Rüyada “Rüyada Kedi Isırması Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Kedi Isırması Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada Kedi Isırması, birçok kişinin araştırdığı ve rüyada çok fazla görülen olayların başında gelmektedir. Farklı şekillerde görülen rüyada kedi ısırması, aynı zamanda farklı durumlarda da görülebilirken rüyalarda farklı anlamlar taşıyabilmektedir. Rüyada Kedi Isırması, konusunda İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; Rüyada kedi görmek zinadan olan ve bilinmeyen bir çocuğu işaret etmektedir. Bununla birlikte rüyada elini kedi ısırması olayını da düşman, hırs ve kötülük olarak yorumlamıştır.

Rüyada Kedi ısırması İslami Anlamı

Rüyada kedi ısırması, birçok farklı anlama gelebilen kedi ısırması genel olarak rüya yorumcuları tarafından iyiye dalalet etmediği şeklinde yorumlanmaktadır. Bu bağlamda bir kişi rüyasında kendisini bir kedinin ısırdığını görmüş ise bu rüyanın can sıkıcı ya da moral bozucu, keyifsiz bir olaya işaret ettiği söylenebilmektedir.

Rüyada kedinin ısırdığını görmek, böyle bir rüya gören kişinin olaylar karşısında çıkmaza düşeceği ve olaylar arasında kararsız kalabileceğine yorumlanır. Rüyada kedinin birini ısırması, mutsuz olabileceği yorumcular tarafından ifade edilmektedir. Diğer bir kesime göre ise eğer rüyada bir kişiyi ısıran kedi sahipli ise gerçek hayatta şansın ve mutluluğun habercisi olabilmektedir.

Rüyada Kedi Isırması ve Kanaması

Rüyada kedi ısırması ve kanaması gören kişiler çoğu kez kedinin ısırdığı yerin kanadığını da görebilmektedir. Eğer bir kişi rüyasında kendisini bir kedinin ısırdığını ve ısırılan yerin kanadığını görüyor ise bu durum İslami rüya tabirlerine göre sıkıntılardan ve darlıktan sonra ferahlığa ve mutluluğa erişeceğine yorumlanmaktadır. Bu rüyayı gören kimse yaşadığı kederli ve mutsuz günlerin ardından huzurlu ve mutlu günlere erişecektir.

Rüyada Parmağını Kedi Isırması

Rüyada parmağını kedi ısırması, İslam âlimleri tarafından olumsuz olarak yorumlanmaktadır. Rüyasında bir kişinin parmağını bir kedinin ısırdığını görmesi; o kişinin bir düşmanının hazırladığı tuzağa düşeceğine, zor durumda kalacağına ve hatta hayata kimseye boyun eğmeyerek kendi başına tutunmaya çalışacağına delalet etmektedir. Bu rüyayı gören kimsenin düşman şerri ile karşı karşıya kalacağı da diğer yorumlardan birisi olmaktadır.

Rüyada Kara Kedi Isırması

Rüyada kara kedi ısırması çok sık görülen rüyalardan bir diğeridir. Kişinin rüyasında bir kara kedinin kendisini ısırdığını görmesi; İslam alimleri tarafından o kişinin zor ve sıkıntılı günlere gireceği, huzurunu kaçıracak olumsuz olaylar ile karşı karşıya kalacağı ve uzun bir zaman sonra bu zor günleri bir çırpıda atlatabileceği şeklinde tasvir edilmektedir.

Rüyada Yavru Kedi Isırması

Rüyada yavru kedi ısırması olayının yorumu alimler tarafından iyi yönde değildir. Kişinin rüyada kendisini yavru bir kedinin ısırdığını görmesi; çevresinde dost görünen düşmanların var olduğuna yorumlanırken aynı zamanda kedinin yavru olması bu düşmanların güçsüz ve pasif olduğunu rüya tabirlerinde ifade etmektedir.

Rüyada Beyaz Kedi Isırması

Rüyada beyaz kedi ısırması alimler tarafından iyiye yorumlanmaktadır. Birçok rüya yorumcusu rüyada kedi görmenin maddi sıkıntılara işaret ettiğini ifade etmektedir. Yine bu alimler rüyada bu kedinin beyaz olduğunu ve ısırdığını ise var olan maddi sıkıntıların ve parasal sorunların kısa bir sürede kişinin aşabileceği ve maddi anlamda feraha ulaşabileceği yönünde tasvir etmektedir. Dolayısıyla da rüyada bir kişiyi beyaz bir kedinin ısırması maddi ferahlık olarak olumlu bir şekilde yorumlanmaktadır.

Rüyada Kedi Isırmasından Kurtulmak

Rüyada kedi ısırmasından kurtulmak iyi bir rüya yorumuna karşılık gelmektedir. Birçok rüya tabirine göre rüyada kedi görmek borçlara, maddi sıkıntılara ve hatta dost görünümlü düşmanlara dalalet etmektedir. Buna istinaden Cafer-i sadık (r.a) rüya tabirlerinde bir kişinin rüyasında kedi ısırmasından kurtulduğunu görmesi borçlarından, sıkıntılarından ve dost görünen düşmanlarından kurtulduğunun anlamına geldiğini söylemektedir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

  1. Dilek buyuran dedi ki:

    Rüyamda bir çocuk elinde birazı bölünmüş ekmek getirdi. Yanında bir kadın vardı ve oğlan çocuğu idi.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani