücutta dolaşan kenenin kendisini soktuğunu görmesi ile yakın çevresi ve akrabaları tarafından zarar göreceğine ve bu zararı engelleyemeyerek büyük üzüntüler yaşayacağına işaret eder.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani