Rüyada “Rüyada Kanlı Elbise Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?” Görmek

Rüyada Kanlı Elbise Görmek Ne Anlama Gelir, Neye İşarettir?

Rüyada kanlı elbise görmenin anlamı rüyada kanlı elbise görmek şerre yorulan bir rüyadır ve maddi sıkıntılara işaret etmektedir. Rüyada kanlı elbise gören bir kimsenin borçlarını ödeyemeyecek duruma geldiğinin alametidir. Rüyada kanlı elbise görmenin birçok anlamı bulunmaktadır ancak geneli şerre yorulmaktadır. Rüyada kanlı elbise görmek diyanet, İslami ve alimler tarafından da farklı şekillerde de yorumlanmıştır. Rüyayı gören kimsenin başına gelecek talihsizliklere ve zararlara dikkat çekmektedir.

Rüyada Kanlı Elbise Görmenin Anlamı

Rüyada kan görmek hayırlara yorulan bir rüya değildir. Rüyada kan görmek ve kanlı elbise görmek hemen hemen aynı anlamlara sahiptir. Rüyayı gören kimsenin başına gelecek kötü olayları işaret etmektedir. Rüyada kanlı elbise gören bir kimse talihsiz olaylar yaşayacak ve hatalarının bedelini ağır bir şekilde ödeyecektir. Rüyada kanlı elbise gören rüya sahibinin yakın çevresinden birinin yaşayacağı sağlık problemlerine de dikkat çekilmektedir. Rüya sahibinin kötü olaylara şahit olacağına ve dikkatli olması gerektiğine yorulan rüya uyarıcı bir nitelik taşımaktadır.

Rüyada Kan Akan Elbise Görmenin Anlamı

Rüyada kan akan elbise görmek rüya sahibinin mutsuz olduğuna ve mutsuzluğunun bir süre daha devam edeceğine yorulmaktadır. Rüyada elbiseden kan akmaya devam ediyor ise rüya sahibinin zarar göreceğine ve bu zararın etkisinin uzun süreceğine delalettir. Rüyada kan akan elbise görmek rüya sahibini psikolojik olarak etkileyecek olaylara da işaret etmektedir. Rüyada kanlı elbise görmek hayırlı bir rüya olmayıp kötü yorumlara sahiptir.

Rüyada Kanlı Elbise Görmenin Psikolojik Anlamı

Rüyada kanlı elbise görmek psikolojik anlamları arasında kişinin mutsuz olduğu yer almaktadır. Rüyada kanlı elbise gören bir kimsenin başına birtakım işler geldiğinin ve sevdikleri tarafından terk edildiğinin habercisidir. Bu sebep ile rüyayı gören kişinin kendisini yalnız hissettiği, korktuğu ve kalbinin kırıldığına yorumlanmaktadır. Rüyada kanlı elbise görmek kişinin yaşadığı ayrılıkları kaldıramadığının da bilinçaltı tarafından dışa vurumu olarak kabul edilmektedir. Ayrıca rüya, yaşanan ya da yaşanacak olan depresyonun da habercisidir. Kişinin başına gelen olaylardan dolayı kendisini kötü hissetmesine engel olamadığı için psikolojik olarak böyle bir rüya görülebileceği uzmanlar tarafından da kabul edilmektedir.

Rüyada Kanlı Elbise Görmenin Olumlu Anlamları

Rüyada kanlı elbise görmenin olumlu anlamları olduğu gibi olumsuz anlamları da bulunmaktadır. Kan içeren rüyalar genellikle hayra değil şerre yorulmaktadır ve uğursuzluk yaşanacağının habercisi olarak kabul edilmektedir. Rüyada kanlı elbise görmenin olumlu anlamları;

 • Yeni bir döneme geçileceği ve isteklerin gerçekleşeceği,
 • Birine yardım edileceği,
 • Uzun zamandır görülmeyen dostlar ile buluşulacağına işaret etmektedir.

Rüyada Kanlı Elbise Görmenin Olumsuz Anlamları

Rüyada kanlı elbise görmenin olumsuz anlamları olumlu yorumlara göre daha fazla olup genellikle kötü bir rüya olarak bilinmektedir. Rüyada kanlı elbise görmenin olumsuz anlamları;

 • Talihsizliklerin yaşanacağına,
 • Şanssız bir yaşam sürüleceğine,
 • Kişinin isteklerine ulaşamayacağına,
 • Zorlu iş hayatına,
 • Hane içinde tartışmalar yaşanmasına,
 • Rüya sahibinin yakın çevresinde bulunan düşmana,
 • Rüya sahibinin başına gelecek kötü olaylara,
 • Maddi kayıp yaşanmasına ve borçların artmasına,
 • Ayrılığa,
 • Sağlık sorunlarına işaret etmekte olup kanlı elbise rüyası uyarıcı bir anlam taşımaktadır.

Rüyada Kanlı Elbise Görmenin Diyanete Göre Anlamı

Rüyada kanlı elbise diyanete göre farklı anlamlarda yorumlanmaktadır ancak genel olarak kötülüğe işaret etmektedir. Rüyada kanlı elbise gören bir kimsenin başına gelecek işlere ve bu işlerden kurtulmaya çalışacağına dair yorumlar mevcuttur. Rüyada kanlı elbise gören bir kimsenin diyanete göre iş yerinde problem yaşayacağı, borçlarının artacağı ve ayrılığa işaret ettiği söylenmektedir. Rüyada kanlı elbise gören bir kimsenin kendisine ve çevresindekilere dikkat etmesi gerekmektedir.

Rüyada Kanlı Elbise Temizlediğini Görmenin Anlamı

Rüyada kanlı elbise temizlemek farklı anlamlara sahiptir hem şer hem de hayırlı olmak üzere birçok yorumu bulunmaktadır. Rüyada kanlı elbise temizlemenin yorumlarını şu şekilde açıklayabiliriz;

 • Rüyada kanlı elbise temizlediğini gören bir kişinin sıkıntılarının son bulacağına,
 • Eğer işsiz ise iş bulacağına, iş sahibi ise terfi alacağına,
 • Başarılı bir iş hayatına,
 • Çevresinde yer alan düşmanlardan kurtulacağına,
 • Hane halkından müjdeli bir haber alacağına,
 • Yapılan birtakım kötülüklerin izlerini kapatacağına,
 • Problemlerin üstünü örtmeye,
 • Yaşanan sıkıntıların geçmesine işaret etmektedir. Rüyada kanlı elbise temizlemenin hem olumlu hem de olumsuz anlamları bulunmaktadır.

Rüyada Kanlı Elbise Giydiğini Görmenin Anlamı

Rüyada kanlı elbise giymek kişinin birtakım ayrılıklar yaşayacağına işaret etmektedir. Rüya sahibi eğer evli ise eşinden ayrılacağına eğer bekar ise bir süre daha yalnız kalacağına yorulmaktadır. Rüyayı gören kimsenin ayrıca bir kazaya sebep olacağının da alametidir. Rüyada kanlı elbise giydiğini gören bir kimsenin birtakım suçlara karışacağına ya da şahit olacağına ve ne yapması gerektiğine karar veremeyeceğine delalet etmektedir. Rüyada kanlı elbise giymek suç, ayrılık ve yaşanacak kayıpların habercisidir.

Rüyada Kanlı Gömlek Görmenin Anlamı

Rüyada kanlı gömlek görmenin birçok anlamı bulunmaktadır ancak tüm anlamlar şerre işaret etmektedir. Rüyada kanlı gömlek gören bir kimsenin hayatında unutamayacağı bir suç işleyeceğine alamettir. Rüya sahibinin sevdikleri tarafından incitileceğinin habercisidir.

Rüyada Kanlı Elbise Görmek İslami Yorumlar

Rüyada kanlı elbise İslami anlamları da kötülük, düşman ve şer yorumlarından oluşmaktadır. Rüyasında kanlı elbise giyen bir kişinin talihsiz olaylar yaşayacağına dikkat çekilmektedir. Rüyada kanlı elbise temizlemek ise rüya sahibinin bir suçun üstünü kapatacağının alametidir. İmam Nablusi (r.a) tarafından bu rüya haram mala işaret ettiği şeklinde yorumlanmıştır. Kişinin istemeden bir kötülükte bulunacağına ve bu kötülüğün üstünü örteceğine dikkat çekmektedir. Ayrıca Caferi Sadık (r.a) rüya sahibinin haram maldan ve kötülükten uzak durmasını gerektiğine dair yorumlarda bulunmuştur. Rüyayı gören kimsenin maddi kazancının artacağına ancak bunu insanlara yardım ederek kullanması gerektiği şeklinde yorumlamıştır.

Rüyada Giyilen Elbisenin Kan İçinde Kalmasının Anlamı

Rüyada üstü başı kan içinde kalmanın anlamı varlığa işaret etmektedir. Kişinin varlıklarının kısa bir süre içinde yitireceğinin ve borç batağına saplanacağının alametidir. Hane içinde bir uğursuzluk oluşacağına ve hem hane halkının hem de rüya sahibinin işlerinin yolunda gitmeyeceğine delalet etmektedir. Rüyada kanlı elbise içinde kalmak kişinin işleyeceği bir günahın etkisinden uzun süre kurtulamayacağı şeklinde tabir edilmektedir.

Rüyada Kanlı Elbise Diktiğini Görmenin Anlamı

Rüyada kanlı elbise dikmek kişinin birtakım günahlar işleyeceğine ve bunu hür iradesi ile yapacağına işaret etmektedir. İşlenen günah ve suçların hazırlığının yapıldığına ve çevresindeki düşmanları ile ortak hareket edileceğinin de habercisidir. Rüyada kanlı elbise diken bir kimsenin hayatını kendisinin yönettiğinin de psikolojik belirtisidir. Rüyada kanlı elbise dikmek; intikam duygusuna da işaret etmektedir.

Rüyada Açık Renk Kanlı Elbise Giymenin Anlamı

Rüyada giyilen elbise açık renkli ise ve sonradan kan oluyor ise kişinin hayatını derinden etkileyecek bir olay yaşayacağının alametidir. Açık renk elbisede daha net belli olan kanın, işlenecek günahların ve düşmanların yakında olduğunun habercisidir. Eğer rüyada giyilen elbise koyu renkli ise ve sonradan kan oluyor ise birtakım problemler yaşanacağına ancak kolaylıkla üstesinden gelineceğine yorulmaktadır. Ayrıca sevinçli bir haberin alınacağı anlamı da bulunmaktadır.

Daha Fazlası için, Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

Rüyanı Anlat yorumlansın.

 

Rüyanızı Yazın Yorumlayalım

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

En iyi Medyum Hoca kim? - Medyum Hocalar - Medyum Geylani