Rüyada “Rüyada Karınca Görmek” Görmek

Rüyada Karınca Görmek

Rüyada Karınca görmek, rüya yorumcularına göre rüyada karınca görmek rüya sahibine bereketlilik kazandırır. Rüyada karınca gören kimse, bu rüyayı gören kişi hanesine kısmet girer. Kısmeti dolup taşar. Rüyada karınca yemek, ancak Diyanet’e göre bu rüya kişinin helal para kazanması ve kendi çalıştığı parayı harcamasına işaret eder.

Rüyada Karınca Görmek İslami Anlamı

Rüyada Karınca görmek, İslam alimlerine göre, bereket ve çalışkanlığı bir arada sembol eder.  Rüyada karınca silkelemek, ancak İslam alimleri bu rüyanın rüyayı gören kişinin karıncayı rüyasında nasıl ve ne şekilde gördüğüne göre yorumlanması gerektiğini söylerler. İmam Nablusi (r.a) rüyada karınca kusmayı, rüyada karınca ezmek, rüyada karınca beslemek, rüyada karınca öldürmek veya rüyada karınca almak gibi farklı anlamlarına göre yorumlanacağını buyurmuştur.

Rüyada Karınca Ezmek

Rüyada karınca ezmek, rüya yorumcularına göre rıskı ve kısmeti kişinin elinin tersiyle itmesi anlamına gelir. Rüya sahibi yakın zamanda kendisi için oldukça hayır sağlayacak bir işi reddetmiştir.

Rüyada Karınca Beslemek

Rüyada karınca beslemek, rüya sahibinin Allah yolunda sevap işlemesi anlamına gelir. Rüyayı gören kişi hayırlı bir işe sebep olacak işler yapar. Diyanet’e göre bu rüya Allah katında hayırlı bir iş yapmaktır.

Rüyada Karınca Öldürmek

Rüyada karınca öldürmek, rüyayı gören kişinin kazancını savurması ve boşa harcamasına işaret eder. Rüya sahibi savurduğu parayı kendi kazancıyla yapar. Ancak Diyanet’e göre bu rüyayı gören kişi çocuğuna, eşine yada aile fertlerinden birine yanlış bir davranışta bulunmuş olur.

Rüyada Karınca Almak

Rüyada karınca almak, rüya yorumcularına göre kişinin bol kazanç elde edeceği bir iş yapması anlamına gelir. Kişi yaptığı bir işten büyük paralar kazanır. Ancak Diyanet’e göre bu rüya miras hakkı harcamak ve yatırım yapmaktır.

Rüyada Karınca Sürüsü Görmek

Rüyada karınca sürüsü görmek, rüya yorumcularına göre hane içine yağacak berekettir. Ardı ardına kısmet alınır. Hane içine yağmur bereketi ile helal para akar. Diyanet’e göre bu rüyanın farklı bir anlamı vardır. Bu rüyayı gören kişinin ailesi birbirine hayırlı fertlerden oluşur.

Rüyada Kanatlı Karınca Görmek

Rüyada kanatlı karınca görmek, rüyayı gören kişinin sevinçten havalarda döneceği bir anlama gelir. Hayırlı bir iş haberi alınır. Bekar bir kimse için bu rüya hali vakti yerinde bir kimse ile evlenmek anlamına gelir.

Rüyada Karınca Yuvası Görmek

Rüyada karınca yuvası görmek, rüyada karınca yuvası gören kişinin hanesi içinde hayırlara vesile işler yaşanır. Hane içinde bekar bir kimse varsa yakın zamanda nişan yada düğün gibi haberler duyulur. Diyanet’e göre bu rüyayı gören kişi birden fazla çocuğa sahip olacaktır.

Rüyada Vücudunda Karınca Görmek

Rüyada vücudunda karınca görmek, rüya yorumcularına göre büyük şifa bulmak anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin bir hastalığı varsa yakın zamanda bu hastalığından kurtulur. Kişinin hanesi içinde bir hastası varsa iyileşmesi söz konusu olacaktır. Hastalıkların ve ağrıların tamamen kaybolarak iyileşme sürecine girmektir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani