Rüyada “Rüyada Kendini Görmek” Görmek

Rüyada Kendini Görmek

Rüyada Kendini görmek, rüya bilimcilerinin dediklerine göre rüyada kendini görmek kişilerin kendilerini görürken egoist birer yapıda olması anlamına geldiği gibi güzel haber olarak da yorumlanmaktadır. Rüyada kendini gören kimse, bunun bilinçaltında da birer yansıması var olup olmadığı da merak edilmektedir. Rüyada kendini görmek, bazı rüya bilimcilerinin de dediği gibi, kişiler rüyalarında sadece geleceği görmemekte, bilinçaltında yatan bir takım gizlilikleri de rüya aracılığı ile görmektedirler.

Rüyada Kendini Görmek İslami Anlamı

İslam alimlerine göre rüyada kendini görmek değişik yorumlara ve fikirlere açık olabileceği türden anlamlara gelmekte ve çoğu kişiye göre değişmektedir. Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; rüyada kendini görmenin durumlarını rüyada kendini izlemek, aynada izlemek, kendini güzel görmek, kendini çirkin görmek, kendini ölmüş bir şekilde görmek vb. alt başlıklara göre ayıracak şekilde farklı açılardan yorumlanması gerektiğinden bahsetmiştir. İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; bu rüyayı gören kişilerin kendilerini seven, beğenen ve bencil bir kişiliğe sahip olduklarını söyleyerek yorumlamıştır. Kirmani (r.a) yorumu; bu kişiler rüyalarında kendilerini görürken sağlıklı ve mutlu dolu bir hayatın başlayacağını ve yaşamları süresince sağlıklı olacaklarını yorumlamıştır.

Rüyada Kendini İzlemek

Rüyada kendini izlediğini gören kişi sosyal hayatında ulaşacağı başarıya, çok büyük bir gelir kazanacağına ve güzel geçen işlere girişeceğine, mala ve mülke, sevdikleri ile beraber mutlu bir yaşama ve servete konacağına, yaptığı başarılar ile sevileceğine, yüksek bir mertebeye ulaşacağına yorumlanmaktadır.

Rüyada Kendini Aynada Görmek

Rüyada kişi eğer kendine aynada bakıyorsa, çok mutlu olaylar yaşayacağına ve bunun sonucunda kısmetinin güzel bir şekilde açılacağına işarettir. Rüya sahibi eğer her ne diledi ise bunun kabul olacağı ve muradına ereceğine işarettir.

Rüyada Kendini Hamile Görmek

Rüyada kendini hamile olarak görmek olumsuzluk ile açıklanır. Hayır, olabilecek bir iş değildir ve bu kişi ileride yaşayacağı hayal kırıklığına uğraması sonucu üzücü günlerin geleceğine, fakat bu üzücü günlerinde zaman içerisinde geçeceğine tabir edilir.

Rüyada Kendini Güzel Görmek

Rüyada kendini güzel gören kişilerin önlerinde güzel bir gelecekleri olacaklarına, başarılara imza atacaklarına ve uzun, sağlıklı bir şekilde hayatlarını sürdüreceklerine işaret eder. Kişi eğer kendini güzel kıyafetler içerisinde görürse de ileride kendileri için parlak dolu bir gelecek olacağına tabir edilmektedir.

Rüyada Kendini Çirkin Görmek

Rüyada kendini olduğundan çirkin görmek aslında kötü bir rüya değildir. Bu, rüyayı gören kişinin temiz kalpli olduğunu gösterir. Rüyayı gören kişi içinde kimseye karşı bir kin taşımadığı anlamına gelmektedir.

Rüyada Kendini Ölmüş Görmek

Rüyayı gören kişinin yaşamı uzun olacaktır.

Rüyada Kendini Mutlu Görmek

Mutlu olduğunu gören kişinin sıkıntıları ve problemleri çözülecek, huzur dolu bir yaşamın başlayacağına işaret edecektir.

Rüyada Kendini Ağlarken Görmek

Sessiz bir şekilde kendinizi ağlarken görürseniz bu berekete, rızka ve sevince işaret edecektir. Hane halkınız da rızk çoğalacak ve gelen bereket ile sevineceksiniz.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani