Rüyada “Rüyada Kedi Almak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Kedi Almak Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada kedi görmek öncelikle çocuk sahibi olacağınıza yönelik yorumlanır. Ancak bunun yanı sıra çevrenizde düşmanların da olduğunun göstergesidir. Diğer bir yandan evli olan kadının eşi ile bir takım sıkıntılar yaşacağını da işaret etmekte. Direk olarak kedi görmek ile eylemler arasında farklılık baş gösteriyor. Örnek verecek olursak rüyada kedi sahiplenmek yani almak için farklı yorumlar mevcut durumda. Bunlardan söz etmek gerekirse;

  • Rüya sahibi erkek ise hayırlı bir evlat sahibi olacağına yorumlanır.
  • Kadın tarafından görülen rüya ise üçüncü şahıslar tarafından eşiyle sorunla yaşayacağının habercisi niteliğindedir.
  • Eşler arasında ki birliğin bozulacağına da işaret etmektedir.

Rüyada Kedi Almak Diyanet Yorumu

İbn-i Sirin ( r.a.) yorumuna göz atacak olursanız; rüyada kedi almak kişinin gerçek hayatta zor bir yolculuk ile karşı karşıya kalacağı anlamına gelmektedir. Erkeklere yönelik yorumda sıkıntılı günlerin habercisi olarak ifade edilir. Ancak sıkıntılı günlerin kısa bir süre içerisinde atlatılacağı ve beraberinde refah dolu günlerin geleceğini de bildirir. Diyanet rüyada evde kedi görmek adına kadın yorumuna da yer vermekte. Bu sefer rüyayı gören kadın ise evliliği ile alakalı olarak bir takım sorunlar yaşanacağına işaret eder. Hatta huzurun kaçması ve evliliğin sona ermesi şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Cinsiyete Göre Kedi Almanın Anlamı

Rüyada yavru kedi görmek gibi cinsiyete bağlı olarak da farklılık baş gösterir. Örneğin rüyada dişi olan kediyi almak maddi anlamda sorunları işaret etmekte. Özellikle de iş hayatından kaynaklı olarak sorunların yaşanacağı şeklinde ifade edilir. Beraberinde ise maddi olarak darlık yaşanacağına yorumlanmakta. Bununla beraber erkek kedi almak hakkında da farklı yorumlar mevcuttur. Şöyle ki bu sefer bolluk ile bereket anlamına gelmesi dikkat çekiyor. Dişi kedi almaktan çok farklı bir şekilde yorumlandığı açık durumdadır. Erkek kedi almak hanede yaşanacak olan mutlu günlerin de habercisi olmakta.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kedi Görmek neye işarettir? İslami kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Kedi Aramak Ne Demek?

Rüyada kedi aradığınızı görüyorsanız, bu durum maddi sıkıntıların habericisi olarak bildirilir. Ancak sıkıntıların uzun süreli olmayacağını belirtmek gerek. Maddi sıkıntıların kısa sürede içerisinde son bulacağı şeklinde yorumlara sahiptir. Bununla beraber rüya sahibinin kariyer basamaklarını hızlı bir şekilde çıkacağı şeklinde de anlam kazanmakta. Nitekim maddi sıkıntıların da bu kariyer basamakları ile kısa sürede son bulacağı açıktır. Rüyada kedi sevmek için de aynı şekilde başarılı ve huzurlu bir hayata sahip olacağınız bildirilir.

Rüyada Yavru Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedi yavrusu görmek bağımsızlık olarak yorumlanır. Örneğin bir türlü kopamadığınız bazı kişilerden uzaklaşacağınıza yönelik anlam kazanmakta. Kişinin bu rüya akabinde ‘hayır’ demeyi öğrenmesi de söz konusudur. Bazı kararların daha net bir şekilde alınacağına işaret eder. Böylece yeni şeyleri keşfetme yolunda ilerleceğinizi de bildirmekte. Rüyanın hem masumiyeti hem de saflığı işaret ettiğini de belirtmek gerek. Kişinin özel hayatında temiz ve saf duygularla karşı karşıya kalacağı şeklinde yorum kazanmakta. Hatta köklü bir şekilde hayatınızda değişikliklere gideceğinizi de müjdeleyen rüyalar arasında gösterilir.

Rüyada Kedi Sayısının Fazla Olması Ne Demek?

Rüyada bir sürü kedi görmek için de farklı yorumlara yer verilir. Yani eylemler ve kedinin cinsiyeti dışında sayısı da yorumlara etki etmekte. Örnek verecek olursak kedi sürüsü ile karşı karşıya kalmanız halinde aile hayatında bir takım sorunların baş göstereceği bildirilir. Hatta birden fazla düşmana sahip olduğunuzu da işaret etmektedir. Bu durumdan kaynaklı olarak rüya sahibi ile ailesinin bazı sorunlarla karşılaşması söz konusudur.

Kedi Saldırması görmenin tabiri için, Rüyada Kedi Saldırması neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Kedinin İslami Yorumları Nelerdir?

Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyada birden fazla kedi görmek kişinin topluluk içerisinde rezil bir hale geleceğini sembolize etmekte. Bunun devamında kedi sürüsünün arkadaş canlısı olan bir takım insanların hayatınıza gireceği şeklinde de yorumlanır. Rüyada çok kedi görmek yavrulara bağlı olarak da farklı anlamlar kazanır. Yani yavru kedi sürüsü görenler için, yakın zamanda küçük problemlerin yaşanacağı bildirilir.

Rüyada Kedi Sürüsünü Beslemek Ne Anlama Geliyor?

Rüyada kedi beslemek ile alakalı olarak ihanet terimlerine yer verilir. Yani yakın zamanda rüya sahibinin yakınlarından kaynaklı ihanet ile karşı karşıya kalacağını işaret etmekte. Devamında rüya sahibinin bu kişiler tarafından zor durumla kalacağı şeklinde de yorumlanır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani