Rüyada “Rüyada Kavga Etmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Kavga Etmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada kavga ettiğinin görülmesi rüyanın nasıl görüldüğüne göre farklı şekillerde tabir edilebilmektedir. Rüya kavga etmek, genel olarak hayırlı ve güzel olarak yorumlanmaktadır. Rüyada kavga görmek bazen gerçek hayatta da kavga edeceğine işaret eder. Rüyada ateşli ya da keskin bir aletle kavga etmek; şaşkınlık yaratacak ve hayırlı işlere delalet eder.

 • Rüyada kavga etmek Diyanet yorumu; rüya sahibi erkek ise ve rüyasında silahla kavga ediyorsa bir kadınla evlenmek için ona güzel görünmeye çalıştığı şeklindedir. Rüya sahibi kılıçla kavga ediyorsa gerçek hayatta rakiplerine karşı galip gelebilmek adına çabaladığına delalet eder.
 • İmamı Gazali (r.a) yorumunda; bir insanla düşman olacağına ya da anlaşmazlığa düşeceğine delalet eder. Rüyasında savaşta kılıçla kavga ettiğini gören kimse, Allah (C.C) yolunda cenk ve kavga edeceğinden dolayı şerefe kavuşur.
 • Bazı yorumculara göre rüyada kavga etmek ya da birinin kavga ettiğini görmek; rüya sahibinin çevresinde parmakla gösterilecek ve özenilecek bir hayata sahip olacağına delalet eder. Allah-u Teala tarafından müjdelenen bu hayat için, Allah’a yönelmeyi telkin eden bir rüyadır.

Rüyada Tanıdık Biriyle Kavga Edildiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada tanıdık biriyle kavga etmek, rüyada kavga edilen kişinin kim olduğuna göre farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Rüyada tanıdık biriyle kavga ettiğinin görülmesinin farklı yorumları şu şekildedir;

 • Rüyada anneyle kavga edildiğinin görülmesi; rüya sahibinin uzun süredir uğraştığı bir iş için bol kazanç elde edeceğini delalet eder. Bu rüya, rüya sahibine uzun ömür ve sağlıklı bir hayat müjdeler.
 • Rüyada babayla kavga edildiğinin görülmesi; rüya sahibine babasıyla yaşayacağı ciddi sorunları işaret eder. Rüyada babayla kavga etmek, bazı yorumculara göre rüya sahibinin bazı konularda anlatmak istediklerini anlatamayacağı ve kendini kabul ettiremeyeceği şeklinde yorumlanır.
 • Rüyada eşiyle kavga edildiğinin görülmesi; aile içerisinde birlik ve beraberlik olacağına delalet eder. Rüya sahibi erkek ise ve karısıyla kavga ediyorsa, güçlü bir beraberlik olacağına ve devamının hayırlı bir şekilde geleceğine işarettir.
 • Rüyada kayın valide ile kavga etmek; rüya sahibine kayın validesi ile güzel geçecek zamanları müjdeler. Güven dolu uzun bir beraberliğin simgesidir.
 • Rüyada arkadaşla kavga etmek; rüya sahibinin üzüntü ve sıkıntılarının devam edeceğine işaret eder. Rüyada kadın bir arkadaşınızla kavga ettiğinizi görürseniz, o arkadaşınızdan çok büyük bir yardım göreceğiniz şeklinde yorumlanır.

Rüyada Tanınmayan Biriyle Kavga Edildiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada tanımadığın biriyle kavga etmek; rüya sahibine cephe alacak inşalar olacağına ve rüya sahibinin bu insanlara karşı hırçın davranacağına işaret eder. Bunun yanı sıra bazı yorumcular rüyada tanımadığın birini görmeyi; rüya sahibinin hoşlanmadığı birinin, sevdiklerinden birine zarar vereceği şeklinde yorumlanmaktadır.

Sık Görülen rüyalardan, Rüyada Kavga Görmek neye işarettir? İslami Kaynaklardan anlamını okuyabilirsiniz. 

Rüyada Erkekle Kavga Edildiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada erkekle kavga etmek; rüya sahibinin sevdiği bir kişiden alacağı destek ile sıkıntılarına çözüm bulacağına işaret eder. Rüya sahibinin yasal süreçlerle uğraşacağı, hakkını savunacağı şeklinde de tabir edilir. Câferi Sâdık (r.a) demiştir ki; rüyasında bir erkekle kavga ettiğini gören kimse, Allah’ın izniyle maddi ve manevi sorunların aşılacağına delalet eder.

Rüyada Sözlü Kavga Edildiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada sözlü kavga etmek; rüya sahibine hayattan en büyük beklentisini yaşama şansını müjdeler. Rüya sahibi ticaret ile uğraşıyorsa; çok daha iyi yerlere geleceğine ve bol kazanç elde edeceğine işaret eder. Rüya sahibi bir anne ise; çocukları ve torunlarıyla hep bir arada bulunacağına ve onlardan yana hayır göreceğine delalettir. Bazı yorumcular rüyada sözlü kavga ettiğin görülmesini; rüya sahibinin canının derdine düşeceği ve sıkıntılı zamanlar geçireceği şeklinde yorumlamaktadır.

Rüyada Bıçakla Kavga Edildiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada bıçakla kavga etmek; rüyada görülen bıçak kılıca benziyorsa rüya sahibine Allah (C.C) yolunda savaş vereceği şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibi erkek ise; sert mizaca sahip, kavgacı bir kadınla evleneceğine işaret eder. Bazı yorumcular rüyada bıçakla kavga edilmesini, dağılmaya ve ayrılık yaşanacağına, sevdiği bir kişi ile arasının açılacağına tabir eder.

Rüya bir kimseyi bıçakladığını görmek ise bıçakladığının görüldüğü kişi ile rüya sahibinin birbirine eziyet edeceği şeklinde yorumlanır. İbn-i Sîrîn (r.a) tabirine göre; rüyada görülen bıçak ya da ustura dil anlamına gelir. Bir erkeğin rüyasında bıçakla kavga ettiğini görmesi, bir kadın sebebiyle başka biriyle tartışacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Erkekle Sopayla Edildiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen sopa, çok hayırlı ve güzel anlamlar içermektedir. Maddi anlamda güçlü olmaya, her geçen gün atan mal varlığına, şansının ve kısmetinin açık olacağına işaret eder. Rüyada sopayla kavga etmek ise hayırlı kişilerle yapılacak iş ortaklığını ve görüş birliğini ifade eder. Rüya sahibinin yaşadığı küslük ve kavgaların biteceğine, huzurlu günlerin geleceğine işaret eder.

Rüyada Kadınla Kavga Edildiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada kadınla kavga etmek; rüya sahibinin iş hayatının bozulmasına sebep olan kişileri ve rakiplerini bozguna uğratacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin iş hayatındaki bütün zorlukları yeneceği ve başarılı olacağına delalet eder. Rüyada tanınmayan bir kadın ile kavga edilmesi, rüya sahibinin yaşadığı sorunlardan kurtulacağına işaret eder. Rüyada kadınla kavga etmenin diğer yorumları işe şöyledir;

 • Rüya sahibi bir kadın ise; bir dönemi kazançlı, sağlıklı ve mutlu geçiriyorsa bir dönemi tam tersi sıkıntılı geçireceğine işarettir. Bazı yorumcular rüyada kadın kadına yapılan bir kavgayı, rüya sahibinin yakın bir arkadaşından alacağı destek şeklinde yorumlamaktadır.
 • Rüyada yaşlı bir kadınla kavga etmek, rüya sahibinin yakın zamanda yaşadığı bir ayrılığın son bulacağını müjdeler.
 • Rüyada kadınların kavga ettiğini görmek; rüya sahibinin aile hayatında huzurlu olacağı ve büyük gelişmeler yaşanacağı şeklinde yorumlanır. Aile olarak yapılacak iş ile çok büyük paralar kazanılacağına delalet eder.
 • Rüyada birden fazla kadınla kavga ettiğini görmek, genel olarak hayırlı yorumlanmaz. Rüya sahibinin çok sıkıntılı günler geçireceğine, geçim zorluğu yaşayacağına delalet eder.

Rüyada Aileyle Kavga Edildiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada aile ile kavga etmek; rüya sahibinin karşına çıkacak olan iyi kalpli insanları temsil etmektedir. Rüya sahibi bekar ise, aile büyüklerinden alacağı destekle evleneceğine ve güzel bir düğün yapacağına işaret eder.

Rüyada Akrabayla Kavga Edildiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada akrabayla kavga etmek; rüya sahibine çok huzurlu ve mutlu olacağı bir dönemi müjdeler. Rüya sahibinin emeklerinin karşılığını fazlasıyla alacağına, sevdiklerinin desteğiyle sıkıntılarından kurtulacağına işaret eder. Bu rüya psikolojik olarak yorumlandığında, rüya sahibinin bilinçaltında başkaları tarafından engellediği fikrini ifade etmektedir. Bu rüyayı gören kimse, başkalarının engellemeleri ya da olumsuz etkileri nedeniyle yavaşlamaması gerektiğini bilmelidir.

Anne ile Kavga Etmek tabiri için, Rüyada Anne ile Kavga Etmek neye işarettir? Yazımızdan anlamını okuyabilirsiniz.

Rüyada Başkasının Kavga Ettiğinin Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada başkasının kavga ettiğini görmek; rüya sahibinin aile bireylerine büyük yardımlarda bulunacağı şeklinde yorumlanır. Bazı yorumculara göre rüya sahibinin başkasının malına göz dikerek menfaat elde edeceğine delalet eder. Rüya alimlerinin kenzül menamına göre; rüya sahibi kavga ettiğini gördüğü kişilerle hayırlı bir dostluk kuracak ve bu dostluk ömür boyu sürecektir.

Rüyada Kavgayı Ayırdığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada kavga eden birilerini ayırdığınızı görmek, çevrenizde olan olaylarda hakemlik yapacağınız ve adil olmanız gerektiğine işaret eder. Bazı yorumculara göre, rüya sahibinin iyi düşünceler ile çıktığı bir yolda hayır görmeyeceği şeklinde yorumlanır. Bu rüya, rüya sahibinin geçmişte aleyhine sonuçlanan bir olayın tekrar gündeme geleceği ve bu sefer lehine olacağını da müjdelemektedir. Rüyada kavga ayırmak ile ilgili farklı yorumlar ise şu şekildedir;

 • Rüyada kavga ayırırken dayak yediğini görmek; rüya sahibinin büyük bir hayal kırıklığı yaşayacağı ve parasını çok yakın bir dostuna kaptıracağı şeklinde yorumlanır. Rüya sahibine üst üste gelen aksileri delalet eden bu rüya, rüya sahibinin sağlık açısından da sorunlar yaşayacağına işaret eder.
 • Rüyada aile içerisinde olan bir kavgayı ayırmak; akraba ile yapılan ticaretin bozulmasına işaret eder. Rüya sahibi evli ise, rüya sahibinin eşinin ailesi ile kendi ailesinin arasında kalacağı ve bazı tartışmalara şahit olacağı şeklinde yorumlanır.
 • Rüya kavga ayırmanın psikolojik yorumu ise; rüya sahibinin hayatında bulunan, insanların özel yaşamına burnunu sokan, sürekli eleştiren ve mutsuz bir insana işaret eder.

Rüyada Birisine Yumruk Attığının Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada yumruk görmek, güç kazanmak anlamına gelmektedir. Rüyada görülen yumruk, rüya sahibini çevresindeki fırsatçı inşalara karşı uyarmaktadır. Rüyada yumruk atmak ise, rüya sahibine dost görünen yakın bir tanıdığı tarafından ihanete uğrayacağı şeklinde yorumlanır. Rüyada yumruk atmak ile ilgili farklı yorumlar ise şu şekildedir;

 • Rüyada kendine yumuk attığını görmek, beklenmedik bir darbe alacağına, ihanete işaret eder.
 • Rüyada bir tanıdığına yumruk attığını görmek, yumruk atılan tanıdığın başına bir felaket geleceği şeklinde yorumlanır.
 • Rüyada tanınmayan birine yumruk attığını görmek, rüya sahibinin iş hayatında belirsizlikler olduğuna ve karşısına çıkan insanların güvensiz olduğuna işaret eder.
 • Rüyada yumruk attığının görülmesi psikolojik yorumu; özellikle çocukluk yıllarında şiddet gören, ailesi tarafından baskılanan ve hayatı boyunca korkularla yaşamış kişileri temsil eder.

Rüyada Silahlı Kavga Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen silahlı kavga, rüya sahibinin çevresindeki güçlü ve tehlikeli düşmanları simgeler. Rüyada tanınmayan kişilerin birbirine silah çektiğini görmek, rüya sahibinin tehlikeli durumlarda kalacağına delalet eder.

Babayla Kavga Etmek görmenin tabiri için, Rüyada Babayla Kavga Etmek neye işarettir? Dini Kaynaklardan Alimlerin yorumunu okuyabilirsiniz.

Rüyada Düğün ve Kavga Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kavga ve düğün bir arada görülürse, rüya sahibinin yaşayacağı güzel bir olayın hayırlı bitmeyeceği şeklinde yorumlanır. Rüyada düğünde kavga çıktığını gören kimsenin, bir türlü sonuca bağlamadığı bir iş için fikir alacağına ve daha çok kafasının karışacağına işarettir.

Rüyada cami ve kavga görmek ise toplumsal bir karmaşasının işaretidir. Rüya sahibinin kalabalık bir ortamda bulunacağı ve bu ortamda yaşanacak olumsuz olayları delalet eder. Rüyada köyde kavga görmek ise kültür çatışmasına delalet eder. Rüya sahibinin kültür, eğitim ve hayata karşı bakışının uyuşmadığı kişilerle bir arada olacağına işarettir. Rüyada işyerinde kavga görmek, rüya sahibinin ticarette zorluk yaşayacağına delalet eder. Rüya sahibi çalışan ise en başarılı ve en gözde personel olacağına işarettir.

Rüyada Kan ve Kavga Görülmesi Ne Anlama Gelir?

Rüyada kan ve kavga görülmesi, hayırlara vesile edilir. Çünkü bu rüya, gerçek hayatta tam aksine delalet eder. Rüya sahibinin gerçek hayatta yaşayacağı bir kavgayı yaşamayacağı şeklinde yorumlanır. Rüyada görülen kan, rüya yorumcularına göre rüyanın bozulduğu ve tam tersi olacağı şeklinde tabir edilir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani