Rüyada “Rüyada Kedinin Kaçması Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Kedinin Kaçması Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada kedinin katığını görmek yakın çevrenizde dost olarak bildiğiniz ancak içinde fesatlıklar yer alan bir kimsenin sizin hayatınızdan çıkıp gitmesine yorumlanmaktadır. Rüyada kaçan kediyi kovaladığınızı görüyorsanız hayırlı olayların olacağına yorumlanır.

Rüyaca kedinin kaçması kötülüklerin sıkıntıların rüya sahibinin ve ailesinin etrafından uzaklaşacağına etrafındaki kötü niyetli insanların çıkacağına işaret eder.

Rüyada Kedi Kovaladığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedi kovalamak rüya sahibinin iş ve aile yaşamındaki huzur ve mutluluğun bazı kişiler tarafından kıskanıldığına işaret eder. Rüya sahibinin iş ve aile yaşamındaki başarılarının, yakın tarafı tarafından çok sevilmesinin bazı insanları rahatsız ettiğine yorumlanır. Aynı zamanda rüyada kedi kovalaması rüya sahibinin yakın zamanda bir başarıyı yakalayacağına v aile ve iş yaşamında mutluluğa, maddi anlamda rahata erişileceğine işaret eder.

Rüyada kedi Isırdığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedi ısırması için İmamı Nablusi (r.a) demiştir ki; “Bir kedi ile mücadele ettiğini ve hatta kendisini tırmaladığını veya ısırdığını gören kimse, uzun bir hastalığa yakalanır. Sonra o hastalıktan kurtulur ve ya o kişiye şiddetli bir keder isabet eder. Sonra Cenab-ı Hak (C.C.) onu kederden kurtararak ona ferahlık ve sevinç ihsan eder.” yorumunda bulunmuştur.

Rüyada kedi ısırması hakkında Kirmani Hz. demiştir ki; “Bir kediyle tartışıp, onun kendisini tırmaladığını yahut ısırdığını görmek; uzun bir hastalığa tutulup ardından şifaya kavuşmaya, büyük bir üzüntünün ardından selamete çıkmaya delalet eder.”

Molla Cami Hz.’nin kedi ısırması hakkındaki yorumu ise kişiyi ısıran kedi erkek ise kişiyi hasta edeceğine, yataklara düşüreceğine, eğer dişi kedi ısırmışsa rüya sahibinin rahat bir sene geçireceğine yorumlamıştır.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kedi Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Bir Sürü Kedi Görmek Ne anlama Gelir?

Rüyada çok kedi görmek rüya sahibinin etrafında onun için uğraşan ve çalışan çok kişinin varlığına işaret eder. Rüyada bir sürü kedi görmek ve bu kedileri beslediğini görmek rüya sahibinin hayırlı işler yapacağına evine bolluk ve bereketin gireceğine iş hayatında başarılarının artacağına işaret eder.

Rüyada Kedi Sahiplendiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedi sahiplenmek, kişinin himayesinde çalışan personel ya da kol kanat gerdiği, sahiplendiği bir insan ile ilgili bir sorun yaşanacağına işaret etmektedir. Aynı zamanda rüya sahibinin yeni edineceği bir arkadaş ile ilk günden yaşayacağı bir soruna da işaret eder. Bir başka toruma göre ise rüyada kedi sahibi olmak ev halkından bir kimsenin hırsız olmasına delalet eder.

Rüyada Evde Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada evde kedi görmek rüya sahibi eğer evli değil ise aşk hayatında karşısına iyi kalpli, hayırlı bir kısmet çıkacağına işaret eder. Rüya sahibinin eğer borcu varsa bu borçlarını kısa süre içerisinde kapacağına da yorumlanmaktadır. Bu rüyayı gören kimsenin herkesin imreneceği bir yaşama sahip olacağı da yorumlanmaktadır. Rüyada kendi evinde kedi gören kimsenin fakirlikten kurtularak, rahat bir yaşam süreceğine, maddi sıkıntıların giderek evine bolluk ve bereketin gireceğine işaret eder.

Evden Kedinin Kaçması görmenin tabiri için, Rüyada Evden Kedinin Kaçması neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedi görmek 7 farklı şekilde yorumlanmaktadır. Bunlar; evlat, zina ve vefasızlık, zevce için cefa, feryat ve figan, hırsızlık, düşmanlık ve koğuculuktur.

İmam Nablusi Hz. göre rüyada kedi görmek, zina ile yapılmış bir çocuğun yol üzerine atılmasına işarettir. Bazen de çocuğun terbiyesi için çok disiplinli olan bir kadına işarette ettiğini söyler.

Rüyada dişi kedi görmek ise bir yandan faydası dokunurken bir yandan zararı dokunacak olan kişiye delalet eder.

İbn-i Sirin (r.a) tabirine göre rüyada kedi görmek ev halkından birinin tabiri ile yorumlanır.

Rüyada kedi görmek riyakar insanlar ile çalışmaya ya da bir konuda ümitsizliğe düşmeye de yorumlanmaktadır.

Rüyada Kara Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada siyah kedi görmek diyanet tarafından rüya sahibinin uzun süredir yaşamış olduğu sıkıntıların bir süre daha devam edeceğine, rüya sahibinin sabrı sonucunda selamete erileceği şeklinde yorumlanır. Rüyada kara kedi görmek yaşanılan sağlık sorunlarının sona ereceğine, huzurlu günlerin geleceğine işaret eder. Rüya sahibinin büyük kazançlar elde edeceğine ve musibetlerin def edileceğine, sevinç ve mutluluk dolu günlerin yaşanacağına, hem iş hem aile yaşantısının düzene gireceğine delalet eder.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani