Rüyada “Rüyada Karanlıkta Kalmak” Görmek

Rüyada Karanlıkta Kalmak

Rüyada Karanlıkta kalmak, rüyayı gören kişinin içine düştüğü zor günleri, sıkıntılı ve çaresiz günlerini anlatmaktadır. Ayrıca karanlıkta kaldığını görmesi içine düşeceği zorlukları da ifade etmektedir. Dini yorumcumuz olan Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; bu rüyayı gören kişiler ana konu başlığımız olan rüyada karanlıkta kalmakile aynı anlamı taşımamanın yanı sıra sokak da olduğunu görmek daha hayırlara çıkmaktadır.

Rüyada Karanlıkta Kalmak İslami Anlamı

Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; rüya sahibinin karanlıkta olduğunu görmesi herkesten bir şeyler saklayarak kötü işlere bulaşacağını ya da bulaştığını bu durumun rüya sahibine yansıtıldığı delalet eder yorumunu yapmıştır. Rüyada evde karanlıkta kalmak, bu durumdan dolayı sıkıntıya ve bunalıma girileceğini, bu durumlar karşısında çaresizliğe düşüleceğini işaret eder. Bu rüyayı görmek kişinin Allah korkusunun içinde çok fazla yaşadığını ve ahiret için büyük uğraşlar verdiğini de ifade etmektedir.

Rüyada Karanlık Sokak Görmek

Rüyada karanlık sokak görmek, işi, ekmeği, geçimi ve hayatın geri kalan bölümü için yapılan mücadeleleri ifade eder. Genel olarak da çevresinde bulunan kişilere maddi ve manevi olarak yardım edeceğini ve bu yardımlarının sayesinde feraha ereceğine işaret eder.

Rüyada Karanlıkta Kaybolmak

Rüyada karanlıkta kaybolmak, kararsızlık sebebi ile zor durumlar ile karşılaşılacağına, ev, arsa gibi taşınmaz mülklerinin elinden gideceğine ve rakiplerine karşı bir yenilgiye uğrayacağına delalet eder. İslami düşünürlere göre ise rüyada kişinin karanlıkta kaybolması, dünyevi işlere çok kapılarak ölümden sonraki dünyayı unutmasını ifade eder.

Rüyada Karanlıktan Korkmak

Rüyada karanlıktan korkmak, yakın zaman içerisinde kötü işlerle uğraşıldığını ve bu sebepten dolayı eğer çok fazla uğraşılması ile korku içinde zamanlar geçireceğine işaret eder. Ancak rüyada karanlıktan korkmak, İslami yorumculara göre farklı anlamlar da taşımaktadır.

Rüyada Karanlık Deniz Görmek

Rüyada karanlık deniz görmek, kötü durum ve olaylar ile karşılaşıp, kötü haberler alınacağını ifade eder. İşlerinde aksamalar olacağına ve batma aşamasına geleceğine işaret eder. Evli olanlarında eşleri ile aralarında bazı sorunların yaşayacağını ifade eder.

Rüyada Gece Görmek

Rüyada gece görmek, rüya sahibinin yakın zaman içerisinde yoksulluk içerisine düşeceğini ifade ettiği gibi bazı rüya tabirleri tarafından farklı olarak da yorumlanmaktadır. Rüyada gece görmek, rüyayı gören kişinin sıkıntılı günlerinden sonra geceden sonra güneşin doğacağı gibi ferahlı günlere kavuşacağını ifade eder.

Rüyada Karanlık Çökmesi

Rüyada karanlık çökmesi, kişinin ruhsal ve psikolojik olarak çöküntüye uğrayacağına ve hayatının yakın kısımlarında depresyon durumları yaşayacağına ifade eder. Bu durumdan kurtulabilmesi ve önceden önlem alabilmesi için önlemler alması gerekmektedir.

Rüyada Karanlıkta Birini Görmek

Rüyada karanlıkta birini görmek, rüyayı gören kişinin gördüğü kişiye yardım etmesi gerektiğini ve yardıma muhtaç olduğunu ifade etmektedir. Maddi ve manevi anlamda birine yardım edilmesi gerektiğini, rüya sahibinin de yardıma muhtaç olan kişiye ziyaret etmesi gerekmektedir. Karşılaşacağı durumlara önceden önlem alması gerekmektedir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani