Rüyada “Rüyada Kazmak” Görmek

Rüyada Kazmak

Rüyada Kazmak, rüya yorumcularına göre sır saklamak anlamına gelir. Rüyada kazdığını gören kimse, rüyayı gören kişi sevdiklerinden veya yakınlarından önemli bir sır saklar. Rüyada kazmak, hane içinde saklanan sırlar olarak bilinen bu rüyasının anlamı Diyanet tarafından farklı olarak yorumlanır. Diyanet’e göre rüyasında kazan kişi bir şey için çaba sarf eder.

Rüyada Kazmak İslami Anlamı

İslam alimlerine göre ise rüyada kazmak birden fazla anlamlara yüklenir. Rüyayı gören kişinin nasıl kazdığı ve ne kazdığına göre rüyanın anlamı yorumlanır. İmam Nablusi (r.a) rüyasında kazanın rüyasını, rüyada toprak kazmak, rüyada çukur kazmak, rüyada mezar kazmak veya rüyada kuyu kazmak gibi anlamlarıyla yorumlanması gerektiğini duyurmuştur.

Rüyada Toprak Kazmak

Rüyada toprak kazmak, rüya yorumcularına göre bereket ve bolluğu yaşamak için çaba sarf etmek anlamına gelir. Rüya sahibi alacağı bir para ya da iş yerinden alacağı iyi bir avans için çaba gösterebilirler. Diyanet’e göre bu rüya büyük bir sır saklamak anlamına gelir

Rüyada Çukur Kazmak

Rüyada çukur kazmak, rüya sahibinin hanesi içinde kendinden gizlenen bir olay olması anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin eşi ya da çocukları kendinden habersiz bir iş yapar. Diyanet’e göre bu rüyayı gören kişi kendinden bir sırrı saklamaya çalışıyordur.

Rüyada Mezar Kazmak

Rüyada mezar kazmak, rüya yorumcularına göre kötü olaylar yaşamak anlamına gelir. Rüyayı gören kişi yakın zamanda bir kaç tartışma içinde bulunacak ve ağız dalaşları yaşanacaktır.

Rüyada Kuyu Kazmak

Rüyada kuyu kazmak, saklanan sırların bir başkası tarafından duyulması anlamına gelir. Kişi bilmediği bir şeyi öğrenecek ve yeni olaylar içinde bulunacaktır.

Rüyada Bahçe Kazmak

Rüyada bahçe kazmak, rüya yorumcularına göre rüyayı gören kişinin bahçe kazması miras sahibi olması anlamına gelir. Rüya sahibi beklenmedik bir gelirin tek başına sahibi olacaktır.

Rüyada Tünel Kazmak

Rüyada tünel kazmak, rüya yorumcularına göre rüya sahibinin iş yeri ile kötü bir ilişkiye girmesidir. Beklenen paraların uzun süre daha gelmeyeceğini işaret eden bir rüya olmaktadır. Diyanet’e göre bu rüyayı görenin Allah ile arasında bir sır vardır.

Rüyada Maden Kazmak     

Rüyada maden kazmak, rüya sahibinin uzun süre bir iş ile meşgul olması anlamına gelir. Ancak rüyada madeni kazan kişi mutlaka büyük bir kısmeti bulmuş ya da bir miras sahibi olmuştur. Diyanet’e göre madeni bulan hayatı içinde şifa bulmuş olur. Ağrı ve sızıları ortadan kaybolur. Önemli ya da önemsiz tüm hastalıklarının dermanını hayatı boyunca bulacaktır.

Rüyada Tarla Kazmak

Rüyada tarla kazmak, rüya yorumcularına göre tarlayı kazanan hayatında kardeşleri ile anlaşmazlıklar yaşanır. Miras gibi önemli para mevzuları aile içi huzuru bozacaktır. Kişi kendi hakkını ararken bir takım kimselerle kötü olacaktır. Diyanet’e göre rüyayı gören kimse hayırlı ve büyük bir iş haberi alır. Kişi kalan hayatı boyunca ailesi veya çocuklarına yetecek kadar önemli bir varlıktan bahsetmektedir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani