Rüyada “Rüyada Karanlık Görmek” Görmek

Rüyada Karanlık Görmek

Rüyada Karanlık görmek, İslami yorumlara göre ne anlama gelir? Sorusuna bazı alimler hayra veya şerre delalet olduğu görüşündedir. Rüyada karanlık görmek, kötü nefisli kişilerin vereceği zarar anlamına da gelebilir. Diğer yandan da rüyada karanlık görmek, rüyayı gören kişinin hiç ummadığı bir anda, beklemediği bir işte fayda göreceği anlamına da gelir.

Rüyada Karanlık Görmek İslami Anlamı

Rüyada Karanlık bir odada olduğunu ve loş bir ışığın yansıdığını gören kişinin, beklediği bir işte veya haberde hala ümit olacağı, umutsuzluğa kapılmamasına işaret eder. Rüyayı gören kimse günahkar ise, tövbe edeceği, borçlu ise, borçlarından kurtulacağı anlamlarına da gelmektedir.

Rüyada Karanlık Orman Görmek

Rüyada Karanlık bir ormanda olduğunun gören kimse din alimlerinin yorumuna göre, hayırlı sayılmaz. Rüyada orman görmek hayra yorulurken, karanlık orman görmek pekiyi sayılmaz. Cafer-i Sadık (r.a) buyurduğu üzere; Rüyada karanlık ormanda olduğunu gören bir kimsenin eline geçen paraları tutamayarak, doğru yoldan sapmaya, günahkar olacağı işlere bulaşarak içinden çıkılamaz sıkıntılarla karşılaşacağını belirtmiştir.

Rüyada Karanlık Oda Görmek

Rüyada Karanlık Oda görmek ne anlama gelir? Rüyada karanlık odada olduğunun göre, bir olay karşısında umudunu yitirmesine sebep olacak kötü bir olayla karşılaşacak manasına gelir. Dini yorumu olarak İmam Nablusi (r.a) demiştir ki, Rüyada karanlık bir odada olduğunu gören kişi, nursuz kalacak, etrafındaki kişilerden zarar görerek, günahkâr işlere sapacağına işaret etmiştir.

Rüyada Karanlık Yol Görmek

Rüyada Karanlık yol görmek ne anlama gelir? Dini yorumlara göre Rüyada karanlık bir yolda olduğunu gören kişi, yeni başlayacağı bir iş var ise o işin hayırlı olmadığı manasına yorumlanır. Bu rüyalarda genellikle hayra yorulmaz. Rüyayı gören kişi hastalık geçiriyor ise, uzun zaman sürecek bir tedaviyle uğraşacağı, zor ve meşakkatli dönemler geçireceği, bu yüzden de sabırlı ve metanetli olması anlamlarına da yorumlanır.

Rüyada Karanlık Su Görmek

Rüyada Karanlık Su Görmek Ne anlama gelir? Rüyada karanlık su gören kişi, hayırlı ve kazançlı işler yapacağına, sıkıntılarından çevresindeki kişiler tarafından kurulacağına, sürpriz haberler alacağına delalet olur. Rüyada karanlıkta su içtiğini gören kişi, sevince ve mutluluğa kavuşacağına, Karanlıkta suya düştüğünü gören üzüntü ve kederlerinden kurtulacağına, hasta ise sağlığına kavuşacağına yorumlanır. İbni Şirin (r.a) buyurduğu üzere, bu rüyayı gören hayra kavuşacaktır.

Rüyada Karanlık Bir Yerden Çıkmak

Rüyada Karanlık Bir yerden çıkmak ne anlama gelir? Rüyada karanlıktan çıkmak, aydınlığa kavuşmak olarak hayra yorumlanır. İslami yorumlara göre, Allah’ın rüyayı gören kişinin yanında olduğu, dualarının kabul edildiği, sıkıntılarının sona erdiği manasına gelir.

Rüyada Karanlık Kuyu Görmek

Rüyada Karanlık Kuyu Görmek ne anlama gelir? Rüyada karanlık kuyu, hile ve aldatmaya delalettir. Bir kimse için kuyu kazmak; o kişiye hile yapmak, Başkasına açtığı kuyuya kendinin düşmesi, kurulan tuzağa kişinin kendisinin düşmesi ve zarar görmesi anlamına gelir. Karanlık kuyudan abdest aldığını gören kişinin ise, tövbenin kabulüne delalettir.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani