Rüyada “Rüyada Kefen Görmek” Görmek

Rüyada Kefen Görmek

Rüyada Kefen görmek, dinine ve geleneklerine bağlı, kalbi temiz, yardımsever ve ailevi değerlere önem veren biri anlamına gelmektedir. Bazı rüya tabircileri’nin yorumlarına göre, rüyada kefen almak bu kimse rüya sahibinin kendisidir ve bu özellikleri ile çevresinde büyük beğeni topluyordur.

Rüyada Kefen Görmek İslami Anlamı

Rüyada Kefen görmek, Kirmani(r.a)’ya göre de bu kişi rüyayı görenin hayatına girecek olan biridir. Rüyada kefen yıkamak, bu kimsenin gelişi rüya sahibinin hayatında büyük ve olumlu gelişmelere sebep olacaktır. Bazı rüya tabircileri’nin yaptığı yorumlara göre de rüyada kefen dikmek, bekar bayanlar için ise gelinlik ile tabir olunur.

İmam Nablusi (r.a) ise bu rüya ile ilgili olarak şu şekilde bir yorum yapmaktadır: “Her kim rüyasında kefen görürse dini anlamda bilgili bir kimse ile tanışacak demektir. Bu kişi kendisine dini anlamda yol gösterecektir.” Buna göre rüyada kefen görmek birçok yönden iyi anlamlar içermektedir.

Rüyada Kefenlendiğini Görmek

Rüyada kefenlendiğini görmek, aileye edilecek olan ihanetten son anda dönmeyi temsil eder. Rüyasında birini kefenlediğini gören biri düşmanlarının dolduruşuna gelerek ailesine ihanet edecekken son anda o düşmanların gerçekte nasıl emellere sahip olduklarını fark ederek bundan vazgeçer.

Rüyada Kefen Kesmek

Rüyada kefen kesmek, dedikoduların baş göstermesi anlamındadır. Rüyasında kefen kestiğini gören biri, çevresindeki insanların kendisi hakkında bazı söylentiler çıkardığını fark eder ve bu durumdan kurtulmak için mücadele verir.

Rüyada Kefen Dikmek

Rüyada kefen dikmek, ayıpların örtülmesi anlamına gelmektedir. Rüyayı gören kişi yanlış olduğunu geç fark ettiği bir ayıbını sonradan örterek çeşitli söylentilerin önüne geçecek ve olası dedikoduları da engellemiş olacaktır.

Rüyada Kefen Bezi Görmek

Rüyada kefen bezi görmek, zamanında kadri kıymeti bilinmeyen birine ihtiyaç duyulacağını işaret eder. Rüyasında kefen bezi gören biri varlığında hiçbir değer vermediği ve sevip saymadığı bir kişiyi yokluğunda arayacak ve ona ihtiyaç duyacak demektir.

Rüyada Kefen Yıkamak

Rüyada kefen yıkamak, iş hayatı ile ilgili yapılan planların yolunda gideceğine, engellerin bir bir ortadan kalkacağına ve rüyayı gören kişinin başarıya ulaşacağına delalet eder. Rüyasında kefen yıkadığını gören biri yaptığı planların engelsiz bir şekilde gerçekleşeceğine şahit olacaktır.

Rüyada Siyah Kefen Görmek

Rüyada siyah kefen görmek, hayırsız bir haber ile tabir olunur. Rüyasında siyah kefen gören biri alacağı kötü bir haber ile büyük bir yasa boğulacak ve hayatı alt üst olacak demektir.

Rüyada Yırtık Kefen Görmek

Rüyada yırtık kefen görmek, hayatta baş gösteren küçük olumsuzlukların kişinin hayatını çok fazla etkilediğine ve onu psikolojik rahatsızlıklara sürüklediğine işaret eder. Rüyasında yırtık kefen gören biri yaşadığı sıkıntılardan ötürü ruhsal bozukluğa maruz kalır.

Rüyada Kefen Almak

Rüyada kefen almak, kişinin hayırlı bir işe adım atarak bu işten olumlu sonuçlar elde etmek için çok çabalayacağını ima eder. Rüyasında kefen aldığını gören biri önemli bir işe başlayarak bu yolda büyük emek harcar.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani